Ποιο δέκτη;

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.916
Reaction score
41.176
Μου φαίνεται οτι στα 2 χρόνια το πολύ τα φτυνουν οι δέκτες ψηφιακού επίγειου τηλεοπτικού σήματος.
Ο ενας τα εφτυσε τελείως (δεν θυμαμτη μάρκα τώρα τον εχει η πεθερά μου) και εναν edition hd που είχα πάρει για μένα κανει συνεχη restarts.

Τι να παρω τωρα; Ποιο θεωρείται καλό μηχανάκι; Σε ενα θέμα για ενα edition εδώ μέσα κάπου διάβασα για 5 χρόνια εγγύηση! Μουφα ή την τιμούν, και απο ποιο μαγαζί;
 


Μηνύματα
13.644
Reaction score
6.611
μην το πολυψαχνεις,γιατι λιγο πολυ ολοι τους ειναι σκουπιδαριο......απλα σκεψου οτι τα 25 ευρω που θα κοστισει,εστω για δυο χρονια χρησης,ειναι ενα ποσο που μπορεις να πεις οτι θα αποσβεστει.Μετα απο δυο χρονια το ξαναβλεπεις,ισως να τα εχει παιξει η τηλεοραση που θα συνδεσεις το δεκτη ή ισως η τιμη για μια 32αρα να εχει πεσει στα 130 ευρω οποτε να μην εχει νοημα η αγορα δεκτη.
 


Μηνύματα
111
Reaction score
0
Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος ενδοιασμός για τον Ferguson Ariva 4K. Είναι σε προσφορά στα €89 από eshop και χρειάζομαι ένα καλό DVB-T δέκτη με καλό τηλεκοντρόλ και σύνδεση σε web.
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.916
Reaction score
41.176
Μιας και βγήκε στην επιφάνεια το θέμα να ενημερώσω που από ότι βλέπω το είχα ξεχάσει.
Οντως οι edision έχουν 5ετη εγγύηση και την τιμούν. Το πήγα πίσω στο κατάστημα από όπου το είχα πάρει 3 χρόνια πριν και μετά από λίγες μέρες μου έφεραν καινούργιο (ή επισκευασμένο δεν ξέρω, αδιάφορο πάντως) λειτουργικό μηχάνημα. :)
 

Μηνύματα
784
Reaction score
73
Kαλημέρα...
Ειχα ένα Crystal HDMI HD και τάπαιξε μετά απο αρκετά χρόνια συμβίωσης.. Το είχα για εγγραφή
των προγραμματων ΤV σε σκληρο δίσκο.
Το σκέφτομαι να ξαναπάρω Crystal επειδή εχουν αλλαξει τσιπακι επεξεργασίας και
1) δεν εχει το παλιό ωραίο μενου για PVR
2) Το νεο Crystal HD δεν περιλαμβανει στο τηλεχειριστηριο το πολυ βοηθητικό GO TO (να του λες εσυ
σε ποιο χρονικο σημείο να παει απο το αρχείο).

Μήπως κανεις γνωρίζει καποιο απο τους αποκωδικοποιητές σε HD (HDMI) που κυκλοφορουν που να έχει
τη λειτουργία GO TO ...??
Eυχαριστω προκαταβολικα για οποια πληροφορία
 

panosop

Συστημικός
Μηνύματα
5.571
Reaction score
668
θα έλεγα να δεις αυτήν την παρουσίαση και μετά ότι σε φωτίσει ο θεός... η τεχνολογία αλλάζει και το H.265 για ταινίες θα σε καλύψει πλήρως...
Επίσης είναι και DVB-T2 για μελλοντικές αναβαθμίσεις... έχει 5 χρόνια εγγύηση και κοστίζει 50 ευρώ... Υποστηρίζει από ότι θυμάμαι με το βελάκι γρήγορη κίνηση εμπρός πίσω, ανά κάποια λεπτά, κάτι σαν tab...

https://www.avsite.gr/forum/threads...d-Τ2-και-h-265-με-διπλή-προσωπικότητα.151865/
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.069
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top