Πολύμπριζα - Kαθαριστές τροφοδοσίας

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Γνωστες τα φωτα σας!

Καιρο τωρα σκεφτομαι για την αγορα ενος αξιοπρεπες πολυμπριζου
Προς το παρων αυτη την στιγμη εχω ενα οικονομικο crystal audio-power master
που πολυ το ειχα παρει γιατι διαφημιζοταν για υπερφορτωση και βραχυκυκλωματα
εχει ρελε προστασιας και led ενδειξη για φαση ουδετερο.

Σε ολες της συσκευες μου ενισχυτικα και πηγες εχω παρει καλωδια τροφοδοσιας
GigaWatt LC 1 MK3 1.5M δεν περιμενω να βελτιωθει ο ηχος απο τα καλωδια τροφοδοσιας η απο ενα καλο πολυμπριζο απλα με ενδιαφερει πιο πολυ καθαρα η υγεια των μηχανηματων.
γιατι η ακροαση ειναι καθημερινη και πολυωρη.

Εχω καταληξει σε 2 επιλογες καθαρα απο ελληνες κατασκευαστες τσακιριδη το Hercules η το απλο η το plus, και Lab 12 gordian το οποιο ειναι και conticioner.

Tι γινετε αξιζει η αγορα τους? ειναι πεταμενα λεφτα? το conticioner τελικα κανει δουλεια η ειναι placebo και τα μηχανηματα μας ειναι σχεδιασμενα να παιζουν καρφωμενα κατ ευθειαν στην πριζα του σπιτιου με το χαλια ρευμα της Δεη? (Τουλαχιστον ετσι με ενημερωσε ανθρωπος απο γνωστο καταστημα συσκευων hi end) Yπαρχει καποιο αλλο πολυμπριζο οικονομικο που με λιγα χρηματα κανεις την δουλεια σου?
 

Μηνύματα
7.237
Reaction score
4.617
Αναλόγως ποιον ρωτας
Εινσι όπως τα καλώδια ρευματος
Άλλοι ορκίζονται να τα μισούν κ άλλοι να τα λατρεύουν
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
oλοι (σχεδον) δανειζουν......απλα μετα μην γραψεις τι ακουσες....
θα ξησεις ξαναξυσμενες πληγες.....
βεβαια υπαρχουν και αλλες λυσεις.....
 







Μηνύματα
255
Reaction score
219
Εξαιρετικά είναι τα Furman, με το μικρό της μοντέλο σε προσιτή τιμή
https://www.skroutz.gr/s/7244978/Furman-AC-210-A-E.html
Εξαιρετικά είναι τα Furman, με το μικρό της μοντέλο σε προσιτή τιμή
https://www.skroutz.gr/s/7244978/Furman-AC-210-A-E.html
....το εχω εδω και 45 μερες και εχω συνδέσει επάνω του τα Meridian 5200 , iPad, Panasonic plasma και είμαι Ζουπερ !!!!!
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
Αν σώνει και καλα θες να πετάξεις λεφτα για πολύπριζο, εδώ ειναι το ''απόλυτο'' και πολύ φθηνό..:)

16233918-orig.jpg
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Ενημερωνω οτι δεν περιμενω καλυτερο ηχο απο το πολυμπριζο ρωταω απλα για την υγεια-προστασια των συσκευων αν αξιζει να διαθεση καποιος ενα ποσο για την αποκτηση του; Η να μεινω με του κωτσοβολου χαχαχα
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Γνωστες τα φωτα σας!

Καιρο τωρα σκεφτομαι για την αγορα ενος αξιοπρεπες πολυμπριζου
Προς το παρων αυτη την στιγμη εχω ενα οικονομικο crystal audio-power master
που πολυ το ειχα παρει γιατι διαφημιζοταν για υπερφορτωση και βραχυκυκλωματα
εχει ρελε προστασιας και led ενδειξη για φαση ουδετερο.

Σε ολες της συσκευες μου ενισχυτικα και πηγες εχω παρει καλωδια τροφοδοσιας
GigaWatt LC 1 MK3 1.5M δεν περιμενω να βελτιωθει ο ηχος απο τα καλωδια τροφοδοσιας η απο ενα καλο πολυμπριζο απλα με ενδιαφερει πιο πολυ καθαρα η υγεια των μηχανηματων.
γιατι η ακροαση ειναι καθημερινη και πολυωρη.

Εχω καταληξει σε 2 επιλογες καθαρα απο ελληνες κατασκευαστες τσακιριδη το Hercules η το απλο η το plus, και Lab 12 gordian το οποιο ειναι και conticioner.

Tι γινετε αξιζει η αγορα τους? ειναι πεταμενα λεφτα? το conticioner τελικα κανει δουλεια η ειναι placebo και τα μηχανηματα μας ειναι σχεδιασμενα να παιζουν καρφωμενα κατ ευθειαν στην πριζα του σπιτιου με το χαλια ρευμα της Δεη? (Τουλαχιστον ετσι με ενημερωσε ανθρωπος απο γνωστο καταστημα συσκευων hi end) Yπαρχει καποιο αλλο πολυμπριζο οικονομικο που με λιγα χρηματα κανεις την δουλεια σου?
APC PL8VT3-DE 50 ευρώ
 

Μηνύματα
1.668
Reaction score
1.504
Ενημερωνω οτι δεν περιμενω καλυτερο ηχο απο το πολυμπριζο ρωταω απλα για την υγεια-προστασια των συσκευων αν αξιζει να διαθεση καποιος ενα ποσο για την αποκτηση του; Η να μεινω με του κωτσοβολου χαχαχα
Ναιιιι Ναι. Και τα ρεύματος για μεγαλύτερη ασφάλεια τα πήρες.
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
Ενημερωνω οτι δεν περιμενω καλυτερο ηχο απο το πολυμπριζο ρωταω απλα για την υγεια-προστασια των συσκευων αν αξιζει να διαθεση καποιος ενα ποσο για την αποκτηση του; Η να μεινω με του κωτσοβολου χαχαχα


αμα σε τρωει η τσεπη σου ...πας μια χαιτα να δανειστεις ενα δικο του....
μετα μας λες τι περιμενες και τι βρηκες.......
Βεβαια παιζει να το σαξεις και μονος σου με πολυ λιγοτερα λεφτα....
και η προστασια ειναι κατι που αξιολογειται......
 

T

Tadakis

Guest
Δες σίγουρα το power strip της Gigawatt. Τα lc1mk3 τα είχα και εγω. Χωρίς να είναι φουσκωμένα έχουν ένα γλυκό η μουσικό ήχο με καλή έκταση και στα δυο άκρα. Είναι λίγο πίσω σε ταχύτητα και σπιρτάδα. Θα τα ταιριαζα (όπως και είχα κάνει για ένα φεγγάρι) με το oyaide mts4/6e.
 

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.917
Ενημερωνω οτι δεν περιμενω καλυτερο ηχο απο το πολυμπριζο ρωταω απλα για την υγεια-προστασια των συσκευων αν αξιζει να διαθεση καποιος ενα ποσο για την αποκτηση του; Η να μεινω με του κωτσοβολου χαχαχα
Συζητούσαμε με ένα φίλο χθες. Για ανθρώπους με σούπερ αυτιά και εξαιρετικό ακουστικό φλοιό...που ακούνε διαφορές σημαντικές σε όλα τα καλώδια, ακόμη και αυτά του ρεύματος.
Είχε καλέσει κάποια στιγμή στο σπίτι του μερικούς από αυτούς για ένα απλό τεστ. Τους έβαλε να ακούσουν συγκριτικά από δύο cd players. Ένα πολύ ακριβό, hi-end να πούμε και ένα πλαστικό disk player των 50 ευρώ.
Η συντριπτική λοιπόν πλειοψηφία των σούπερ-αυτιάδων έβγαλαν το συμπέρασμα ότι το φτηνιάρικο ήταν το καλύτερο!
Μέχρι που αποκαλύφθηκε η συσκευή και το βούλωσαν όλοι!!
Αυτοί λοιπόν που δεν μπορούσαν να ξεχωρίσουν δύο πηγές με τεράστια διαφορά τεχνολογίας και τιμής, υποστήριζαν ότι μπορούσαν αν ακούσουν ποια καλώδια ρεύματος ήταν hi-end και ποια ΄ήταν μπαχατέλες Κωτσόβολου.
Οπότε μια χαρά σκέφτεσαι φίλε μου....
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
εμεις μια φορα μαζευτηκαμε και δεν ακουγαμε τιποτα
τι τριπαθα
τι ντουαλ μονο...
τι ενεργα ηχεια.....τζενελεκ.....
τιποτα......
ολα (δεν) ακουγονταν το ιδιο.....
Καλωδια απο αποτριχωτικης μηχανης μεχρι μεγαλα sr και ethan....
τιποτα ......
Ειχε κοπει το ρευμα,........
Ενας ο πιο αυτιας...ακουγε την διπλανει που σκιζοτανε....
εμεις παντως κουφαλογα του κιαρατα.......
Μετα ηρθε η γυναικα του και φυγαμε σα βρεμενα γατια,,,,,,
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Νομιζω ο east electronics ειχε γραψει για ups , power conditioners και σιγουρα κι αλλοι (απο τσι ισοπεδωτικους:whistling:) ... με λιγο ψαξιμο θα τα βρεις.Ασε που εχουν και πλακα καθως για τετοια θεματα γινοντουσαν (παλια) ομηρικοι καυγαδες.
με ενδιαφερει πιο πολυ καθαρα η υγεια των μηχανηματων
εχω την εντυπωση πως τα μηχανηματα προστατευονται μονα τους ...
με το χαλια ρευμα της Δεη
γιατι ειναι χαλια το ρευμα τσι δεης ? :)
αλλου - αλλες εταιρειες - χωρες εχουν αλλες προδιαγραφες και ποιοτικοτερα στανταρντς στο ρευμα τους ? :)
απ' οτι μπορω να καταλαβω εχω στο σπιτι περιπου 20 χιλιομετρα δικτυο τσι δεης - πως θα μου φτιαξει το ρευμα ενα μετρο καλωδιο ή ενα πολυμπριζο ?
:drinks:
 

argi

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
30.024
Reaction score
6.876
το 05 μαζευτηκαμε (οσοι ειχαμε γεννηθει)
στην ηχοεκφραση.....και δυστυχως νομιζαμε οτι υπηρχαν διαφορες.....
Μετα ο ενας για δρομακαιτειο τραβηξε και ο αλλος για μυτιλινη
και αλλος στου synergistic τα κουτια αιμα και δακρυα χυνει..........

ψεμματα για αστακομακαροναδα πηγαμε......μαρτυς ο αντρεας....
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.591
Μηνύματα
2.866.869
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top