Ποιό Tv-Box?

Μηνύματα
1.015
Reaction score
1.186
Υπαρχει tv-box που να συνοδευεται απο ασυρματο πληκτρολογιο? Αν πρεπει να τα παρω ξεχωριστα, ποιο συνδυασμο μου προτείνετε?
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.512
Reaction score
5.692
Η καλύτερη λύση είναι το NVIDIA Shield TV (2019) είτε στην έκδοση Pro (προσφέρει USB θύρες, έχει περισσότερη μνήμη και δυνατότητες να τρέξει Plex server, κλπ).
Η οικονομική αλλά με περιορισμούς λύση, είναι το Xiaomi Mi Box S (με αρκετούς περιορισμούς στα ηχητικά φορμά)

Πληκτρολόγιο βάζεις οποιοδήποτε bluetooth θες.
Υπάρχουν και οι φθηνές gadgetιές σαν το mini i8 backlit (skroutz.gr it)
 

Μηνύματα
1.015
Reaction score
1.186
Για αυτο τι αποψη εχετε? https://www.e-shop.gr/savio-smart-t...id-90-hdmi-v21-4k-usb-30-wifi-sd-p-PER.585961 Τι σημαινει αυτο που γραφει ο χρηστης στην κριτικη του προιοντος? Ειμαι ασχετος με αυτα. Θελω να λαμβανει internet απο την κεραια του δημου (ειναι διπλα στο σπιτι μου) και να μπορω να περιηγηθω μεσω tv. Δεν υπαρχει συνδεση internet στο σπιτι. Επισης θελω να εχει και εξοδο AV για συνδεση με ενισχυτη hi-fi.
 

Μηνύματα
2.677
Reaction score
1.393
Για αυτο τι αποψη εχετε? https://www.e-shop.gr/savio-smart-t...id-90-hdmi-v21-4k-usb-30-wifi-sd-p-PER.585961 Τι σημαινει αυτο που γραφει ο χρηστης στην κριτικη του προιοντος? Ειμαι ασχετος με αυτα. Θελω να λαμβανει internet απο την κεραια του δημου (ειναι διπλα στο σπιτι μου) και να μπορω να περιηγηθω μεσω tv. Δεν υπαρχει συνδεση internet στο σπιτι. Επισης θελω να εχει και εξοδο AV για συνδεση με ενισχυτη hi-fi.
Θα πληρώσεις τα 50 ευρώ και μετά θα το επιστρέψεις για να πάρεις Nvidia. Εχουν γραφτεί άπειρες σελίδες επειδή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος στην κατηγορία. Ωστόσο η σοφή ρήση "η φτήνια τρώει τον παρά" ισχύει και εδω. Σορρυ που γίνομαι γραφικός ωστόσο αν πραγματικά δεν θέλεις να ασχολείσαι με διάφορα γιατί το ενα ή το άλλο κλπ, πήγαινε απευθείας σε μια ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ λύση. Προσωπική γνώμη φυσικά...
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
Θα πληρώσεις τα 50 ευρώ και μετά θα το επιστρέψεις για να πάρεις Nvidia. Εχουν γραφτεί άπειρες σελίδες επειδή ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος στην κατηγορία. Ωστόσο η σοφή ρήση "η φτήνια τρώει τον παρά" ισχύει και εδω. Σορρυ που γίνομαι γραφικός ωστόσο αν πραγματικά δεν θέλεις να ασχολείσαι με διάφορα γιατί το ενα ή το άλλο κλπ, πήγαινε απευθείας σε μια ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΗ λύση. Προσωπική γνώμη φυσικά...
Στην πιο οικονομική λύση πήγαινε στο XIAOMI Mi BOX S είναι αξιοπρεπέστατο και έχει και official google play καθως και netflix ktl. Το θέμα είναι ποσο καλά θα πιάνει το WiFi του δήμου.
O ενισχυτής σου έχει optical in?
 

Μηνύματα
1.015
Reaction score
1.186
Δεν σας αμφισβητω, αλλα για να βλεπω youtube (και να το ακουω απο τα ηχεια μου) , να βλεπω τα mail μου και να "χαζευω" εδω μεσα, πρεπει να κινηθω σε αυτη την κατηγορια τιμης που αναφερθηκε στην αρχη? ;)
 


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.668
Reaction score
28.004
To WiFi του Xiaomi είναι για κλοτσιές.
Το έχω στα 20cm από το ρημάδι της Cosmote και έβαλα καλώδιο για να ησυχάσω.
 


Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.867.387
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top