Πρίζες ηχείων αλλαγή...!!!!

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ....
Θέλω να αλλάξω τις πρίζες των ηχείων οι οποίες ειναι παυλα -τελεία διότι δεν με βολεύουν στην σύνδεση και νομίζουν δεν εχουν τόσο καλή επαφή...
Υπάρχει κάποια πρίζα τις προκοπής η αυτές που έχουν τα κοινά ηλεκτρονικα..Να σημειώσω οτι είναι για 2 surround ηχεία dali .
 




Μηνύματα
95
Reaction score
86
Τέλεια...θα γίνει και αλλαγή των καλωδίων απο την πρόζα στα ηχεία με inakustik ..Ευχαριστώ πολύ..
 

PeterMeni

DIY - "Επαγγελματίας"
Moderator
Μηνύματα
9.634
Reaction score
12.208
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ....
Θέλω να αλλάξω τις πρίζες των ηχείων οι οποίες ειναι παυλα -τελεία διότι δεν με βολεύουν στην σύνδεση και νομίζουν δεν εχουν τόσο καλή επαφή...
Υπάρχει κάποια πρίζα τις προκοπής η αυτές που έχουν τα κοινά ηλεκτρονικα..Να σημειώσω οτι είναι για 2 surround ηχεία dali .
Αν σκοπεύεις να τα χώσεις, υπάρχουν της wbt...
https://www.produktgesellschaft.de/en/switch-systems/speaker-wall-socket-wbt-nextgen-bakelite

Για οικονομικότερες δες της Qed...
https://www.futureshop.co.uk/qed-wm11-wall-mount-4-x-4mm-banana-sockets
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Απλα δεν ξέρω της qed εαν μπαίνου στους τοιχους οπως οι δικές μας η είναι για γυψοσανίδα.
 

Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Τέλεια...θα γίνει και αλλαγή των καλωδίων απο την πρίζα στα ηχεία με inakustik ..Ευχαριστώ πολύ..
Ωραίααα.
Μόνο που η διαφορά θα είναι καθαρά στον ψυχολογικό τομέα, αφού μέσα στον τοίχο τρέχει λεπτό και φτηνό? καλώδιο.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Ναι έχεις δίκιο μέσα απο κατασκευής έχουν βάλει φτηνό ..Οπότε πάμε για legrand να τελειώνουμε νομίζω...
 

tyler durden

Μη ριβγιούερ
Μηνύματα
5.680
Reaction score
2.727
Θα ηταν ουσιαστικο εαν άλλαζε το καλώδιο και μέσα στους τοίχους με κάποιο προσιτό ηχειων αλλα μεγαλύτερης διατομής και καλύτερης ποιότητας και με το ίδιο καλώδιο συνέχιζες μέχρι τους ακροδεκτες του ηχειου.
 

Μηνύματα
95
Reaction score
86
Εχω προσπαθήσει να περάσω με ατσαλίνα αλλα δυστυχώς δεν περνάει γιατί μάλλον βρίσκουν σε κάποιο κουτί διακλάδωσεις.
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top