Προβλημα με subwoofer

Μηνύματα
2
Reaction score
0
Καλημερα, οπως γραφει και ο τιτλος τον τελευταιο καιρο αντιμετωπιζω μεγαλο θεμα με την ενταση του subwoofer της ηχομπαρας.
Απο την πρωτη στιγμη το πηγα στο εξουσιοδοτημενο service manolopoulos.
Την πρωτη φορα που το πηγα μου γνωστοποιησε ο τεχνικος πως οντως δεν ακουγε τιποτα και εκανε επαναφορα του subwoofer.
Το θεμα που προεκυψε ειναι πως μετα απο αυτο ο ηχος του subwoofer στην ενταση του ητανε μειωμενος κατω απο το μισο.
Το πηγα λοιπον κ δευτερη φορα αναφεροντας ξανα το προβλημα και ελεγχοντας ξανα την συσκευη ο τεχνικος μου ειπε πως ετρεξε τα απαραιτητα τεστ και λειτουργει μια χαρα.
Εγω επειμενωντας το εστειλα και τριτη φορα μου αλλαξανε το τροφοδοτικο του subwoofer και αποτι καταλαβα κ την πλακετα κ οταν ειπα στον τεχνικο πως δεν ειδα καποια διαφορα μου λεει πως επειδη μπορει να υπαρχει προβλημα με καποιο ανταλλακτικο η lg βγαζει revision του ανταλακτικου που να τρεχει σε χαμηλοτερη ενταση.
Φυσικα κατι τετοιο δεν ειναι δυνατον γιατι μιλαμε για μεγαλη διαφορα στον ηχο και θα ητανε παρανομο.
Εχοντας κοιταξει παντως τριγυρω στο ιντερνετ εχω προσεξει πως πολλοι παραλαμβανουν πισω subwoofer με μειωμενη ενταση οποτε εχει ν κανει λογικα με καποια ρυθμιση που κανουν λαθος οι τεχνικοι.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.575
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top