Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

Βλεπω βιντεοπροβολεα...

  • Στο σαλονι

    Votes: 52 69,3%
  • Σε υπνοδωματιο

    Votes: 5 6,7%
  • Σε εξειδικευμενο χωρο

    Votes: 12 16,0%
  • Αλλου

    Votes: 6 8,0%

  • Total voters
    75

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Τοσο απλα.
Η ερωτηση γεννηθηκε στο μυαλο μου απο την επιμονη καποιων φιλων να παρουν πολυ σκοτεινους βιντεοπροβολεις για σαλονια η/και πολυ φωτεινους για εξειδικευμενους χωρους(play rooms κλπ)

Εσεις που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?
Οπως παντα, μετα την ψηφο σας, τα σχολια σας ειναι ακρως επιθυμητα...
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Εξειδικευμένο χώρο δεν το βλέπω να αποκτώ σε αυτή τη ζωή.
Στο υπνοδωμάτιο δεν μπορώ να φανταστώ προβολέα με τίποτα.
Παρακολουθώ στο σαλόνι λοιπόν, ένα μικρό τυπικό σαλόνι διαμερίσματος, 3.5Χ5.5m, και μάλιστα κατά μήκος της μικρής διάστασης. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την όλη εγκατάσταση και δεν θα ήθελα κάτι παραπάνω, όσο αφορά τη διαρρύθμιση, παρά μόνο μια καλύτερη, ή μάλλον μια καλή, τοποθέτηση των ηχείων στο χώρο. Αλλά εδώ μιλάμε για προβόλια. :happy_8:
 


Μηνύματα
13.106
Reaction score
163
Δεν θελω τετοια, δεν θελω τετοια.
Κεφαλι ψηλα και παντα αισιοδοξια:bravo:
Αντρέα μου, είμαστε αισιόδοξοι, αλλά ξέρουμε μέχρι που φτάνει το χέρι μας και μέχρι εκεί κρεμάμε το καλάθι μας. Όλα αυτά εκτός συγκλονιστικού αποροόπτου (Τζόκερ-που δεν παίζω, λαχείο-που δεν αγοράζω, κληρονομιά-που δεν περιμένω) :happy_5:
 



Μηνύματα
10
Reaction score
0
sto saloni mou. h idea tou dedicated den me psinei. tha to protimousa mono an ipirxan paidia kai sizigos. os ergenhs mia xara to brisko kai to saloni mou. tora pou allaksa kai probolea psinomai mipos kai stiso ton palio sthn krebatokamara (an kai to brisko kapos iperboliko).
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Απάντηση: Re: Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

Παναγια μου!
Μονο εγω και ο ντρημογιαννος?:shock:
Αντε κι εγω ! Σαλονατος (4 χ 7.5 μ)
Αλλα και που αλλου (εκτος ειδικων κατασκευων) μπορει να βλεπεις με προβολεα σε ενα τυπικο ελληνικο σπιτι;
 

Μηνύματα
724
Reaction score
0
Στο καθιστικο, το οποιο ομως εξαρχης ειχα σχεδιασει για αναγκες home cinema. Το 2000 που το κανονισα ομως δεν ειχα σκεφτει ουτε την πιθανοτητα προβολεα, ουτε και την πιθανοτητα περισσοτερων απο 5.1 ηχειων. Τα εξι ηχεια παντως μια χαρα ειναι , ακομα και τα surround μου ειναι μεγαλα δαπεδου, και ευτυχως καταφερα και εβαλα και βιντεοπροβολεα, φαινονται καποια καναλια αλλα δεν ειναι κατι πολυ ασχημο. Συνηθως η οθονη ειναι κατεβασμενη, μονο αν εχουμε τιποτα καλεσμενους την ανεβαζω και φαινεται ο τοιχος με δυο μεγαλα καδρα.
Πληρης συσκοτιση δεν μπορει να γινει αλλα ετσι κι αλλιως το μισο χρονο εδω σκοτεινιαζει απο τις πεντε το απογευμα. Και συνηθως ταινιες βλεπω κατα τις εννια δεκα το βραδυ. Πιο σπανια κανενα παιδικο πιο νωρις αλλα τα κινουμενα σχεδια φαινονται σχετικα καλα ακομα και με καποιο φως.
 

Μηνύματα
6.785
Reaction score
152
ΣΤΟ....ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΝΗΣΙ!!! (ΠΑΡΑΔΟΣΙΚΗ ΓΚΑΡΣΟΝΙΕΡΑ)
ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΣΑ ΚΥΡΙΑΡΧΕΙ Η ΑΜΟΙ....
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Μόνο εγώ απάντησα σε υπνοδωμάτιο??:happy_9: Αλλά σε λίγους μήνες θα μετακομίσει σε δικό του δωμάτιο!!:cool_1:
 

Μηνύματα
90
Reaction score
0
Στο υπνοδωμάτιο και εγώ !!! :cool_4:

Εχώ μάλιστα και μερικές φώτω που θέλω να ποστάρω.

Βέβαια σε 10 μέρες το παραπάνω θα είναι παρελθόν μιας και το playroom (4m x 7m) είναι στα βαψίματα... :crazy_1:
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Eγω περιμενω τον πρωτο που θα ψηφισει "αλλου" για να μαθουμε που ακριβως αλλου θα ειναι...:crazy_1:
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.183
Reaction score
27.660
Απάντηση: Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

Και αλλού βεβαίως βεβαίως.


Στο μαγαζί μου. (Με άλλον προβολέα)
 

Μηνύματα
4.830
Reaction score
1
Ιδού λοιπόν ο "αλλού". Γιατί ψήφισα αυτό;
Απλά, γιατί ο χώρος που παίζει ο ΜΤ700 έχει χαρακτηριστεί από την άδεια του μηχανικού ως τραπεζαρία ή σαλόνι, αλλά το χρησιοποιώ ως υπνοδωμάτιο και δωμάτιό μου βέβαια. Και φυσικά προβάλλει ΠΑΝΤΑ σε ΜΠΕΖ ΤΟΙΧΟ.
 

sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Άλλος ένας «σαλονάτος».
Προβολέας – οθόνη περίπου 6 μέτρα, θέαση από τα 5, σε οθόνη 106’’ που κρέμεται στο «κενό».
Γενικά δηλώνω ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο στήσιμο.

Παράπονα υπάρχουν μόνο για τον διαθέσιμο χρόνο ....
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Εγω με το "αλλου" εννουσα...αλλου:happy_4:
Π.χ. γνωριζω τουλαχιστον δυο περιπτωσεις απο βιντεοπροβολεις που εχω δωσει και των οποιων η τοποθετηση ειχε προγραμματιστει για το...μπανιο:crazy_1:
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Εγω με το "αλλου" εννουσα...αλλου:happy_4:
Π.χ. γνωριζω τουλαχιστον δυο περιπτωσεις απο βιντεοπροβολεις που εχω δωσει και των οποιων η τοποθετηση ειχε προγραμματιστει για το...μπανιο:crazy_1:
Δυσκοίλιοι ε??
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.286
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top