Προβληματισμός με οθόνη προβολής

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας ρε παιδιά. Πριν λίγο καιρό αγόρασα ένα προτζέκτορα και μια οθόνη προβολής την instaal 240c, όταν την τοποθέτησα και την ανοίγω βλέπω πάνω στο πανί κάτι οριζόντια πατήματα σαν τα φιλαράκια του ρολού μετά από συνεννόηση με το κατάστημα μου την αλλάζει με μια tab tension την comtevision tet9106 και έδωσα εννοείται την διαφορά την τοποθετώ και βλέπω στο πανί ακριβός τα ίδια πατήματα (θα ανεβάσω και foto). Μπορεί να μου πει κάποιος εαν πρέπει να είναι έτσι η οθόνη η έπεσα πάλι σε ελαττωματική?
 

Attachments



Μηνύματα
66
Reaction score
8
Μην πάθεις εγκεφαλικό. Είχα την πρώτη οθόνη, την άλλαξα δύο φορές χάλια μαύρα από ζάρες, την ξήλωσα. Πήρα μετά την δεύτερη που έχεις, την τοποθέτησε ο κ.Καστρουνής. Διαφορά μέρα με νύχτα. Αυτά τα σημάδια δεν είναι ζάρες, είναι από το δίπλωμα. Σε εμένα παραμένουν δεν ξέρω αν με τον καιρό μειωθούν, το βασικό όμως είναι ότι δεν ενοχλούν δεν φαίνονται καθόλου στην εικόνα ενώ οι ζάρες της instaal μου έβγαζαν τα μάτια.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Μην πάθεις εγκεφαλικό. Είχα την πρώτη οθόνη, την άλλαξα δύο φορές χάλια μαύρα από ζάρες, την ξήλωσα. Πήρα μετά την δεύτερη που έχεις, την τοποθέτησε ο κ.Καστρουνής. Διαφορά μέρα με νύχτα. Αυτά τα σημάδια δεν είναι ζάρες, είναι από το δίπλωμα. Σε εμένα παραμένουν δεν ξέρω αν με τον καιρό μειωθούν, το βασικό όμως είναι ότι δεν ενοχλούν δεν φαίνονται καθόλου στην εικόνα ενώ οι ζάρες της instaal μου έβγαζαν τα μάτια.
Προτζέκτορα και οθόνη τα αγόρασα απο τον Ωδέ (πολύ εξυπηρετικός) μου είπε ο άνθρωπος να μου την αλλάξει και αυτήν αλλα είναι πολύ δύσκολο να ξαναξηλωθεί να την φορτώσω στο αυτοκίνητο και να την πάω Καλλιθέα απο Ηράκλειο με ανοιχτό πορτ παγκαζ, και η καινούρια θα είναι καλύτερη η θα έχει τα ίδια? Το ερώτημα είναι, ότι έτσι είναι όλες απο το δίπλωμα?
 

Μηνύματα
66
Reaction score
8
Έτσι είναι όλες έχω μιλήσει με τον αντιπρόσωπο της C.P.I. τον κύριο Χριστοδούλου που μου είπε ότι ήταν έτοιμος να επιστρέψει το πρώτο φορτίο από China αλλά του εξήγησαν και όλα καλά. Μεγεία και καλές προβολές.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Άφησέ την κατεβασμένη λίγες μέρες.

Αν δεν έχεις υπομονή, πάρε ένα σεσουάρ και ζέστανέ την.
Μην την κάψεις! Μην την λιώσεις! Όχι απο πολύ κοντά! ;)


Πήρα πριν δέκα+ χρόνια μια ελαφρά μεταχειρισμένη Stewart σταθερή οθόνη και το πανί αντί να είναι τακτικό σε κύλινδρο ήταν διπλωμένο σαν σεντόνι, φουλ στην τσαλάκα.
Την έστησα, πήρα το σεσουάρ και σε 15 λεπτά δεν είχε μείνει τίποτα απο ζάρες. :)
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.863
Reaction score
77.462
Πήρα πριν δέκα χρόνια μια ελαφρά μεταχειρισμένη Stewart σταθερή οθόνη και το πανί αντί να είναι τακτικό σε κύλινδρο ήταν διπλωμένο σαν σεντόνι, φουλ στην τσαλάκα.
Την έστησα, πήρα το σεσουάρ του Αβγδ και σε 15 λεπτά δεν είχε μείνει τίποτα απο ζάρες. :)
:roflmao::roflmao:
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Ψέματα λέει ο απατεώνας ο rose, πήρε την επόμενη Stewart 110" με StudioTek. Αγοράστηκε καινούρια, οπότε ήρθε τέλεια τυλιγμένη και τέλεια την πήρε.

Την τσαλάκω 92" με Firehawk την πήρε ο Μ0υνίλ0ς και την έχει ακόμα.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.311
Reaction score
93.863
Ψέματα λέει ο απατεώνας ο rose, πήρε την επόμενη Stewart 110" με StudioTek. Αγοράστηκε καινούρια, οπότε ήρθε τέλεια τυλιγμένη και τέλεια την πήρε.

Την τσαλάκω 92" με Firehawk την πήρε ο Μ0υνίλ0ς και την έχει ακόμα.
Εγώ φταίω που έχεις γεμίσει την αγορά με Stewart; :p:D

Η δική μου πάντως ήρθε τέλεια.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, με καθησυχάσατε. Καλές προβολές να έχουμε όλοι.
 

Μηνύματα
234
Reaction score
2
Γεια χαρα σε ολους. Ψαχνω οθονη προβολης 90-100inch εως 200 ευρω και αν ειναι εφικτο να μαζευει(χειροκινητα η μη δεν με απασχολει).Το gain δεν ξερω ακομα ποσο θα πρεπει να ειναι θα ανεβασω συντομα φωτος απο τον χωρο.Παντως ο προβολεας θα ειναι ο epson ew5650, ολοι οι τοιχοι ειναι ασπροι και το σαλονι ειναι περιπου 14τμ.Εχετε να μου προτεινετε τιποτα?:D
 

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Γεια χαρα σε ολους. Ψαχνω οθονη προβολης 90-100inch εως 200 ευρω και αν ειναι εφικτο να μαζευει(χειροκινητα η μη δεν με απασχολει).Το gain δεν ξερω ακομα ποσο θα πρεπει να ειναι θα ανεβασω συντομα φωτος απο τον χωρο.Παντως ο προβολεας θα ειναι ο epson ew5650, ολοι οι τοιχοι ειναι ασπροι και το σαλονι ειναι περιπου 14τμ.Εχετε να μου προτεινετε τιποτα?:D
https://www.smart-tech.gr/mts-100-16-9
Η πιο φθηνή της αγοράς, ίσως...
 



Μηνύματα
2.122
Reaction score
5.574
Μαζευει η συγκεκριμενη οθονη?Γιατι το σπιτι εχει τζακι και αν ειναι συνεχεια εκτεθιμενη φοβαμαι οτι θα μαυρισει ευκολα :p
Υπαρχουν τριων ειδων οθονες και ενα βαψιμο του τοιχου με ειδικο χρωμα: 1),σταθερες ,ειναι το πανι τοποθετημενο στον τοιχο,δεν μαζευει 2) χειροκινητες(manual) ειναι οθονες που ειναι μαζεμενες και τις ανοιγεις με το χερι,εχουν μηχανισμο που κλειδωνουν στο σημειο που θελεις και μετα τις ξανακλεινεις απελευθερωνοντας τες 3)ηλεκτρικες,οπτικα μοιαζουν με τις χειροκινητες,αλλα εχουν ηλεκτρικο μοτερ το οποιο τις ανοιγει και τις κλεινει μεσω εντολης απο control.
 

Μηνύματα
66
Reaction score
8
Μακριά από instaal, άλλαξα δύο και η δεύτερη ηλεκτροκίνητη έχει τέτοιες ζάρες που ντρέπομαι ακόμη και να την χαρίσω.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top