Ποιο ειναι το καλυτερο vfm brand ??

Μηνύματα
22
Reaction score
2
Db technologies > Alto > Mackie > ANT > behringer > Proel ???? Ποια από αυτές θεωρηθεί περισσότερο αξιόπιστη και ποιοτική και αν έχετε δουλέψει κάποια?!?!?!?
 

Μηνύματα
958
Reaction score
2.426
Aυτη τωρα ειναι μια πολυ γενικη ερωτηση για να παρεις μια συγκεκριμενη απαντηση.
Εχω παιξει με alto,mackie,behringer,proel.
Τουλαχιστον στην Ελλαδα στο χωρο του professional audio mackie,behringer,proel ειναι και καταξιωμενες φιρμες και πολυ-δουλεμενες.
Η behringer ειναι φθηνη εταιρια αλλα και τιμια ταυτοχρονα,με alto ηχεια σε live εχω παιξει μια φορα καλη αισθηση μου αφησαν.
Μackie και Proel ειναι σαφως εγγυηση το ονομα τους,θα ελεγα οτι vfm και ως πιο αξιοπιστη και με μεγαλη γκαμα ειναι η mackie.
Aλλα και παλι νομιζω ειναι υποκειμενικο,καποιος αλλος μπορει να σου πει καποια αλλη γνωμη.
Καταρχην γιατι συγκεκριμενα ενδιαφερεσαι; Μικτες,κονσολες,ηχεια,επεξεργαστες,ενισχυτες;
 





Μηνύματα
540
Reaction score
435
Subwoofer active 18άρι
Ταπεινή μου γνώμη και άποψη, μεταξύ των εταιριών που ανέφερες, πας στο Mackie σαφέστατα.

Η Mackie βγάζει 3 subs στις 18" με σειρά από το καλύτερο προς το χειρότερο.

- DRM18s κοντά στα 1300 ευρώ.
- SR18s κοντά στα 1000 ευρώ.
- Thump 18s κοντά στα 700 ευρώ.

Η προσωπική μου πρόταση είναι το DRM18s, ως κάτοχος των DRM215 για PA χρήση μετά από ακρόαση κι απόρριψη αρκετών μοντέλων σε παρεμφερή κόστη (μέσα σε αυτά EV, QSC, JBL κλπ, Behringer και Alto δε τις έλαβα καν υπόψιν μου).

Έχω δουλέψει και με τη σειρά Thump, δεν έμεινα εντυπωσιασμένος ιδιαίτερα, αλλά ό,τι πληρώνεις παίρνεις και προφανώς ως οικονομική σειρά αποτελεί πολύ καλό VFM αν το budget είναι περιορισμένο και θέλει κανείς σχετικά καλή ποιότητα κατασκεύης και αντοχή.

Το SR18s δε το έχω ακούσει για να σου πω.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.353
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top