Προβλημα με Windows ????

Μηνύματα
115
Reaction score
32
Καλησπερα στην παρεα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που δεν μου εχει ξανατυχει μεχρι τωρα. Χρησιμοποιω Windows 10 Pro και εχω το εξης προβλημα. Κανω ενα αρχειο αντιγραφη επικολληση απο το usb stick στην επιφανεια εργασιας και αμα δεν κανω ανανεωση δεν μου το εμφανιζει. Αυτο συμβαινει και αμα κανω κατι delete αμα κανω κατι μετονομασια μεχρι να πατησω Ανανεωση δεν γινονται οι αλλαγες. Τι μπορει να συμβαινει?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Καλησπερα στην παρεα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που δεν μου εχει ξανατυχει μεχρι τωρα. Χρησιμοποιω Windows 10 Pro και εχω το εξης προβλημα. Κανω ενα αρχειο αντιγραφη επικολληση απο το usb stick στην επιφανεια εργασιας και αμα δεν κανω ανανεωση δεν μου το εμφανιζει. Αυτο συμβαινει και αμα κανω κατι delete αμα κανω κατι μετονομασια μεχρι να πατησω Ανανεωση δεν γινονται οι αλλαγες. Τι μπορει να συμβαινει?
καλησπέρα....
ssd έχεις ως κύριο δίσκο?
 

Μηνύματα
49
Reaction score
25
Καλησπερα στην παρεα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που δεν μου εχει ξανατυχει μεχρι τωρα. Χρησιμοποιω Windows 10 Pro και εχω το εξης προβλημα. Κανω ενα αρχειο αντιγραφη επικολληση απο το usb stick στην επιφανεια εργασιας και αμα δεν κανω ανανεωση δεν μου το εμφανιζει. Αυτο συμβαινει και αμα κανω κατι delete αμα κανω κατι μετονομασια μεχρι να πατησω Ανανεωση δεν γινονται οι αλλαγες. Τι μπορει να συμβαινει?
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
τσέκαρε το ποστ του futureproof
(δεν ήξερα ότι έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα)


απλά ώρες ώρες....οι ssd όταν ''χτυπάνε'' εμαφανίζουν κάτι αλλόκοτα θεματάκια
οπότε για αρχή πάρε και ένα μπακαπ καλού κακού;)
 

Μηνύματα
115
Reaction score
32
τσέκαρε το ποστ του futureproof
(δεν ήξερα ότι έχει αναφερθεί τέτοιο πρόβλημα)


απλά ώρες ώρες....οι ssd όταν ''χτυπάνε'' εμαφανίζουν κάτι αλλόκοτα θεματάκια
οπότε για αρχή πάρε και ένα μπακαπ καλού κακού;)
Ουτε ενα μηνα δεν εχει που τον εχω βαλει.....
 

ika

News
Μηνύματα
13.758
Reaction score
12.824
Καλησπερα στην παρεα. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα που δεν μου εχει ξανατυχει μεχρι τωρα. Χρησιμοποιω Windows 10 Pro και εχω το εξης προβλημα. Κανω ενα αρχειο αντιγραφη επικολληση απο το usb stick στην επιφανεια εργασιας και αμα δεν κανω ανανεωση δεν μου το εμφανιζει. Αυτο συμβαινει και αμα κανω κατι delete αμα κανω κατι μετονομασια μεχρι να πατησω Ανανεωση δεν γινονται οι αλλαγες. Τι μπορει να συμβαινει?
Μήπως αυτά κάνουν


 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Ουτε ενα μηνα δεν εχει που τον εχω βαλει.....
φίλε μου...δεν λέει τίποτα αυτό....

οι ssd έχουν το κακό ότι όταν χτυπάνε....δεν σε προειδοποιούν όπως οι ''μηχανικοί''.....

μια μέρα σου λένε ''γειά σας'' και τελειώνει η ιστορία εκεί....
άλλες φορές δεν σου επιτρέπουν να κάνεις αντιγραφή επικόλληση....διαγραφή....κοκαλώνουν την οθόνη....δεν μπορείς να μετακινήσεις εικονίδια(κλειδώνουν δηλαδή σε αυτό που βλέπεις στην επιφάνεια) και άλλα πολλά χαζά....

ποτέ μην εμπιστεύεστε ένα μόνο αποθηκευτικό μέσο

τσέκαρε όμως τα ποσταρίσματα των άλλων μελών...από τα λίγα που είδα στα πεταχτά ....έχει ψωμί να ασχοληθείς
 

TGD

Μηνύματα
6.986
Reaction score
7.077
Μπα, δεν φταίει ο SSD. Και σε εμένα το έκανε με κανονικό δίσκο. Δοκίμασα τα γιατροσόφια που βρήκα στο ίντερνετ, μα έφτιαξε από μόνο του τελικά. Μου έμεινε όμως στον explorer ένας ανύπαρκτος δίσκος που έχει ακριβώς τα περιεχόμενα του σκληρού ακριβώς όταν λύθηκε το πρόβλημα...
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.318
Μηνύματα
2.858.420
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top