Προβλημα με καινουργια κεφαλη at760slc

Μηνύματα
37
Reaction score
51
Καλησπερα κοσμε. Θα ηθελα επειγοντως μια βοηθεια. Εχω την shure m97xe kai m44 σε πικαπ sl1600. Μου την βαρεσε και σημερα εκανα μια δωρακλα στον εαυτο μου την at760slc. Το phono μου ειναι το dedicated του ενισχυτη μου(τσακιριδης θησεας ultima). Παω σπιτι τοποθετω την καινουργια κεφαλη ανοιγω volume tpt.. φτανω στο 12.00 ισα που ακουω ψιθυρο βαζω στο τερμα κ βγαζει μια σταθμη με το ζορι 30db. Αλλαζω παλι κεφαλη βαζω m.97 στο παρα δεκα της εντασης οπου και ακουω κομπλε αλλαζω βαζω μ44 παλι ολα καλα. Η πλακα ειναι οτι η καινουργια ειναι και πιο πολλα m.v. και ερωτω. Τι γινεται? Παω πισω στο μαγαζι που την πειρα? Να τραβηξω απο κατω το μαυρο στελεχοσ της κεφαλης σα να αλλαζα βελονα μηπως ξεκουμπωθηκε κατι? Η εχει να κανει οτι το phono μπορει να μην συνεργαζεται π.χ με τα 4m.v ( ολες οι κεφαλες ειναι mm) ας μου πει καποιος τι να κανω γτ ηρθα τοσο κ__ _ ος να ακουσω dire straits να το ευχαριστηθω κ απο τα νευρα μου εχω κανει 2 πακετα τσιγαρα σε 3 ωρες. Ειλικρινα μια γνωμη γτ μου γυριζει το μυαλο αναποδες.
 

Attachments


Μηνύματα
37
Reaction score
51
Μεσολαβησε τηλεφωνημα απο κ.Γιωργο της ηχοεκφρασης πηγα στο μαγαζι κεφαλη πικαπ τα συνδεσε ρυθμισε κ απλα γαζωνει η κεφαλη. Να ευχαριστησω πολυ το καταστημα για την αμεση βοηθεια του.
 





ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.563
Μηνύματα
2.865.678
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top