Προβληματα με LG 65UK7550

Μηνύματα
26
Reaction score
1
Καλημέρα παιδες,
αγορασα από Κωτσωβολο την LG 65UK7550 το Δεκεμβρη του 2018.
Όλα καλα αυτους τους μηνες κ την απολαμβανω σε καθημερινη βαση.

Τελος Μαιου μου καίγεται η πλακετα τροφοδοσίας στα ξαφνικα οποτε μενει κλειστη κ δεν ξανανοιξε με τιποτα.
Πηρα τηλεφωνο την LG ηρθαν σπιτι την πηραν με ενημερωσαν ότι εάν δεν φτιαχτει μο δινουν άλλη καινουρια, παραγγειλαν ανταλλακτικο και μου τη γυρισαν πισω κ όλα οκ.

Χθες ειδα καμμενα pixel. Τους παιρνω τηλ. ξανα και ειπαν ότι θα ερθουν παλι κ εάν δεν φτιαχνεται με αλλαγη πανελ μαλλον κλπ θα μου δωσουν καινουρια. Τους ειπα να σημειωσουν ότι θελω καινουρια απευθειας αλλα ειπαν ότι πρεπει να την ελεγξουν πρωτα να δουν εάν επισκευάζεται. Μηπως αγορασα προβληματικο μοντελο η συνηθηζοντα τετοια προβλήματα ???

D00292A6-7C03-46FA-A632-AE8AFE72CA57.thumb.jpeg.6854f80238abe7bde56fa13734b78d18.jpg
FBF48AD0-D822-4233-B4D3-AA5D2B8945B1.thumb.jpeg.5bac2a7e291815ab284dcf8f2d2c581b.jpg
FBF48AD0-D822-4233-B4D3-AA5D2B8945B1.thumb.jpeg.5bac2a7e291815ab284dcf8f2d2c581b.jpg
 


Μηνύματα
26
Reaction score
1
Τυχερος εισαι γιατι θα παρεις καινουργια :)
αυτοι μου ειπαν ότι θα κοιταξουν να το φτιαξουν με αλλαγη πανελ. Μονο εάν δεν επισκευάζεται θα μου δωσουν καινουρια.
Μιας δεν είμαι τοσο γνωστης αυτό το πρόβλημα μπορει να επισκευαστεί ??
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
αυτοι μου ειπαν ότι θα κοιταξουν να το φτιαξουν με αλλαγη πανελ. Μονο εάν δεν επισκευάζεται θα μου δωσουν καινουρια.
Μιας δεν είμαι τοσο γνωστης αυτό το πρόβλημα μπορει να επισκευαστεί ??
συνήθως δίνουν καινούρια...
δεν συμφέρει στις εταιρίες οι επισκευές τέτοιου είδους σε τηλεοράσεις....,πανελ,μεταφορικά,εργατικά κλπ κλπ:)
 

Μηνύματα
26
Reaction score
1
συνήθως δίνουν καινούρια...
δεν συμφέρει στις εταιρίες οι επισκευές τέτοιου είδους σε τηλεοράσεις....,πανελ,μεταφορικά,εργατικά κλπ κλπ:)
Τι να πω μακαρι να μη με ταλαιπωρησουν άλλο γιατι όταν την ειχαν παρει για την αντικατασταση πλακετασ τροφοδοσίας εκαναν 3 εβδομάδες μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο από το εξωτερικο και να μου τη φερουν σπιτι...Καταλαβαίνετε τα νευρα μου... 3 εβδομάδες χωρις τηλεοραση σπιτι
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Τι να πω μακαρι να μη με ταλαιπωρησουν άλλο γιατι όταν την ειχαν παρει για την αντικατασταση πλακετασ τροφοδοσίας εκαναν 3 εβδομάδες μεχρι να ερθει το ανταλλακτικο από το εξωτερικο και να μου τη φερουν σπιτι...Καταλαβαίνετε τα νευρα μου... 3 εβδομάδες χωρις τηλεοραση σπιτι
δυστυχώς φίλε μου...λίγη ταλαιπωρία ακόμα θα την φας...μέσα στο πρόγραμμα είναι...έτσι λειτουργούν σε αυτά
 

Μηνύματα
26
Reaction score
1
δυστυχώς φίλε μου...λίγη ταλαιπωρία ακόμα θα την φας...μέσα στο πρόγραμμα είναι...έτσι λειτουργούν σε αυτά
Σε ευχαριστω, τουλάχιστον αν μου δωσουν καινουρια ελπιζω να μην είναι τπτ από εκθεσιακο μοντελο κλπ κλπ
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.461
Σε ευχαριστω, τουλάχιστον αν μου δωσουν καινουρια ελπιζω να μην είναι τπτ από εκθεσιακο μοντελο κλπ κλπ
φυσικά και θα απαιτήσεις σφραγιστή
 

Μηνύματα
414
Reaction score
891
Έτσι μαζεμμένα που είναι τα pixel εκεί πάνω, μάλλον κάποια χαζομαρούλα έγινε κατά τη μεταφορά από/προς αυτούς ή εσένα και τραυμάτισαν την περιοχή.
 

Μηνύματα
26
Reaction score
1
Μου απαντησαν από την LG ότι δεν θα κανουν αντικατασταση τηλεόρασης γιατι εχει περασει εξαμηνο από την αγορα

αλλα αλλαγη οθονης πανελ με επιπλέον δυο χρονια εγγυηση. αναμενουμε τωρα το ανταλλακτικο
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.867.525
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top