Ποια είναι καλύτερη από τις δυο

Μηνύματα
9
Reaction score
1
Καλησπέρα σε όλους

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές ?
Ποια είναι καλύτερη από τις δυο ?

Sony KD XF9005
Sony KD XG9005

Είμαι προς αγορά ευχαριστώ . . .
 

Μηνύματα
553
Reaction score
994
Η xg είναι το φετινό μοντέλο, ενώ η xf το περσινό. Πέρα από αυτό το γράμμα και την τιμή , δεν νομίζω να υπάρχουν άλλες σημαντικές διαφορές.
 

Μηνύματα
9
Reaction score
1
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση .

Αναφέρομαι σε 49" αλλά η 49XF9005 δεν υπάρχει πουθενά .
Και η 49XG9005 κάνει όσο η 55XF9005
Και πλέον βλέπω σε 55" .
Τι διαφορές έχουν ?
Βρίσκω REVIEWS μόνο για XF900 και XG950 και όχι για XG900
 


Μηνύματα
553
Reaction score
994
Το πρωτο κριτηριο ειναι οι ιντσες παντως. Τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι πολυ λιγοτερο σημαντικα. Εγω δηλαδη ανετα θα επεφτα μια κατηγορια σε πανελ, για να ανεβω μια κατηγορια σε ιντσες. Σε σονυ δηλαδη, προτιμω 65αρα απο τη σειρα 8000 παρα 55αρα απο τη σειρα 9000. Και ας χασω καποια σημαντικα χαρακυηριστικα οπως ειναι τα hertz και ο πολυζωνικος φωτισμος.
 


Μηνύματα
9
Reaction score
1
Το πρωτο κριτηριο ειναι οι ιντσες παντως. Τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι πολυ λιγοτερο σημαντικα. Εγω δηλαδη ανετα θα επεφτα μια κατηγορια σε πανελ, για να ανεβω μια κατηγορια σε ιντσες. Σε σονυ δηλαδη, προτιμω 65αρα απο τη σειρα 8000 παρα 55αρα απο τη σειρα 9000. Και ας χασω καποια σημαντικα χαρακυηριστικα οπως ειναι τα hertz και ο πολυζωνικος φωτισμος.
Για εμένα το VA PANEL από 50" και πάνω είναι μονόδρομος .
 


BLUES

TV
Μηνύματα
1.630
Reaction score
960
Καλησπέρα σε όλους

Γνωρίζει κανείς τις διαφορές ?
Ποια είναι καλύτερη από τις δυο ?

Sony KD XF9005
Sony KD XG9005

Είμαι προς αγορά ευχαριστώ . . .
Αν φτανεις οικονομικα εως 1150 ε,γιατι δεν επιλεγεις την κατωθι που ειναι καλυτερη και απο τις δυο και τις περισσοτερες led-qled της πιατσαςLG OLED55B8PLA - Skroutz.gr
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.243
Reaction score
8.740
Κι αυτή ακόμα καλύτερη. Της λείπει βέβαια το dolby vision αλλά για μένα μικρό το κακό.
 


Μηνύματα
1.247
Reaction score
2.189
προτεινω oled
Αγόρασα tv πριν 2 μήνες και προτείνω ομοίως oled (lg panel) είχα ενδοιασμούς στην χρήση της ως μόνιτορ που θέλω πριν την πάρω (έχω ps4, pc, mac πάνω της) όσον αφορά το lag, ευκρίνεια κειμένου, burn in κλπ και οταν είδα εικόνα μου έφυγε το σαγόνι στο πάτωμα (πήρα Philips - θέλει ρύθμιση από επαγγελματία κάποια στιγμή βέβαια). Για αρχή απολαμβάνω την ψεύτικη ανάγλυφη εικόνα της που κατά περίπτωση έχει και πολύ πλάκα (παλιά films, ασπρόμαυρες ελληνικές ταινίες πχ).
Το μαύρο είναι αλλού τα άλλα θέματα τα ξεχνάς απλά. Ορισμένα games με έντονες εναλλαγές χρωμάτων πχ persona5, souls, witcher, nba giannis, ενίοτε σε στέλνουν για βρούβες αν έχεις και κάποια ηλικία (αλλά είσαι ακόμη παιδί).
 

Μηνύματα
9
Reaction score
1
oled (lg panel )
Μου αρέσει η lg B8 και C8
Όταν υπάρχουν παιδιά και παππούδες γίνεται ( για την πρόληψη του burn in να κλείνουμε την τηλεόραση όσο πιο συχνά στην συμπλήρωση ενός τρίωρου λειτουργίας ) ΟΧΙ . . .
 


Staff online

  • xfader
    Segregation supporter
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.401
Members
37.893
Νεότερο μέλος
tassos249
Top