Προβολέας για χρήση 99% πολυκάναλης μουσικής

Μηνύματα
1.328
Reaction score
656
Όπως λέει και ο τίτλος ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός βιντεοπροβολέα για σχεδόν αποκλειστική χρήση θέασης πολυκάναλης μουσικής. Ξεκίνησα για την αγορά 65"-75άρας tv αλλά δεν με ικανοποίησε το μέγεθος (δεν ήταν χορταστικό) και επειδή θέλω οπωσδήποτε και την δυνατότητα 3d άρχισα να ψάχνω για βιντεοπροβολέα. Δεν θέλω να ξοδέψω πολλά χρήματα γιατί πρέπει να γίνουν πολλά μαζί, (avr, κάμποσα ηχεία, υπογούφερ, οθόνη κλπ).
Η απόσταση θέασης θα είναι περίπου 3 μέτρα (εφόσον το κεντρικό μπεί πίσω από την οθόνη) και η συλλογή μου είναι κυρίως blu-ray αλλά και dvd.
Αυτός τι λέει;
http://www.thas.gr/shop/product/optoma-hd142x/
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Στους DLP τα πράγματα είναι απλά γιατί στο κάθε εύρος τιμής παίρνεις παρόμοιο προϊόν απο όλες τις εταιρείες.
Δες προσεκτικά τις απαιτήσεις εγκατάστασης, αποστάσεις, ύψη και τέτοια.
 

Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Μια χαρα είναι. Με επάρκεια φωτεινότητας που σημαίνει θέαση με περιβάλλον φωτισμό. Προσοχή θέλει το θεμα της εγκαταστασης όπως σου είπε και ο Δημήτρης.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Τον εχω και τον χρησιμοποιώ για επαγγελματικη χρηση.
Μια χαρα είναι Να δουμε ποτε θα τον δωσω στον Μανουλη για καλιμπραρισμα. Πολύ φωτεινος, μια χαρα στα 3D, και HD, στα λεφτα του κελεπουρι.
 




Μηνύματα
7.219
Reaction score
4.602
Εφόσον θες να μπει πισω απο την Οθονη το κεντρικο ειναι μονόδρομος .
Τωρα αν θες πολυκαναλη μουσική και δεν σε νοιάζει η εικονα δεν ξερω ...
Δεν ειναι λαθος σκεπτικο ?
Εγω πάντως δεν θα έβαζα ηχοπερατο
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Αναλόγως υψους δωματιου πας σε ηχοπερατο η όχι. Για την ακριβεια αν σου λειπουν λιγα εκατοστα από το κεντρικο ηχειο ως το τελειωμα της οθονης τοτε δινεις μια κλιση προς τα πανω στο ηχειο και εισαι οκ. Αυτό εχει και ο Κωστας EAR. Σε διαφορετικη περιπτωση πας σε ηχοπερατο.

Εάν εχεις τα ηχεια, κανεις μια δοκιμη με τον τροπο που σου περιεγραψα και εάν δεις ότι όλα δουλευουν καλα τοτε πας σε κανονικη οθονη.
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.319
Μηνύματα
2.858.428
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top