Περίεργο πρόβλημα;

Μηνύματα
12
Reaction score
13
Έχω ένα WD TV live αρκετά χρόνια. Το δουλεύω σταθερά με ένα σκληρό 4ΤΒ και βάλε βγάλε usb στικάκια. Τον τελευταίο καιρό, αραιά και που, αφου δω μια ταινία ή βίντεο γενικά και πάω πίσω στο μενού, το αρχείο που έβλεπα το κάνει μονο του φάκελο τον οποίο δεν μπορώ να ξανανοιξω και φυσικά χάνω το αρχείο. Επίσης το κάνει και σε υπότιτλους και σε εξώφυλλο ταινίας. Ο φάκελος που φτιάχνει διαγράφεται πολύ δύσκολα ή και καθόλου και πρέπει να βάλω το δίσκο σε ps και να τον σβήσω με πρόγραμμα (unlocker), ούτε καν με τον explorer. Στα Usb stick δεν μου το έχει κάνει ποτέ. Δεν είμαι σίγουρος κατά ποσο φταίει το player ή ο σκληρός.
 



Μηνύματα
12
Reaction score
13
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το firmware είναι το τελευταίο και το δίσκο τον πέρασα απο όλα τα τέστ (windows, hard test sentinel και το δικό του της WD) και όλα βγήκαν ΟΚ (εκτός από το full βέβαια γιατί θέλει 12 ώρες). Υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια που δεν ξέρω αν έχει σημασία. Το media player δημιουργεί έναν φάκελο (.wd_tv) στο δίσκο για να κρατάει, αποτι εχω καταλάβει, το πού έχεις αφήσει χρονικά μια ταινία. Κάποια στιγμή τον έσβησα αλλά κάθε φορά που συνδέεις ενα καινούργιο δίσκο πάνω, αυτό φτιάχνει κάθε φορά καινούργιο φάκελο αν δεν υπάρχει.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.333
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top