Πιθανή αντικατάσταση του Mede8er 600Χ

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Kαλημέρα.Με επιασε η προκοπή πριν 3-4 μέρες και ξανάστησα το HC.
Ως κύρια πηγή εχω ενα mede8er 600X καθώς κι ενα bluray player.

Χωρίς να υπάρχει κάτι που να με προβληματίζει απαραίτητα, υπάρχει κάποια εφάμιλλη εναλλακτική Μede8er μιας κι εχω μείνει πίσω απ τις εξελίξεις;

Ευκολία χρήσης θα ήταν εκτιμητέα μιας και δεν θέλω να ασχολούμαι καμιά βδομάδα για να παιξει.Βασικά να παίζει απροβλημάτιστα αφου σεταριστεί.
Δυνατότητα χρήσης Netflix επίσης καλοδεχούμενη, αλλά οχι απαραίτητη.

Οπτική έξοδος ήχου (κατα προτίμηση coaxial), είναι απαραίτητη μιας κι ο ενιχυτής δεν έχει HDMI(Pioneer AX10)
Βέβαια το συγκεκριμένο θέμα λύνεται φαντάζομαι με ενα μετατροπέα.



Θα παίζει Ματρόσκες κυρίως και μουσική που και που, απο εξωτερικό σκληρό δίσκο.

Σε πρώτη έρευνα βρήκα ενα Mecool KM2, το οποίο ενδεχομένως να μου κάνει αλλά θέλω ν' ακούσω γνώμες.


Βudget θα πρότιμούσα μέχρι 200€, χωρίς να αποκλείται λίγο παραπάνω αν αξίζει κάτι.

Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
3.185
Reaction score
771
Εχεις απαιτησει να παιζει streaming services (disney/netflix) η θα αναπαράγει μονο περιεχομενο τοπικά?
 

Μηνύματα
886
Reaction score
22
Αν εχει τέτοια δυνατότητα καλοδεχούμενη αλλα δεν είναι deal breaker αν δεν εχει.Κυρίως για τοπικό περιεχόμενο το θέλω και πάντα αν δω βελτίωση σε σχέση με το mede8er
 



Μηνύματα
886
Reaction score
22
Aν μπορουσαμε να τα βάλουμε σε μια σειρά οσο αφορά ποιότητα εικόνας, ευκολία, κλπ, πως θα πήγαινε με κύριο γνώμωνα την αναπαραγωγή τοπικού περιεχομενου;
Το μόνο "θέμα", είναι οτι με κάποιο τρόπο πρέπει να βγει οπτική απ' το μηχανάκι μιας κι ο ενισχυτής είναι παλιός πλέον(Pioneer AX10)

Eυχαριστω και πάλι.
 



Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • rose.athens
    Not in the mood Mod
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.059
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top