Ποιο μοντ να πάρω? άν πάρω...

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
έδωσα προχθές στον κουμπάρο μου το wismec μου για τις διακοπές του...επειδή ένα drag που είχε το γμσε...και επειδή ξέρω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το πάρω πίσω είμαι σε σκέψεις αντικατάστασης

δεν θα πω ότι μου λείπει...αλλά έχω ένα θέμα μη με πιάσει καμιά στέρηση
+έχω και ένα γαμογλέντι το Σάββατο...:(:sleep::lazy:

το reuleaux με 2 μπαταρίες μου έβγαζε με το τόοοοσο που κάνω 4-5 μέρες...ίσως να πάρω και το αντίστοιχο νέο μοντέλο που είδα...https://www.skroutz.gr/s/15310008/Wismec-Reuleaux-RX-GEN3-Dual-230W-Black.html
είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος...έφαγε άπειρα πεσίματα (ακόμα και από πρώτο όροφο:party:) και δεν έπαθε ποτέ τίποτα

δεν θέλω μονομπάταρο γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κουβαλάω μαζί μου μπαταρίες


για πείτε καμιά ιδέα για 2μπάταρο....(και σαπάκι αν έχει κανένας για σούτι δεν έχω θέμα..)
[DOUBLEPOST=1565111252][/DOUBLEPOST]είδα και αυτό...στην ίδια φιλοσοφία με το wismec
https://www.skroutz.gr/s/12412891/Tesla-WYE-200W-Full-Black.html
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
Eμένα ένα wismec σαν κι αυτό που λες μου κάηκε στο 5-άμηνο πάνω. Τώρα έχω ένα aegis και είναι σούπερ από ρεύματα και όλα
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Eμένα ένα wismec σαν κι αυτό που λες μου κάηκε στο 5-άμηνο πάνω. Τώρα έχω ένα aegis και είναι σούπερ από ρεύματα και όλα
από κατανάλωση πως πάει
με ποιες μπαταρίες το δουλεύεις?
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
βασικά έχουν πέσει πολύ αυτές οι μπαταρίες που έχω (από την πολύ χρήση) οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Εχω και lg τις καφέ και sony τις vtc6
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
βασικά έχουν πέσει πολύ αυτές οι μπαταρίες που έχω (από την πολύ χρήση) οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά. Εχω και lg τις καφέ και sony τις vtc6
Διαβάζω ότι έχουν θέμα με την κατανάλωση και με την στεγανότητα....
σε κάποιους ποτίζει η οθόνη σε άλλους φθείρονται τα λάστιχα και έχουν επαφή με τη λαμαρίνα του μοδ κλπ

από ελλάδα το πήρες εσύ?
 

Μηνύματα
99
Reaction score
320
Wismec Reuleaux RX GEN3 Dual 230W έχω 3 εδώ και 1 χρόνο+. Σε όλα κάνω προσεχτική χρήση, δεν πέφτουν κάτω, δεν τα βάζω σε τσέπη με άλλα αντικείμενα, δεν τα ταλαιπωρώ γενικά. Στο πορτοκαλί ξέβαψε πολύ γρήγορα ο μαύρος πάτος και το καπάκι από κάτω -από την αρχή- ανοιγόκλεινε με δυσκολία. Το μαύρο glossy μετά από 6-7 μήνες με πέθανε στα miss-fire (χωρίς να του έχω κάνει κάτι, π.χ. να πάρει υγρό εσωτερικά). Το gunmetal/ματ μαύρο αντέχει ακόμη (άγνωστο για πόσο). Το πιο, πιθανό άμα χαλάσει και αυτό, είναι να πάρω άλλα 2, γιατί είναι το μόνο διμπάταρο που με έχει βολέψει τόσο. Και στη λειτουργία, και στο κράτημα, και στην οθόνη και στην εμφάνιση και στο βάλε-βγάλε μπαταρία και σε όλα (η αναφορά που έκανα στα χρώματα ίσως να μην έχει κάποια ουσιαστική σημασία, απλά αυτά είναι τα μοντέλα που τυχαίνει να έχω. Δεν είχα τη δυνατότητα να τεστάρω κάποιο άλλο πορτοκαλί π.χ. να δω αν θα έχει και αυτό θέμα με το καπάκι μπαταριών).

Tesla WYE 200W συμπαθητικό, πανάλαφρο, με καλό κουμπί (καλύτερο του αποπάνω Wismec) και texture που θυμίζει σώμα γυναίκας (ή κ0λ0 νεογέννητου μωρού). Από κει και πέρα, τα ανοίγματα στα πλάγια παίζει να σου κάτσουν ενοχλητικά-δυσάρεστα στο χέρι ή παίζει να περνάει ιδρώτας από εκεί, γενικά δεν κάνει για βροχές κτλ. Οθόνη μικρή και απλή χωρίς ένδειξη των 2 μπαταρίων, αλλά μία εννιαία, χωρίς puff counter και χωρίς επιλογή να το βάλεις σε stealth mode. Επίσης και αυτό και άλλα 3 Tesla Wye 85W που πέρασαν από τα χέρια μου, είχαν coil whine. Το 200W λιγότερο τσιριδιχτό, αλλά άμα είσαι "ψείρας" ή/και αν ατμίζεις σε ήρεμο χώρο, παίζει να το αντιλαμβάνεσαι και να σε δαιμονίζει. Σε αυτό μετά από λίγους μήνες βγήκε off ο πόλος. Βίδωνα το μοντάκι και μαζί γύριζε και ο πόλος και πέρα από την αστάθεια, έδειχνε λανθασμένα W.

Γενικά, στα μοντάκια είμαι εξαιρετικά δύσκολος, πολύ σπάνια θα βρω κάτι να καλύπτει όσα περισσότερα γίνεται από τα κριτήρια μου. Π.χ. αυτό: https://www.skroutz.gr/s/19638690/Vaporesso-Gen-220W-Black.html οπτικά ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕ, το αγάπησα, αλλά με χαλάει απίστευτα ο κεντρικός πόλος. Το μόνο mod που μου έκανε "κούκου" τους τελευταίους μήνες είναι αυτό: https://www.skroutz.gr/s/19502628/Hotcig-RSQ-Mate-213W-Black.html , αλλά λειτουργικά δεν έχω ασχοληθεί πως τα πάει (κάνω αυστηρή απεξάρτηση φέτος από το vaping καταναλωτισμό).
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες....και είχα βάλει στο μάτι το μικρό μπαμπλμπι...:(


τόσο μάπα τα wismec gen3?!

εγώ με το rx 2/3 είμαι φουλ έρωτας...δεν φαντάζεσαι τι έχει τραβήξει...ελβετικός σουγιάς να ήταν θα είχε διαλυθεί
μη σου πω ότι μπαίνω στον πειρασμό να το ψάξω σε αγγελία

τίποτα δεν θα με πείραζε από όλα αυτά που έγραψες...αλλά αυτό
χωρίς επιλογή να το βάλεις σε stealth mode.
δεν το ανέχομαι...και δεν θα την πάλευα...>:(:headbang::smg:
[DOUBLEPOST=1565120425][/DOUBLEPOST]
Τι μλκια είναι αυτή ρεϊ; Τι κάνει; μπάσα έχει;
άσχιετε....με 200 watt τι μπάσα να βγάλει ρέι?:gotcha::laugh:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
DRAG 2 177W BY VOOPOO η δική μου πρόταση σε κινέζικο μοντ.
Μηχανικά παίζεις?
μηχανικά όχι....ο μικρός ξάδελφος μου σφύριξε για ένα ημιμηχανικό το Dovpo VEE Box Mod

και θυμήθηκα και κάτι ακόμα που θέλω στο μοντ:p

να υποστηρίζει φόρτιση από usb :)
[DOUBLEPOST=1565121724][/DOUBLEPOST]
DRAG 2 177W BY VOOPOO η δική μου πρόταση σε κινέζικο μοντ.
Μηχανικά παίζεις?
δεν ξέρω ποιο drag έχει ο κουμπάρος...μου το παράτησε κιόλας στο μαγαζί....να δω τι έπαθε....
σίγουρα είναι υπερ στιβαρό.....:thumbsup::)
αλλά και θεόβαρο !! :thumbsdown::(
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.359
Μακριά από τη dovpo γενικώς, είναι ο ορισμός του κινέζικου...
Το drag που σου πρότεινα είναι από τα λίγα κινέζικα μοντ εκεί έξω με ικανό τσιπάκι και σταθερή απόδοση.
Αν αλλάξεις γνώμη σε μηχανικό αυτό με κλειστά μάτια

DOTBOX DUAL MECH

dual_mech_mod_dotmod_dotbox_vapexperts_196.jpg
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Μακριά από τη dovpo γενικώς, είναι ο ορισμός του κινέζικου...
Το drag που σου πρότεινα είναι από τα λίγα κινέζικα μοντ εκεί έξω με ικανό τσιπάκι και σταθερή απόδοση.
Αν αλλάξεις γνώμη σε μηχανικό αυτό με κλειστά μάτια

DOTBOX DUAL MECH

View attachment 134448
Λίγο που δούλεψα το drag έχω καλή εντύπωση...λίγο σπαστικό δεν έβρισκα πως μπαίνει το stealth mode + μετά από λίγη ώρα άλλαζα χέρι για ξεκούραση8-)


Υ.Γ.
τι είναι αυτό το ανοιχτό που ανέβασες ρε Μπρέτσο? βιντατζ διακόπτης χωριού για φως? :gotcha::roflmao:
[DOUBLEPOST=1565122696][/DOUBLEPOST]
Όλα ρδέλαμπου είναι μωρέ, εγώ έχω κάψει 2 έως τώρα. Αρκεί να μην κάνει κανένα μπαμ.....
αυτό φοβάμαι και εγώ με τα μηχανικά...και λέω άσε μη γίνει καμιά τσαπατσουλιά και ψάχνουμε για πλαστικό
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες....και είχα βάλει στο μάτι το μικρό μπαμπλμπι...:(


τόσο μάπα τα wismec gen3?!

εγώ με το rx 2/3 είμαι φουλ έρωτας...δεν φαντάζεσαι τι έχει τραβήξει...ελβετικός σουγιάς να ήταν θα είχε διαλυθεί
μη σου πω ότι μπαίνω στον πειρασμό να το ψάξω σε αγγελία

τίποτα δεν θα με πείραζε από όλα αυτά που έγραψες...αλλά αυτό


δεν το ανέχομαι...και δεν θα την πάλευα...>:(:headbang::smg:
[DOUBLEPOST=1565120425][/DOUBLEPOST]

άσχιετε....με 200 watt τι μπάσα να βγάλει ρέι?:gotcha::laugh:
εχω αυτο απο τον 11/15 σε αψογη κατασταση και το βαρεθηκα, να στο στειλω ;

a.jpg
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.359
Έτσι ρε συ είναι όλα αυτά, βαριά και με κακή ποιότητα βαφής, αν θες αλαφρύ μοντ με ικανό τσιπάκι, καλό πόλο, καλό grip και βαφή που θα αντέχει θα πρέπει να χώσεις παράδες πολλές.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
εχω αυτο απο τον 11/15 σε αψογη κατασταση και το βαρεθηκα, να στο στειλω ;

View attachment 134449
έχει φωτογραφηθεί ποτέ δίπλα σε μπάμιες? :p:roflmao::lol:


Υ.Γ. Αυτό ήταν το προηγούμενο από το δικό μου αν θυμάμαι....:)
[DOUBLEPOST=1565123443][/DOUBLEPOST]
Έτσι ρε συ είναι όλα αυτά, βαριά και με κακή ποιότητα βαφής, αν θες αλαφρύ μοντ με ικανό τσιπάκι, καλό πόλο, καλό grip και βαφή που θα αντέχει θα πρέπει να χώσεις παράδες πολλές.
συμφωνώ...αλλά πάντα υπάρχει ένα ποσοστό ανεξαρτήτου τιμής-ποιότητας κλπ κλπ
που αρπάζει για τους χ-ψ λόγους και δεν υπάρχει εγγύηση να τα καλύψει

αν υπήρχε κάλυψη-σέρβις δεν θα είχα πρόβλημα να δώσω και 150 ευρώ για μοντ...
[DOUBLEPOST=1565123574][/DOUBLEPOST]
εχω αυτο απο τον 11/15 σε αψογη κατασταση και το βαρεθηκα, να στο στειλω ;

View attachment 134449
πωωωωωωωω σε πέρασα για τον Μπρέτσο....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
sorry:D
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.054
Reaction score
41.359
Εγγύηση δεν υπάρχει σε αυτά τα πράματα, συνήθως παίρνεις κάτι μήνες έως χρόνο από το κατάστημα που αγοράζεις.
Προσωπικά μοντ δεν μου έχει χαλάσει ποτέ, ακόμα και ένα 2μπαταρο που έχω 4 χρόνια παίζει μια χαρά.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Εγγύηση δεν υπάρχει σε αυτά τα πράματα, συνήθως παίρνεις κάτι μήνες έως χρόνο από το κατάστημα που αγοράζεις.
Προσωπικά μοντ δεν μου έχει χαλάσει ποτέ, ακόμα και ένα 2μπαταρο που έχω 4 χρόνια παίζει μια χαρά.
έχουν φτιάξει κορμί τα μοντ με τόση αναθυμίαση μπάμιας γι αυτό βαστάνε:p:lolsign::lol:
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Για 5 κιλά μπάμιες σου στέλνω αυτό...

View attachment 134450

Μπορείς να το αξιοποιήσεις όπως Εσύ θες...:lolsign:
φυλαξε το μου(εκεί που ξέλεις:laugh::roflmao:)...να δω αν θα έχει κλίση ο μικρός.... να τονε στείλω στη φιλαρμονική :p:roflmao::lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top