Πολυμπριζο

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Ψαχνω ενα πολυμπριζο, για να ενωθει με 3Χ2.5mm καλωδιο. Γυρω στα 2500βαττ

Δεν χρειζεται να ειναι audiophile απλα να ειναι καλη κατασκευη

Σκευτομουν κατι ετσι. Τα εχει δοκιμασει καποιος;
 

Attachments


Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Μεταχειρισμένο η καινούργιο ?
Για καινούργια και φτηνά πολύπριζα σου προτείνω ανάμεσα στην Apc, Crystal audio, Legrand.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Και μεταχειρισμενα μια χαρα κανουν την δουλεια τους
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.715
Ψαχνω ενα πολυμπριζο, για να ενωθει με 3Χ2.5mm καλωδιο. Γυρω στα 2500βαττ

Δεν χρειζεται να ειναι audiophile απλα να ειναι καλη κατασκευη

Σκευτομουν κατι ετσι. Τα εχει δοκιμασει καποιος;
Αυτό έχει εγγλέζικο φις, δεν είναι σούκο.

Τι είναι "audiophile" πολύμπριζο;

Για καινούργια και φτηνά πολύπριζα σου προτείνω ανάμεσα στην Apc, Crystal audio, Legrand.
+1 για Legrand, APC.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Αυτό έχει εγγλέζικο φις, δεν είναι σούκο.

Τι είναι "audiophile" πολύμπριζο;


+1 για Legrand, APC.
Audiophile ειναι εκεινα που εχουν φιλτρα και αλλα. Έπισης κοστιζουν αρκετα 😁

Εγγλεζικο φις ψαχνω.
Legrand ειναι η εταιρεια που βγαζει ηλεκτρολογικο ηλικο σωστα;
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Μήπως audiophile πολύπριζα εννοείς .............
Τα πολύπριζα που είναι εξολοκλήρου μεταλλικά και διασφαλίζουν πλήρη θωράκιση από ηλεκτρομαγνητικές παρεμβολές, υψηλής ποιότητας εσωτερική καλωδίωση, βελτιωμένη αντίσταση κατά της υπερθέρμανσης και πυρκαγιάς.
και έχει κατασκευαστεί για να κάνει, την καλύτερη δυνατή σύνδεση μεταξύ του συστήματος Hi Fi και της πρίζας ρεύματος.
Όντως είναι πιο ακριβά από τα απλά πολύπριζα του κιλού που σε ενδιαφέρουν.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Δεν ειπα οτι πολυπριζο του κιλου ψαχνω. Απλα ειπα θελω να ειναι καλη κατασκευη. Θελω να εχει ποιοτικη καλωδιωση οπως αυτο που εβαλα πιο πανω. Αλλα δεν θελω φιλτρα κτλπ. Ισως να μην ημουν ξεκαθαρος. Μεταλικο ειναι και αυτο που εχω στις αγγελιες. Κατι μεχρι 150-200 με εξι θεσεις
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.276
Reaction score
93.715
βελτιωμένη αντίσταση κατά της υπερθέρμανσης και πυρκαγιάς.
Ε; :idk:
την καλύτερη δυνατή σύνδεση μεταξύ του συστήματος Hi Fi και της πρίζας ρεύματος.
Κάτι που ένα πολύμπριζο της Legrand ας πούμε δεν κάνει. Κάτι χάνει η σύνδεση. :roflmao:
 

H

HuxFlux

Guest
Πήρα αυτό εδώ και 1 χρόνο και είμαι ικανοποιημένος (το ίδιο φαίνεται να είναι και οι 2050 reviewers που του έχουν δώσει 4,5 αστεράκια):

Και μάλιστα το πήρα μετά απο πολύ ψάξιμο , διότι ήθελα τα εξής στο ίδιο πολύπριζο και δυσκολεύτηκα απίστευτα να τα βρω σε οποιοδήποτε pricerange:
-τουλάχστιον 6 σούκο
-ανεξάρτητη παροχή ανα πρίζα με διακοπτάκι
-USB θύρες για το raspberry μου που να δίνουν ~2.5Α που θέλει το rasp 2B
-Surge protection για στοιχειώδη προστασία.
-Μακρόστενο σχήμα για να χωρέσει εκεί που ήθελα να το βάλω.
-Να αντέχει κάμποσα ρεύματα (το συγκεκριμένο σηκώνει 3.6kW βάση specs) διότι:

Πάνω σε αυτό έχω ενισχυτή 2χ160W Class A/AB, πικάπ, phono, κασετόφωνο, raspberry, dvd player, εξωτερικό σκληρό (για τα flac του rasp). Kανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής και σκέφτομαι να αγοράσω ακόμα ένα για το PC. Τώρα που το θυμήθηκα θα βάλω παραγγελιά να έρχεται σιγά σιγά..

Το οτι είναι και τόσο φθηνό, όπως καταλαβαίνεις για εμένα ήταν more than welcome, γιατί μέχρι να το βρω είχα στο νου μου 150ρι και βάλε. Έκανα και σκέψεις για κάτι σε "audiophile" αλλά μόλις βρήκα αυτό, πήγαν όλα περίπατο και δεν το μετάνιωσα καθόλου!

Μειονέκτημα πως τα μπλε λαμπάκια μετά απο λίγες ώρες σιγοσβήνουν, σαν να καίγονται, αλλά οκ για μόστρα είναι αυτά, κλάιν, στην τελική τα αλλάζεις αμά καίγεσαι (ή και το επιστρέφεις με εγγύηση, για αμαζον μιλάμε).
 
Last edited by a moderator:


I

iason

Guest
Δεν ειπα οτι πολυπριζο του κιλου ψαχνω. Απλα ειπα θελω να ειναι καλη κατασκευη. Θελω να εχει ποιοτικη καλωδιωση οπως αυτο που εβαλα πιο πανω. Αλλα δεν θελω φιλτρα κτλπ. Ισως να μην ημουν ξεκαθαρος. Μεταλικο ειναι και αυτο που εχω στις αγγελιες. Κατι μεχρι 150-200 με εξι θεσεις
Furutech etp60. Νομίζω κοστίζει λίγο παραπάνω από 200 ευρώ αλλά είναι αυτό που ψάχνεις. Καλή κατασκευή χωρίς φίλτρα.
TP60_ER-0008.jpg

Για πιο οικονομική λύση supra md 06mk3.
image-2205.x98045.jpeg.jpg
 

Μηνύματα
3.088
Reaction score
8.862
Εγώ χρησιμοποιώ το συγκεκριμένο και είμαι υπέρ αρκετός.
 

N

nickmitro

Guest
Ποιοτικο πολυπριζο,με 6 θεσεις,για την ισχυ που θελεις,χωρις φιλτρο,σε προσιτη τιμη=Wireworld Matrix 2.Το χρησιμοποιω και εδωσε μεγαλη ηχητικη διαφορα σε σχεση με το Crystal Audio.Η γνωμη μου ειναι να αποφυγεις τα φιλτρα,ακομα περισσοτερο σ' αυτη την κατηγορια τιμης.Το Furutech το ειχα καποτε,πριν εκτοξευτει η τιμη του,η οποια πλεον ειναι εκτος προυπολογισμου σου.Υπολογισε με τα χρηματα που θα μεινουν απο το ανω οριο που εχεις θεσει να παρεις κι ενα ποιοτικο καλωδιο ρευματος για το πολυπριζο και να ωφεληθεις ακομα περισσοτερο ηχητικα.



 
Last edited by a moderator:

N

nickmitro

Guest
Ποιοτικο πολυπριζο,με 6 θεσεις,για την ισχυ που θελεις,χωρις φιλτρο,σε προσιτη τιμη=Wireworld Matrix 2.Το χρησιμοποιω και εδωσε μεγαλη ηχητικη διαφορα σε σχεση με το Crystal Audio.Η γνωμη μου ειναι να αποφυγεις τα φιλτρα,ακομα περισσοτερο σ' αυτη την κατηγορια τιμης.Το Furutech το ειχα καποτε,πριν εκτοξευτει η τιμη του,η οποια πλεον ειναι εκτος προυπολογισμου σου.Υπολογισε με τα χρηματα που θα μεινουν απο το ανω οριο που εχεις θεσει να παρεις κι ενα ποιοτικο καλωδιο ρευματος για το πολυπριζο και να ωφεληθεις ακομα περισσοτερο ηχητικα.



Φυσικα υπαρχει και εκδοση με Αγγλικες πριζες.
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Πήρα αυτό εδώ και 1 χρόνο και είμαι ικανοποιημένος (το ίδιο φαίνεται να είναι και οι 2050 reviewers που του έχουν δώσει 4,5 αστεράκια):

Και μάλιστα το πήρα μετά απο πολύ ψάξιμο , διότι ήθελα τα εξής στο ίδιο πολύπριζο και δυσκολεύτηκα απίστευτα να τα βρω σε οποιοδήποτε pricerange:
-τουλάχστιον 6 σούκο
-ανεξάρτητη παροχή ανα πρίζα με διακοπτάκι
-USB θύρες για το raspberry μου που να δίνουν ~2.5Α που θέλει το rasp 2B
-Surge protection για στοιχειώδη προστασία.
-Μακρόστενο σχήμα για να χωρέσει εκεί που ήθελα να το βάλω.
-Να αντέχει κάμποσα ρεύματα (το συγκεκριμένο σηκώνει 3.6kW βάση specs) διότι:

Πάνω σε αυτό έχω ενισχυτή 2χ160W Class A/AB, πικάπ, phono, κασετόφωνο, raspberry, dvd player, εξωτερικό σκληρό (για τα flac του rasp). Kανένα απολύτως πρόβλημα μέχρι στιγμής και σκέφτομαι να αγοράσω ακόμα ένα για το PC. Τώρα που το θυμήθηκα θα βάλω παραγγελιά να έρχεται σιγά σιγά..

Το οτι είναι και τόσο φθηνό, όπως καταλαβαίνεις για εμένα ήταν more than welcome, γιατί μέχρι να το βρω είχα στο νου μου 150ρι και βάλε. Έκανα και σκέψεις για κάτι σε "audiophile" αλλά μόλις βρήκα αυτό, πήγαν όλα περίπατο και δεν το μετάνιωσα καθόλου!

Μειονέκτημα πως τα μπλε λαμπάκια μετά απο λίγες ώρες σιγοσβήνουν, σαν να καίγονται, αλλά οκ για μόστρα είναι αυτά, κλάιν, στην τελική τα αλλάζεις αμά καίγεσαι (ή και το επιστρέφεις με εγγύηση, για αμαζον μιλάμε).
Δεν θα φαινεται οποταν τα λαμπακια ειναι το τελευταιο πραγμα. Θα το ψαξω και αυτο
Ποιοτικο πολυπριζο,με 6 θεσεις,για την ισχυ που θελεις,χωρις φιλτρο,σε προσιτη τιμη=Wireworld Matrix 2.Το χρησιμοποιω και εδωσε μεγαλη ηχητικη διαφορα σε σχεση με το Crystal Audio.Η γνωμη μου ειναι να αποφυγεις τα φιλτρα,ακομα περισσοτερο σ' αυτη την κατηγορια τιμης.Το Furutech το ειχα καποτε,πριν εκτοξευτει η τιμη του,η οποια πλεον ειναι εκτος προυπολογισμου σου.Υπολογισε με τα χρηματα που θα μεινουν απο το ανω οριο που εχεις θεσει να παρεις κι ενα ποιοτικο καλωδιο ρευματος για το πολυπριζο και να ωφεληθεις ακομα περισσοτερο ηχητικα.



Καλωδιο εχω περασει ενα απο τα ηλεκτρολογικα καταστηματα. Γυρω στα 15μ 3χ2.5μμ Αν περασω 'ποιοτικο καλωδιο' δεν ξερω ποσα θα μου βγει με τοσα μετρα
 

Μηνύματα
3.703
Reaction score
3.085
Δεν ειπα οτι πολυπριζο του κιλου ψαχνω. Απλα ειπα θελω να ειναι καλη κατασκευη. Θελω να εχει ποιοτικη καλωδιωση οπως αυτο που εβαλα πιο πανω. Αλλα δεν θελω φιλτρα κτλπ. Ισως να μην ημουν ξεκαθαρος. Μεταλικο ειναι και αυτο που εχω στις αγγελιες. Κατι μεχρι 150-200 με εξι θεσεις
supra,απλό,χωρίς φίλτρα
Δες και τον δικό μας Tsakiridis devices
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
Κατι σαν σουπρα σκευτομουν. Απ οτι βλεπω, εχουν διπλασιαστει+ οι τιμες αν συγκρινω απο πριν μερικα χρονια. Επισης κανενας δεν δειχνει τι εχουν βαλει μεσα η πως ειναι συνδεδεμενα

Απ την αλλη ισως πουλησω το συστημα ολο και παρω αυτο https://www.mcru.co.uk/product/ps-audio-p20-powerplant/ :D :D :D
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.594
Μηνύματα
2.865.250
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top