Ποιο πρόγραμμα ηλεκτρονικής τιμολόγησης?

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.854
Reaction score
77.452
με αυτά κ με τ άλλα ξεχάστηκα.....και σήμερα είπε ο λογιστής ότι πρέπει να κόβω τιμολόγια ηλεκτρονικά.... :biggrin:

για πείτε κάποιο σωστό και φθηνό :pπρόγραμμα.....είδα κάτι i spirit ΄'έτσι πρόχειρα με τον καφέ....έχει πάρει κανένας?

λιανική πώληση με ενδιαφέρει και παροχής
αλλά αν το παροχής ζητάνε επιπλέον καμιά 100 ευρώ ...να πα ναμαμηθούν θα κόβω από την ταμειακή
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.012
Reaction score
6.805
Κόβεις πολλά; Αν όχι, μπορεί να σε βολέψει και το "Timologio" (ναι, φοβερό όνομα) της ΑΑΔΕ, που είναι και δωρεάν.

Έκοψα ένα δοκιμαστικά τις προάλλες. Παιδεύτηκα λίγο στην αρχή να το στήσω με διάφορα πράγματα που δεν καταλάβαινα για χαρακτηρισμούς κλπ., αλλά άπαξ και το στήσεις μετά νομίζω απλό είναι.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.854
Reaction score
77.452
Κόβεις πολλά;
όχι ιδιαίτερα.....και είναι τιμολόγια συνήθως που μαζεύονται ανά μήνα....

Αν όχι, μπορεί να σε βολέψει και το "Timologio" (ναι, φοβερό όνομα) της ΑΑΔΕ, που είναι και δωρεάν.

Έκοψα ένα δοκιμαστικά τις προάλλες. Παιδεύτηκα λίγο στην αρχή να το στήσω με διάφορα πράγματα που δεν καταλάβαινα για χαρακτηρισμούς κλπ., αλλά άπαξ και το στήσεις μετά νομίζω απλό είναι.
Μου το είπε και αυτό στα πεταχτά ο λογιστής....αλλά παράλληλα με άγχωσε ....ότι μπορεί να τραβάει σκαλώματα ....ή μπορεί να με πετάει και να μην μπορώ να συνδεθώ κλπ κλπ
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Μπορείτε να ρίξετε και μια ματιά στο Timologic. Είναι μια από της πιο εύκολες online εφαρμογές ηλεκτρονικής τιμολόγησης και έχει δωρεάν δοκιμή 7 ημέρες .
Μπορείτε να εκδώσετε το πρώτο σας τιμολόγιο μέσα σε 1 λεπτο . Θα χαρώ να σας βοηθήσω σε ότι απορία έχετε μέσα εδώ στο forum.
Screenshot - 2022-03-26T211153.309.png
 


VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Μπορείτε να ρίξετε και μια ματιά στο Timologic. Είναι μια από της πιο εύκολες online εφαρμογές ηλεκτρονικής τιμολόγησης και έχει δωρεάν δοκιμή 7 ημέρες .
Μπορείτε να εκδώσετε το πρώτο σας τιμολόγιο μέσα σε 1 λεπτο . Θα χαρώ να σας βοηθήσω σε ότι απορία έχετε μέσα εδώ στο forum.
View attachment 246024
θεωρειται εκδοση μεσω παροχου η ειναι απλη τιμολογιερα;


@daharis666 αν κοβεις μεχρι 50 κομματια τιμολογια η αν ο τζιρος σου ειναι κατω απο 50κ μπορεις να συνεχισεις τα χειρογραφα και να τα καταχωρεις ολα μαζι μεχρι τις 20 του επομενου μηνα στην ειδικη εφαρμογη της ααδε που ειναι ευκολη. Αν εχεις και ταμειακη για τις λιανικές βολευει. Το τιμολογιο της ααδε για παροχη υπηρεσιων ειναι τελειο. Αν εχει και πωληση ειδων δυσκολευει. Αν αγορασεις τιμολογιερα ρωτα αν θεωρειται εκδοση μεσω παροχου για εχεις τις εξτρα παροχες η αν ειναι απλη τιμολογιερα. Επισης αν στην τιμη περιλαμβάνεται το στησιμο της εφαρμογης και η τηλεφωνικη υποστηριξη. Ας πουμε το εψιλονσμαρτ δεν θα το αγοραζα λογω υπερβολικων εξτρα χρεωσεων.
 
Last edited:



Μηνύματα
2.772
Reaction score
7.984
Εγώ δίνω 5€ το μήνα στο Epsilon smart και σε γενικές γραμμές πολύ ικανοποιημένος. 1 bug έχω πετύχει μόνο αλλά θα το φτιάξουν κ αυτό που θα πάει.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Εγώ δίνω 5€ το μήνα στο Epsilon smart και σε γενικές γραμμές πολύ ικανοποιημένος. 1 bug έχω πετύχει μόνο αλλά θα το φτιάξουν κ αυτό που θα πάει.
Δυστυχως το σμαρτ εχει πολλα προβληματα. Και καθολου υποστηριξη.
 



melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.916
Reaction score
41.176
Φορητή ταμειακή, κατά προτίμηση app στο κινητό, με έκδοση απόδειξης ηλεκτρονικά και αποστολή σε email και upload στην ααδε έχουμε;
είδα προχθές στο πλαίσιο μια πωλήτρια μου έκοψε απόδειξη με αυτόν τον τρόπο, το mail που μου ήρθε είχε ένα κειμενάκι και ένα λινκ για να κατεβάσω την απόδειξη, από ότι βλέπω στο κάτω μέρος της απόδειξης γράφει softone einvoicing.
Ψάχνω οικονομική λύση για σχετικά λίγες αποδείξεις λιανικής.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Αυτό δουλεύω προσωπικά και βάζω σε πελάτες....

 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Προσοχη οι λιανικες μεσω τιμολογιερας μπορει να χρειαζονται φορολογικο μηχανισμο.
 

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.247
Reaction score
8.755
Φορητή ταμειακή, κατά προτίμηση app στο κινητό, με έκδοση απόδειξης ηλεκτρονικά και αποστολή σε email και upload στην ααδε έχουμε;
είδα προχθές στο πλαίσιο μια πωλήτρια μου έκοψε απόδειξη με αυτόν τον τρόπο, το mail που μου ήρθε είχε ένα κειμενάκι και ένα λινκ για να κατεβάσω την απόδειξη, από ότι βλέπω στο κάτω μέρος της απόδειξης γράφει softone einvoicing.
Ψάχνω οικονομική λύση για σχετικά λίγες αποδείξεις λιανικής.
Δουλεύω με λογισμικό Atlantis. Αν κατάλαβα καλά ο μόνος πάροχος που συνεργάζεται με το πρόγραμμα είναι η Softone. Πληρώσαμε ένα σημαντικό ποσό για παράλληλη ανάπτυξη web app που συνδέεται με τη βάση για να μπορούμε να κόβουμε απομακρυσμένα ΑΠΥ και ΤΠΥ (μεταφορές με βανάκια, παραστατικά σε σκάφη αναψυχής).
Δεν έχω κατασταλάξει αν θα προμηθεύσω τους απομακρυσμένους χρήστες με θερμικούς εκτυπωτές. Νομίζω είναι περιττό έξοδο. Λίγο το email, λίγο να σκανάρει ο πελάτης το bar code του παραστατικού θα γίνει η δουλειά.
Δεδομένου ότι η επιχείρηση διαθέτει 12 υποκαταστήματα, η επιλογή αποστολής παραστατικών μέσω παρόχου με βγάζει απ' το μηχανογραφικό εφιάλτη της χρήσης φορολογικού μηχανισμού.
 

Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Προσοχη οι λιανικες μεσω τιμολογιερας μπορει να χρειαζονται φορολογικο μηχανισμο.
Αυτό που έμαθα πρόσφατα είναι οτι για υφιστάμενη επιχείρηση που διαθέτει ταμειακή πρέπει να μπει φορολογικός, για νέα επιχείρηση δε χρειάζεται.
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Αυτό που έμαθα πρόσφατα είναι οτι για υφιστάμενη επιχείρηση που διαθέτει ταμειακή πρέπει να μπει φορολογικός, για νέα επιχείρηση δε χρειάζεται.
δεν ειναι ακριβως ετσι. Εχει να κανει με τους καδ
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.916
Reaction score
41.176
Εχω σχεδόν καταλήξει στη λύση smartcashier, είναι app ηλεκτρονικής τιμολόγησης μέσω παρόχου (δλδ δεν χρειάζεται έξτρα φορολογικός μηχανισμός) που λειτουργεί σε οποιαδήποτε συσκευή android.
Κόστος 9 €/μήνα και άλλα 5 για τον πάροχο που δίνει ένα πακέτο 1000τιμολογίων/2000 αποδείξεων λιανικής το χρόνο (αν τα θυμάμαι καλά με τη σωστή σειρά).
Στέλνεις την απόδειξη ηλεκτρονικά είτε με sms, email, qr code, ή για εκτύπωση σε εκτυπωτή bluetooth.
Κατεβάζετε demo και βλέπετε αν σας βολεύει, παραμετροποιείται στα περισσότερα από μενού ρυθμίσεων.
Συνδέετε και άμεσα με κάποιες πατφόρμες ηλεκτρονικών πληρωμών (viva, eurobank κ.α.)
Την βρήκα πολύ φιλική στη χρήση και νομίζω είναι οικονομική για την ευκολία που παρέχει.
Το κυριότερο για μένα ήταν που ανακάλυψα ότι ο δημιουργός της εφαρμογής είναι φίλος από τα παλιά οπότε είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται για κάποια αρπαχτή ή κάτι fake.

www.smartcashier.gr
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.735
Reaction score
83.506
Το κυριότερο για μένα ήταν που ανακάλυψα ότι ο δημιουργός της εφαρμογής είναι φίλος από τα παλιά οπότε είμαι σίγουρος ότι δεν πρόκειται για κάποια αρπαχτή ή κάτι fake.

www.smartcashier.gr
Πιο πούστ1κη διαφήμιση δεν έχω δει. :lol:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.064
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top