Παρουσίαση συστήματος... PMC

P

PMC

Guest
δεν αναφερομαι στο συστημα σου...
Δεν ρώτησα γιαυτο.....! Δεν θα με πείραζε . Μπορεί ο κάθε ένας να λέει ότι τον εκφράζει ......
Ρώτησα γιατί μου έχει τύχει και εμένα φυσικά να αλλάξω μουσικές επιλογές όσο αλλάζω σαν άνθρωπος και όσο ψάχνομαι μουσικά όμως πάντα σέβομαι όλα τα μουσικά είδη και πιστεύω ότι σε όλα μπορείς να βρεις κορυφαία δείγματα.....
Το ίδιο και με τα διαφορα συγκροτήματα....κάποτε μου άρεσαν τώρα μπορεί όχι αλλά πάντα θα σέβομαι αυτούς που τώρα ακούνε και τους αρέσουν .....και έχω συλλάβει τον εαυτό μου παρά πολλές φορές να ξαναγυρνάει σε μουσικές βόλτες που έκανα πριν από τριάντα χρόνια......
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
οχι, δεν ηταν επιθετικο, το εγραψα στον Philosopher Ν. και οπως γραφω παρακατω το γραφω φιλοσοφικα με το λογοπαιγνιο του ονοματως του...
-
στο θεμα "ντροπης" και μουσικης βρισκω οτι σε εμενα υπαρχουν 3 κατηγοριες:
-μουσικη που ντρεπομασταν να ακουμε τοτε και (δεν ντρεπομαστε) να ακουμε τωρα.
-μουσικη που ντρεπομασταν και τοτε και τωρα.
-μουσικη που δεν ντρεπομασταν οταν την ακουγαμε και τωρα ντρεπομαστε.
ανω τελεια*

Πραγματι, δεν αντιμετωπιζω με σοβαροτητα(κυριως σοβαροφανεια) τη μουσικη, αν το εκανα δεν θα ειμουν ο μαιμου εαυτος μου, αυτο δε σημαινει οτι δε τη σεβομαι ...

Συμφωνω, οτι ο καθενας να εκφραζεται οπως κρινει.. και να αιτιολογει τα πιθανως κακως κειμενα..
ΥΓ: δεν κατακρινω τους Μανουορ - που καλα κανουν και το κανουν αυτο που κανουν , οι οποιοι εχουν τους πιο ορκισμενους οπαδους στο χωρο (στον οποιο ετυχε να ανοικω, για ενα μικρο φεγγαρι), ντρεπμαι λιγο, αλλα σεβομαι τους οπαδους και ακροατες γιατι οι τυποι γουσταρουν και σε db δεν παιζονται !!
 

P

PMC

Guest
και τα καλωδια ρεβματως σαρκαστικα,

Σχετικά με τα καλωδια ......
Είναι γεγονός ότι επηρεάζουν τον ήχο. Το έχουν παραδεχτεί όλοι . Έχουν διαφορες !
Αν είσαι τυχερος θα πάρεις από αυτά ( τα καλωδια ) αυτό που σου λείπει.....θέλει τύχη όμως . Δεν είναι εξασφαλισμένη η επιτυχία.....
Δεν είναι γραφικός ο λεανδρος .....εμείς γινόμαστε όσο αναμασάμε το ίδιο θέμα ....
Δίκη μας επιλογή είναι αν θα ψαχνόμαστε να βελτιωθούμε μέσω καλωδίων ,στηρικτικων η μέσω dsp , μετρήσεων ,προσθήκης σαμπ, φροντίδας του χώρου μας ........
Εγώ έχω κάνει τις επιλογές μου και όταν ολοκληρωθεί ( ελπίζω σύντομα ) και η τελική μέτρηση θα έρθει ο λεανδρος και θα ακούσει και θα καταλάβει μόνος του .....
Θα έχει την δυνατότητα να ακούσει απλό στέρεο ,πολυκαναλο ,με σαμπ ,χωρίς σαμπ, με ισοσταθμιση η χωρίς ,
και ότι άλλο μας έρθει να ακούσουμε εκείνη την ώρα ...



B7E83590-7862-43B7-82B8-0FDA2A32EB17.jpeg
 
Last edited by a moderator:

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
.. metropolis.. :)
γραφικη ειναι η καλωδιομανια και το χαλιεντ, και το εχουμε εξαντλησει πολακις σε σχεδων ολα τα νηματα..
+ με το καλο και να ολοκληρωθει το σεταπ, και να ακουσετε μουσικη :)
παραγγελια ενα "carry on" στο fighting the world, αν θυμαμαι καλα ηταν το δευτερο..ή τριτο..(κασσετα αντεγραμενη το ειχα), μου θυμηζει ηλιοβασιλεματα και καλοκαιρια...αλλα ας πυροβολησει καποιος τη νοσταλγια απο πισω, που λεει ενα τραγουδι.
 


Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.842
Reaction score
34.081
Σχετικά με τα καλωδια ......
Είναι γεγονός ότι επηρεάζουν τον ήχο. Το έχουν παραδεχτεί όλοι . Έχουν διαφορες !
Αν είσαι τυχερος θα πάρεις από αυτά ( τα καλωδια ) αυτό που σου λείπει.....θέλει τύχη όμως . Δεν είναι εξασφαλισμένη η επιτυχία.....
Δεν είναι γραφικός ο λεανδρος .....εμείς γινόμαστε όσο αναμασάμε το ίδιο θέμα ....
Δίκη μας επιλογή είναι αν θα ψαχνόμαστε να βελτιωθούμε μέσω καλωδίων ,στηρικτικων η μέσω dsp , μετρήσεων ,προσθήκης σαμπ, φροντίδας του χώρου μας ........
Εγώ έχω κάνει τις επιλογές μου και όταν ολοκληρωθεί ( ελπίζω σύντομα ) και η τελική μέτρηση θα έρθει ο λεανδρος και θα ακούσει και θα καταλάβει μόνος του .....
Θα έχει την δυνατότητα να ακούσει απλό στέρεο ,πολυκαναλο ,με σαμπ ,χωρίς σαμπ, με ισοσταθμιση η χωρίς ,
και ότι άλλο μας έρθει να ακούσουμε εκείνη την ώρα ...



View attachment 152527

και για ποιο λογο ολο αυτο ρε φιλος? για να πειστει καποιος? το χρειαζεσαι να τον πεισεις?
Δε νομιζω.. γιατι μπαινεις σ ολη αυτη τη φασαρια?
Ασε που ... καμια φορα η αγνοια ειναι και καλυτερη !
 

P

PMC

Guest
και για ποιο λογο ολο αυτο ρε φιλος? για να πειστει καποιος? το χρειαζεσαι να τον πεισεις?
Δε νομιζω.. γιατι μπαινεις σ ολη αυτη τη φασαρια?
Ασε που ... καμια φορα η αγνοια ειναι και καλυτερη !

Δεν θα το κάνω για να πείσω κανέναν.....ασε που μπορεί αυτός να πείσει εμένα.;)
Έχω όμως κάποιες συμπάθειες .....γιαυτο!
 



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πάντως το μόνο άξιον απορίας, για τους Manowar, είναι το τι έταξαν στον Όρσον Ουέλλς για να συμμετάσχει στο Defender.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
και για ποιο λογο ολο αυτο ρε φιλος? για να πειστει καποιος? το χρειαζεσαι να τον πεισεις?
Δε νομιζω.. γιατι μπαινεις σ ολη αυτη τη φασαρια?
Ασε που ... καμια φορα η αγνοια ειναι και καλυτερη !
και για ποιο λογο ολο αυτο ρε φιλος? για να πειστει καποιος? το χρειαζεσαι να τον πεισεις?
Δε νομιζω.. γιατι μπαινεις σ ολη αυτη τη φασαρια?
Ασε που ... καμια φορα η αγνοια ειναι και καλυτερη !
και για ποιο λογο ολο αυτο ρε φιλος? για να πειστει καποιος? το χρειαζεσαι να τον πεισεις?
Δε νομιζω.. γιατι μπαινεις σ ολη αυτη τη φασαρια?
Ασε που ... καμια φορα η αγνοια ειναι και καλυτερη !


Άσχετο (όπως όλα τα τελευταία posts, έχουμε νήμα με black death και extreme metal αλλά και ένα με "σκέτο" metal και κανένας δεν γράφει εκεί τεσπα), John είδα μια παλιά φωτο σου που ποζάρεις ανάμεσα σε ένα hi end σύστημα με ανοιχτά χέρια και από πίσω ακριβώς είναι ένα μεγάλο χαλί, το στήσιμο φαίνεται επαγγελματικό και η φωτό μένει στο μυαλό, δεν ξέρω αν κατάλαβες ποια λέω πάντως εμένα μου άρεσε πολύ, την έχω κάνει save σε άλλο pc και μπορώ να τη βάλω με την πρώτη ευκαιρία...
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Σχετικά με τα καλωδια ......
Δεν είναι γραφικός ο λεανδρος .....εμείς γινόμαστε όσο αναμασάμε το ίδιο θέμα ....
Γραφικός δεν γίνεται όποιος σατιρίζει την πραγματικότητα,αλλά όποιος διαστρεβλώνει συστηματικώς τη βαρύτητα ανάμεσα στις παραμέτρους της...:sneaky:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802
Πάντως το μόνο άξιον απορίας, για τους Manowar, είναι το τι έταξαν στον Όρσον Ουέλλς για να συμμετάσχει στο Defender.


Κι εγώ έχω αυτή την απορία, πάντως ήταν μεγάλος σε ηλικία ο Orson Welles τότε και πέθανε μετά από λίγο.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
βαρύτητα

“What goes around may come around, but it never ends up exactly the same place, you ever notice? Like a record on a turntable, all it takes is one groove's difference and the universe can be on into a whole 'nother song.”
― Thomas Pynchon, Inherent Vice
.... βεβαια, αλλοι ειμαι ουρανιο τοκσο αθλιοτητας.. :king:
Αλφιε παρε μια φωτο δικια μου να με εχεις να με θυμασαι να με σκεφτεσαι και να γελας, ζηλεπσα.... :
 


Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.802

“What goes around may come around, but it never ends up exactly the same place, you ever notice? Like a record on a turntable, all it takes is one groove's difference and the universe can be on into a whole 'nother song.”
― Thomas Pynchon, Inherent Vice
.... βεβαια, αλλοι ειμαι ουρανιο τοκσο αθλιοτητας.. :king:
Αλφιε παρε μια φωτο δικια μου να με εχεις να με θυμασαι να με σκεφτεσαι και να γελας, ζηλεπσα.... :

Γιατί είσαι ξυπόλητος;;
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Γραφικός δεν γίνεται όποιος σατιρίζει την πραγματικότητα,αλλά όποιος διαστρεβλώνει συστηματικώς τη βαρύτητα ανάμεσα στις παραμέτρους της...:sneaky:
Αν μου επιτρέπει ο Τζιο πιθανολογώ ότι εννοούσε ότι το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς;)
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
δεν κατακρινω τους Μανουορ
Παράτησέ τα αυτά κι έλα στην γκαραζοψυχεδέλεια να συνέλθεις!

Σχετικά με τα καλωδια ......
Είναι γεγονός ότι επηρεάζουν τον ήχο. Το έχουν παραδεχτεί όλοι . Έχουν διαφορες !
Ναι τον επηρεάζουν, ναι έχουν διαφορές, συνήθως προς το χειρότερο.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.871
Reaction score
20.362
Πάντως το μόνο άξιον απορίας, για τους Manowar, είναι το τι έταξαν στον Όρσον Ουέλλς για να συμμετάσχει στο Defender.
Χρήματα. Τι άλλο; :)
έχουμε νήμα με black death και extreme metal αλλά και ένα με "σκέτο" metal και κανένας δεν γράφει εκεί τεσπα
Είσαι παραπονιάρης.:p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Αν μου επιτρέπει ο Τζιο πιθανολογώ ότι εννοούσε ότι το πολύ το κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς;)
Η σατιρική διάθεση απέναντι σε καλώδια και συναφή παρελκόμενα δεν έχει σχέση με ΄΄λιβάνισμα΄΄.Τουναντίον.

Άρα λοιπόν και το ΄΄λίγο΄΄ αρκεί για να ενοχλούσε - αναλόγως της περίπτωσης φυσικά. :sneaky:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.189
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top