Προβλημα με οθονη celexon alr

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Παρελαβα σημερα απο Γερμανια στην τιμη των 820 ευρω
Δυστυχώς επεσα στην περίπτωση
Οριζοντιες ζαρες σε ολη την οθονη
Και σαν να μην εφτανε αυτο δεν τεντώνει καλα απο την κατω δεξια μερια
Υπαρχει εδω αντιπροσωπεία και αν ναι την αναλαμβανει η πρεπει να επικοινωνήσω με το καταστημα στην Γερμανια?
Την εχει κανενας να μου πει αν και σε αυτον ειχε ''ζαρες'' στην αρχη?
Ευχαριστω

ΥΓ
Δεν τρελαθηκα με την οθονη
Νομιζω οτι με ενοχλει αυτο το σποτ στο κεντρο της
 

Attachments


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Αν μείνει τελείως ανοιγμένη θα στρώσει, ιδίως με ζέστη ή ήλιο. Η κάτω γωνία ίσως να χρειαστεί μάζεμα όμως.

Υπαρχει εδω αντιπροσωπεία και αν ναι την αναλαμβανει η πρεπει να επικοινωνήσω με το καταστημα στην Γερμανια?
Με τον πωλητή βέβαια, τι σχέση έχει ο αντιπρόσωπος (που δεν κέρδισε απο την πώληση);
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Δείχνει ότι δεν τυλίγεται ομοιόμορφα , το δεξί μέρος οκ το αριστερό περισσεύει .
Οπως και να έχει με τον πωλητή μιλάς.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Yπαρχει κιαλλος τροπος ποιο γρηγορος με πιστολακι αλλα θελει προσοχη ...
Και το αλλο διορθωνεται με προσοχη παντα αλλα ναι οτι ειπαν οι προγραφησαντες...
Ολες οι οθονες μπορει αν εμφανισουν χοτ σποτ , υπαρχει μια αναλογια που εχει να κανει με σχεση αυτης με αποσταση, αλλα και με τη φωτεινοτητα ...
ΟΙ λυσεις ειναι απομακρυνση , μειωση φωτεινοτητας , χαμηλωμα λαμπας...ή αγορα αλλης μη alr ιδιου ή και χαμηλοτερου κερδους...εξαρταται τα σπεκς του προβολεα /οθονης/αποσταση
Η συγκεκριμενη ειναι και η ποιο σοφτ με 0.8 g ...
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Δεν νομίζω να είναι δύσκολο να τραβηχτεί λίγο το πανί μέσα στη μπάρα. Αυτοί πώς το κάνουν;

Περίμενε πρώτα όμως να ζεσταθεί και να φύγουν οι ζάρες μήπως στρώσει κι αυτό.
 

Μηνύματα
391
Reaction score
976
Εγώ την έχω 2,5 χρόνια.Οι οριζόντιες γραμμές είναι κατασκευαστικές και δεν φεύγουν όσο και να την αφήσεις ανοιχτή αλλά δεν φαίνονται με τον προβολέα ανοιχτό από την απόσταση θέασης στην δικιά μου.κατω δεξιά έχεις πρόβλημα δοκίμασε να χαλαρώσεις το tension που σαν να είναι πολύ τσίτα αν και μάλλον για αντικατάσταση σε βλέπω..
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
''Με τον πωλητή βέβαια, τι σχέση έχει ο αντιπρόσωπος (που δεν κέρδισε απο την πώληση);''

Aς μην ειχε την ιδια οθονη 1250 ευρω (+450 ευρω) για να ειχε αυτος κερδος
 
Last edited:

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Έχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα με την 135’’ (μικρες ζαρες κάτω στα άκρα) και μου την άλλαξαν. Από pjectorcentral την είχα πάρει. Πολύ εξυπηρετικοί, την άλλαξαν άμεσα, όμως και η νέα πάλι έκανε τα ίδια μετά από λίγες μέρες, αλλά δεν με ενοχλεί τοσο γιατί είναι εκτός της επιφάνειας προβολής, στα χαμηλότερα 5-10 cm, που κρύβονται πίσω από το έπιπλο που έχω. Οι εντατήρες δεν κάνουν τόσο δουλειά. Μου είχαν πει ότι στο εργοστάσιο ψάχνουν να βρουν τι φταίει. Η αλήθεια όμως είναι ότι έχω δει τεράστια διαφορά στο μαύρο, παίζοντας σε σαλόνι με EPSON 9400 από τα 3,70 m. Λόγω μεγάλης απόστασης θέασης, (6-7 m), δεν αντιλαμβάνομαι το hotspot. Οι διαφορές φωτεινοτητας είναι ορατές μόνο από κοντά και υπό γωνία.
 

Attachments



Μηνύματα
3.667
Reaction score
5.504
''Με τον πωλητή βέβαια, τι σχέση έχει ο αντιπρόσωπος (που δεν κέρδισε απο την πώληση);''

Aς μην ειχε την ιδια οθονη 1250 ευρω (+450 ευρω) για να ειχε αυτος κερδος
Πολύ σωστά και εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα μάλλον να την πάρω από Γερμανία γιατί είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή. Αυτό βέβαια που δεν θα έκανα είναι να είχα τα μούτρα να ενοχλήσω τον αντιπρόσωπο εδώ για κάτι που πουλάει και ο ίδιος αλλά εγώ το αγόρασα από αλλού γιατί το βρήκα πιο φτηνά.
Κατα τα άλλα η οθόνη μαλλον θέλει αλλαγή.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Ο Γερμανός πουλάει ακόμα παλιό stock.
Ο Έλληνας καινούργιο, για αυτό και η διαφορά τιμής.

Εγώ θα ψώνιζα από τον Έλληνα. Τον λόγο τον βλέπεις μπροστά σου.
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Ο Γερμανός πουλάει ακόμα παλιό stock.
Ο Έλληνας καινούργιο, για αυτό και η διαφορά τιμής.

Εγώ θα ψώνιζα από τον Έλληνα. Τον λόγο τον βλέπεις μπροστά σου.
:coffee:
Αυτη η σιγουρια με απογειωνει...
Kιαλλος ψωνισε απο εδω... το σχεδον σιγουρο ειναι οτι θα εχεις εξυπηρετηση που θα σε καλυψει με την αγορα εδω...τα ζυγιζεις...
Παντως εχουν συμβει και σε πολλαπλασιες τιμες επωνυμων εταιριων...
Δεν υπαρχει κανενα ουσιαστικο ελαττωμα για μενα παντως...
 

billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.518
Reaction score
5.704
Ο Γερμανός πουλάει ακόμα παλιό stock.
Ο Έλληνας καινούργιο, για αυτό και η διαφορά τιμής.

Εγώ θα ψώνιζα από τον Έλληνα. Τον λόγο τον βλέπεις μπροστά σου.
Υπάρχει πάντα και η περίπτωση ο ντόπιος να σου κάνει τον τρελό και να πει "δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα" :D
έχει παιχτεί ουκ ολίγες φορές το επεισόδιο αυτό.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
:coffee:
Αυτη η σιγουρια με απογειωνει
H Celexon έβγαλε τις οθόνες σε τιμή γνωριμίας ας πούμε. Είναι γνωστό ότι η νέα παρτίδα θα ήταν ακριβότερη. Εδώ το ξέρω εγώ, δεν θα το ηξεραν οι πωλητές. Ο Γερμανός φόρτωσε πράμα λόγο αγοράς, ο Έλληνας πάλι όχι και τόσο, πάλι λόγο αγοράς. Το έγραφα και εδώ σε όποιον ρωτούσε. Αν την θέλει να την πάρει για θα ανέβει.

Ακριβώς ότι έγινε και με την Adam. Άλλαξε τιμές, στην Ελλάδα 3400€ και στην Γερμανία 2350€. Το ίδιο ηχείο.

Τώρα πως τα ξέρω, μη ρωτάς. 🙂
 

Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Η συμβουλή είναι να την αφήσεις 1-2 μέρες ανοικτή σε χώρο που έχει ζέστη.
Με πιστολάκι μόνον στην χαμηλή σκάλα.
Εάν δεν φύγουν επικοινώνησε με τον πωλητή.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Υπάρχει πάντα και η περίπτωση ο ντόπιος να σου κάνει τον τρελό και να πει "δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα" :D
έχει παιχτεί ουκ ολίγες φορές το επεισόδιο αυτό.
Την πουλάς, σε κάποιο καφέ ίσως, τον κάνεις ρόμπα και μην τον είδατε ξανά τον πελάτη. 🙂

Ζάρες στα 100€-200€ οθόνη να το καταλάβω. Στο χιλιάρικο απλά είναι απαράδεκτος, και η εταιρεία επίσης..

Τώρα, αν αυτά είναι μια νόρμα, ή θα βάλω το χέρι στην τσέπη για σοβαρή οθόνη ή δεν ασχολούμαι με την προβολή.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.136
Reaction score
18.945
Ζάρες στα 100€-200€ οθόνη να το καταλάβω. Στο χιλιάρικο απλά είναι απαράδεκτος, και η εταιρεία επίσης..
Προιόν που υποτίθεται είναι ιδανικό για εικόνα (βάζεις το χέρι στην τσέπη για να ''ανεβάσεις'' την εμπειρία θέασης, αλλιώς μένεις και στην tv) είναι απαράδεκτο να έχει ζάρες και κακοτεχνίες ασχέτως τιμής..
Κατώτερης ποιότητας υλικό ναι.. (αναμενόμενο)



Κι εγώ από Γερμανία ψώνισα πρόσφατα άσχετο προιόν ενώ δεν το συνηθίζω, προτιμώ από Ελλάδα.
Δεν γίνεται ρε παιδιά, 15%+ καλύτερη τιμή και (αυτό που με τσάντισε περισσότερο και με ''έσπρωξε'') στο 1/3 τα μεταφορικά.. :rolleyes:
Εντάξει περνάει δύσκολα η αγορά και μπορεί να υπάρχει λόγος για το ένα ή για το άλλο αλλά δεν γίνεται..
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Προιόν που υποτίθεται είναι ιδανικό για εικόνα (βάζεις το χέρι στην τσέπη για να ''ανεβάσεις'' την εμπειρία θέασης, αλλιώς μένεις και στην tv) είναι απαράδεκτο να έχει ζάρες και κακοτεχνίες ασχέτως τιμής..
Θα συμφωνήσω, μόνο που στην βιομηχανία η απουσία ζάρας αποτελεί extra feature. 🙂
 

Μηνύματα
1.210
Reaction score
607
Μπλεξαμε!!!!!

''
Thank you for the photos. However, in order to be able to assess the process, we still need a photo in which the entire canvas can be seen directly from the front. It would be ideal if something of the surroundings were also visible. There must be no projection on the screen.

As far as the horizontal lines are concerned, I can already say that these are normal and cannot be prevented due to the nature of the fabric. These are common with contrast screens.

Unfortunately, I cannot yet judge the other two points, as I do not have the photo I mentioned. As soon as we receive it, we will be able to say more precisely what the possibilities are.''
Πολύ σωστά και εγώ στην θέση σου θα προτιμούσα μάλλον να την πάρω από Γερμανία γιατί είναι μεγάλη η διαφορά στην τιμή. Αυτό βέβαια που δεν θα έκανα είναι να είχα τα μούτρα να ενοχλήσω τον αντιπρόσωπο εδώ για κάτι που πουλάει και ο ίδιος αλλά εγώ το αγόρασα από αλλού γιατί το βρήκα πιο φτηνά.
Κατα τα άλλα η οθόνη μαλλον θέλει αλλαγή.
Δηλαδη οποιος εχει παρει εναν marantz πχ απο εξω (απο ευρωπη) η ενα ζευγαρι ηχεια,η ενα τηλεφωνο,αν παθουν κατι να μη παει στην εδω αντιπροσωπεία σωστα?
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top