Πλέον δεν μπορώ να κάνω εγγραφή σε hdd dvd?

GOM

Μηνύματα
261
Reaction score
43
Καλησπέρα. Στο πατρικό μου υπήρχε ένα lg dvd με σκληρό δίσκο στο οποίο έκανε εγγραφές από την τηλεόραση η αδερφή μου. Πλέον με εξωτερικό αποκωδικοποιητή (της τηλεόρασης ήταν mpeg2) τα κανάλια μέσω του dvd δείχνουν χιόνια...οπότε προφανώς λόγω του ψηφιακού σήματος δεν μπορεί να γίνει εγγραφή στο dvd? Και το dvd και ο δέκτης είναι συνδεδεμένοι μέσω scart.
Γνωρίζει κάποιος να μου πει?
 

Μηνύματα
13.677
Reaction score
6.651
Απάντηση: Πλέον δεν μπορώ να κάνω εγγραφή σε hdd dvd?

O δεκτης του dvd ειναι προφανως αχρηστος,θα πρεπει να στειλεις σημα απο τον αποκωδικοποιητη σε εισοδο του dvd.Ετσι θα μπορεις να γραφεις το καναλι που εχεις επιλεξει.Εννοειται πως θα πρεπει παραλληλα να στελνεις σημα απο τον αποκωδικοποιητη και στην τηλεοραση για να βλεπεις παλι το ιδιο καναλι. Αν ο δεκτης εχει εισοδο usb (προφανως εχει) βαλε εκει ενα δισκο και κρατα το dvd απλα σαν player.Eιναι βεβαια και οι δυνατοτητες editing που χανεις αλλα ξερεις ποσες χιλιαδες dvd recorder ειναι αχρηστα απο χθες?
 

GOM

Μηνύματα
261
Reaction score
43
Απάντηση: Πλέον δεν μπορώ να κάνω εγγραφή σε hdd dvd?

tanto...το θέμα είναι πως το dvd ήταν πανάκριβο και ο αποκωδικοποιητής έχει 30 ευρώ...Κρίμα.
Απ΄οσο θυμάμαι δεν υπάρχει έξοδος του αποκωδικοποιητή που να μπορεί να πάει στο dvd...οπότε ένας σκληρός προφανώς είναι μονόδρομος...Τέσπα...ευχαριστώ, να σαι καλά.
 

Μηνύματα
1.750
Reaction score
118
Απάντηση: Πλέον δεν μπορώ να κάνω εγγραφή σε hdd dvd?

Στέλνεις στην ext1 η 2 του dvdr την εικόνα του mpg4 με το κανάλι που θες να γράψεις. Και μάλιστα μπορείς να βάλεις και χρονοδιακόπτη. Έναρξη λήξη κλπ. Μετά βλέπεις αυτό που θες απο την έξοδο (σκάρτ) του dvdr στην tv.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.752
Μηνύματα
2.874.766
Members
37.944
Νεότερο μέλος
TasosXalandri
Top