Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

Βλεπω βιντεοπροβολεα...

  • Στο σαλονι

    Votes: 52 69,3%
  • Σε υπνοδωματιο

    Votes: 5 6,7%
  • Σε εξειδικευμενο χωρο

    Votes: 12 16,0%
  • Αλλου

    Votes: 6 8,0%

  • Total voters
    75

Μηνύματα
255
Reaction score
5
Σαλονατος!!!

Αποσταση προβολεα απο οθονη 3,5 μ. αποσταση θεασης 4,0 - 4,5 μ., οθονη πλατους 2μ.

Τωρα επειδη ο προβολεας δεν ειναι μονιμα εγκατεστημενος, καμια φορα τον παιρνω σε αλλο δωματιο (γραφειο) και προβαλω σε μικρη φορητη οθονη για slides, πλατους 1,30μ.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.724
Reaction score
83.480
Απάντηση: Re: Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

ή θέλουν να βλέπουν θρίλερ χωρίς τον φόβο να τα κάνουν πάνω τους "happy_1"
:crazy_3: :crazy_3: :bravo:
 

Μηνύματα
904
Reaction score
239
σε σαλονι αλλα δεν εχει τπτ να ζηλεψει απο dedicated οσον αφορα τα καλουδια, τωρα απο ηχο δεν παυει να ειναι ενα σαλονι. η εγκατασταση γινεται τωρα και περιλαμβανει

1. οθονη ηλεκτρικη 2.5μ θα κρυφτει σε γυψοσανιδα
2. επαγγελματικο ρακ
3. projector lift
4. ηλεκτρικα blinds
5. automation με tsu9600+rfx9600 custom programmed απο remotequest
6. δεν θα φενεται ιχνος καλωδιου ολα περασμενα στο πατωμα

θα ανεβασω μερικες φωτογραφιες μολις βρω χρονο
 


Μηνύματα
1.155
Reaction score
7
Στο σαλόνι, που όμως ενίοτε γίνεται και υπνοδωμάτιο καθώς η κοπέλα μου 7 στις 10 φορές δεν καταφέρνει να δει τους τίτλους τέλους.
Πλήρης συσκότιση δεν υπάρχει, αλλά φτάνει σε ικανοποιητικό επίπεδο. Ο dedicated χώρος δεν νομίζω να με απασχολήσει καθώς ο προβολέας χρησιμοποιείται και για άλλες δραστηριότητες εκτός από ταινίες. Π.χ. gaming, οπότε η κατασκευή ενός εξειδικευμένου χώρου θα λειτουργούσε εντελώς απομονωτικά.
 



vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.728
Reaction score
7.509
Sαλονατος 5.5 επι 11 μακρος .Ολα τα καλωδια HDMI,ηχειων ,ρευματος μεσα απο γυψοσανιδες,στις 96 ιντζες τον οπτομα 79 με snazio kai HD,τα μυαλα στα καγκελα και οπτικες ινες στο ταβανι!
Κατω απο το πανι τρια ρακ με τα χαιεντομαραφετια και τον προσεσοριδι ,ανακλιντρο Lecorbisie, παχια μοκετα και θεασεις μετα τις 10 λογω λιγου χρονου.
Παντως η καλλιτερη μου οταν εχω κατεβασμενο κανενα live HD η κατι απο DiscoveryHD theater..................ντοκυμαντερακι με βυθο,καρχαριες και IMAX!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Μηνύματα
1.219
Reaction score
7
Στο σαλόνι:
Ο χώρος 3χ4μ είναι ο μεγαλύτερος χώρος που υπάρχει στο σπίτι που μένω προσωρινά.
Απόσταση προβολέα - οθόνης 3,7μ το ίδιο και η απόσταση θέασης.
Οθόνη 120"ιντσών και οι τοίχοι λευκοί που στις φωτεινές σκηνές γίνεται μέρα μέσα στο δωμάτιο.
Ήχος 7.1 πολύ ικανοποιητικός. (ηχεία yamaha της σειράς NS-M125 120w έκαστο σαμπ yamaha και ενισχυτής επίσης yamaha 759.)


Όταν όμως εγκατασταθώ στη μόνιμη κατοικία μου που ελπίζω να είναι σύντομα (ίσως το καλοκαίρι) τότε θα έχουμε αναβάθμιση.

Πάλι στο σαλόνι αλλά:
Χώρος 3,5χ6,2μ
απόσταση προβολέα από πανί και απόσταση θέασης 5,7μ οθόνη 3μ (138"ίντσες)
και τοίχοι σε χρώμα σοκολατί που πιστεύω θα βοηθήσει πολύ.
Θα γίνει και μια αναβάθμιση σε προβολέα 1080π και στα μπροστινά ηχεία τα οποία ήδη υπάρχουν (mission volare V69 150w) και θα είναι όλα ΟΚ.
 

Μηνύματα
5.087
Reaction score
14
Στην Ηχοέκφραση! :happy_9:

Εκεί είναι ο προβολέας "μου".

Τώρα πότε θα έλθει σπίτι...δεν ξέρω. :happy_8: :happy_5:
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Και γω σαλονάτο τον έχω!

Και φυσικά το όνειρο μου είναι μια μέρα να βρεί το δικό του δωμάτιο...να βάψω μαύρους τους τοίχους και το ταβάνι, να έχει ηχομόνωση ώστε να βαράει ότι ώρα θέλει, να χωράει περισσότερα άτομα, περισσότερα ηχεία, μεγαλύτερη οθόνη........
 

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Σαλονι και εγω...

Και φυσικά το όνειρο μου είναι μια μέρα να βρεί το δικό του δωμάτιο...να βάψω μαύρους τους τοίχους και το ταβάνι, να έχει ηχομόνωση ώστε να βαράει ότι ώρα θέλει, να χωράει περισσότερα άτομα, περισσότερα ηχεία, μεγαλύτερη οθόνη........
+1
 

Μηνύματα
453
Reaction score
93
Η βασική εγκατάσταση είναι στο σαλόνι, αλλά όταν προκύπτει... ασυμφωνία χαρακτήρων τον μεταφέρω και στο υπνοδωμάτιο. Από τα καλά του να μην τον έχεις ανεβασμένο στο ταβάνι.
 

Μηνύματα
772
Reaction score
1
Πω,πω!
Μονο 37 μελη εχουν βιντεοπροβολεις στο AVSite?:mad_2:
Τρόμαξες έ;;;
Βλέπεις πόση "δουλειά" έχεις ακόμα να κάνεις;;; :shock:

Γιατί, φίλε μου έχεις την "ηθική υποχρέωση" να μας ανέχεσαι!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
(Ελπίζω όχι για πολλά χρόνια ακόμα ;-) )
 



ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Σαλονάτος, αλλά έτσι ώστε να μην ενοχλεί κανέναν :rolleyes:
Να αφησεις τις φωτογραφιες του σπιτιου και να βαλεις αυτες απο το προβολι σου για να δουνε τα παιδια τι φιδι τρεφω στον κορφο μου:happy_5:
 


Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.222
Reaction score
27.786
Απάντηση: Re: Που παρακολουθειτε τον βιντεοπροβολεα σας?

Να αφησεις τις φωτογραφιες του σπιτιου και να βαλεις αυτες απο το προβολι σου για να δουνε τα παιδια τι φιδι τρεφω στον κορφο μου:happy_5:
Δηλαδή έχει προβολέα LCD?:happy_5: :happy_5:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.590
Μηνύματα
2.866.699
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top