Περιπέτειες με Cosmote


Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Πολύ χαμηλό πινγκ, εξαιρετικά.
Καλά νταουνλοουντς και φορκεη νετφλιξ.
Περιμένουμε να δούμε και τι ταχύτητες θα πιάσει αφού φας τα δεδομένα
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Πολύ χαμηλό πινγκ, εξαιρετικά.
Αφού είναι της DSL.

Περιμένουμε να δούμε και τι ταχύτητες θα πιάσει αφού φας τα δεδομένα
Αν δεν κάνει αυτά που μου είπες, θα τραβήξω καλώδιο απ' το σπίτι σου Ζαχαρούλη. :p



Τηλέφωνο τίποτα, ούτε ευρυζωgnικό. >:(>:(>:(
Αύριο τα νέα βρισίδια, σήμερα γλέντι. :party:
 


stampol

Οι θυσίες...
Μηνύματα
2.305
Reaction score
5.354
Τώρα που περιμένω τα 100Mbit δε φοβάμαι τίποτε :p
Σημερα μιλησα και γω με μια κυρια, καναμε ανανεωση, επελεξα 100mbit, θα δινω 2 ευρω παραπανω το μηνα,νομιζω απο 47,5 στα 49,5, θα μου στειλουν Δευτερα νεο εξοπλισμο (κανα σαπακι ρουτερ κινεζια):p και ups δικα τους free και θα με βαλουν ευρυζωνικο, μιας κ ολοι θα παμε εκει μεχρι το τελος του 19.

Αναμονη για τα ευχαριστα! :)

Ευτυχως με το vdsl 50 δεν ειχα ποτε προβλημα οπως και με την τηλεφωνια. Περιοχη Π.Φαληρο.
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Σημερα μιλησα και γω με μια κυρια, καναμε ανανεωση, επελεξα 100mbit, θα δινω 2 ευρω παραπανω το μηνα,νομιζω απο 47,5 στα 49,5, θα μου στειλουν Δευτερα νεο εξοπλισμο (κανα σαπακι ρουτερ κινεζια):p και ups δικα τους free και θα με βαλουν ευρυζωνικο, μιας κ ολοι θα παμε εκει μεχρι το τελος του 19.

Αναμονη για τα ευχαριστα! :)

Ευτυχως με το vdsl 50 δεν ειχα ποτε προβλημα οπως και με την τηλεφωνια. Περιοχη Π.Φαληρο.
Tάσοοο εσύ πας για 8Κ.:D
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Σημερα μιλησα και γω με μια κυρια, καναμε ανανεωση, επελεξα 100mbit, θα δινω 2 ευρω παραπανω το μηνα,νομιζω απο 47,5 στα 49,5, θα μου στειλουν Δευτερα νεο εξοπλισμο (κανα σαπακι ρουτερ κινεζια):p και ups δικα τους free και θα με βαλουν ευρυζωνικο, μιας κ ολοι θα παμε εκει μεχρι το τελος του 19.

Αναμονη για τα ευχαριστα! :)

Ευτυχως με το vdsl 50 δεν ειχα ποτε προβλημα οπως και με την τηλεφωνια. Περιοχη Π.Φαληρο.
100σταρα με 46€ απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 240 προς κινητά. Και Θα ζητήσεις αν και πλέον το δίνουν στις 100σταρες το speedport PLUS
 


Μηνύματα
675
Reaction score
670
100σταρα με 46€ απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 240 προς κινητά. Και Θα ζητήσεις αν και πλέον το δίνουν στις 100σταρες το speedport PLUS
Καλημερα και απο μενα. Εχω βαλει εδω και κανα εξαμηνο 100σταρα αλλά δεν ήξερα ότι πρέπει να ζητήσω αλλο modem. To Speedport entry 2i που μου εχουν βάλει δεν κάνει?
 

TGD

Μηνύματα
7.138
Reaction score
7.181
Στο ping δεν με πιάνει κανένας, έχω 6ms. Τι να κάνω όμως που από 4Gbit γραμμή περνάω από hub 10Mbps; Το πανεπιστήμιο κάνει διαγωνισμούς 4 χρόνια για να αγοράσει εξοπλισμό, κανένας δεν εμφανίζεται, κι έτσι βολεύομαι με ένα αρχαίο hub από το σπίτι μου. Το δεύτερο, γιατί άλλο σπιτικό ένα χάλασε στην πορεία...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
100σταρα με 46€ απεριόριστα αστικά υπεραστικά και 240 προς κινητά.
Αυτό είναι που άκουσα οτι ανεβαίνει στα 120€ τον τρίτο χρόνο;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Καλά νταουνλοουντς και φορκεη νετφλιξ.
Φώρκεη δεν είδα, αλλά για πρώτη φορά είδα στο σπίτι μου να ξεκινάει με 1080 φουλ, αντί για 288-480 και 3-4 λεπτά αναμονής για να ανεβάσει ανάλυση. :party:

Στις παλιές καλές εποχές* του σταθερού 4Mbps είχα 3.15Mbps 1080 Netflix stream. :D





*Μέχρι τις 15 Αυγούστου
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.925
Reaction score
3.725
Καλημερα και απο μενα. Εχω βαλει εδω και κανα εξαμηνο 100σταρα αλλά δεν ήξερα ότι πρέπει να ζητήσω αλλο modem. To Speedport entry 2i που μου εχουν βάλει δεν κάνει?
Δεν πρέπει, αλλά μπορείς...
Το Plus υποστηρίζει dual band WiFi, με λίγο καλύτερη κεραία και γενικά είναι ελαφρώς καλύτερο και από το 724 και από το Entry 2i. Αν δεν έχεις κάποιο παράπονο από το δικό σου, πιθανόν να μην καταλάβεις καμία διαφορά.

@TGD με 10€ παίρνεις και Gbit switch πλέον... Πάντως για να μην εμφανίζεται κανείς στους διαγωνισμούς, κάτι μου λέει ότι δεν φταίνε μόνο οι προμηθευτές :).
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Αφού στον ΟΤΕ με γράφουν στ' @@ τους, έφερα τον φίλο μάστορη που μου φτιάχνει κάθε τι ηλεκτρικό, δορυφορικό, συναγερμικό και αυτοκινητικό εδώ και 30 σχεδόν χρόνια, τα κόλλησε όλα παντού, πέρασε νέο CAT6, και έχω επιτέλους για πρώτη φορά max bitrate 6Mbps και τηλέφωνο! :hi::hi:

Ξεπερνάμε σταθερά τα 50Mbps! :geek::geek:

Ραντεβού με νέες περιπέτειες όταν ξαναπέσει κολώνα ή κοπούν πάλι τα καλώδια! :D
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Άρα ανέβηκε κι άλλο το συνδυαστικό.
Για ρίξε σκρινσοτ
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.390
Reaction score
74.658
Δεν ανέβηκε το συνδυαστικό γιατί πάλι κλειδώνω στα 4. Ανέβηκε το max bitrate επειδή μειώθηκε ο θόρυβος, το headroom για να μην πέφτει στην πρώτη βροχή. :)
 


Μηνύματα
675
Reaction score
670
Δεν πρέπει, αλλά μπορείς...
Το Plus υποστηρίζει dual band WiFi, με λίγο καλύτερη κεραία και γενικά είναι ελαφρώς καλύτερο και από το 724 και από το Entry 2i. Αν δεν έχεις κάποιο παράπονο από το δικό σου, πιθανόν να μην καταλάβεις καμία διαφορά.
Σωστά. Το πρέπει ήταν πλεονασμός εδω. Ευχαριστώ παντως για την πληροφορία, θα το τσεκάρω όταν γυρίσω Ελλάδα πως πάει και θα πράξω αναλόγως. Παντως όσο καιρό έχω την 100άρα κάτω από 92 δεν έχω πέσει ποτέ. Πετάει στην κυριολεξία. Επιτέλους!
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.611
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top