Προβολέας 4Κ ή τεράστια TV;

loggeo

Projectors
Moderator
Μηνύματα
7.250
Reaction score
8.777
Για να λειτουργήσει το παλιό Lumagen χωρίς να το χρησιμοποιήσω για switch μεταξύ HD πηγών θα πρέπει να περάσω δεύτερο HDMI στον προβολέα για τα UHD. Ή να το πάω στην υπόγα. :D

Είναι ίσως ευκαιρία να ξαναπάω τα μηχανήματα πίσω. :)
Προτεινόμενη συνδεσμολογία:
Πηγες σε Yamaha κι από Yamaha out 1 σε lumagen jvc κι out 2 σε jvc απευθείας. Την out 2 τη σεταρεις zone 1 στον Yamaha και καθάρισες.
Αν δε αρέσει αυτή η συνδεσμολογία σου υπενθυμίζω ότι θα έχεις και hdfury integral.
 

Μηνύματα
159
Reaction score
47
View attachment 104990

Καταλαβαίνω τους early adopters και τους χαίρομαι. Εσύ ήσουν ένας από αυτούς πέρσι-πρόπερσι που πειραματιζόσουν και εξερευνούσες τις δυνατότητες του e-shifting, του εξωτερικού tone mapping, που ανίχνευες τα όρια του HDR στους προβολείς και σε εποχές που δεν ήταν καν ορατό το πότε η jvc θα βγάλει native 4k panel.
Ο zizik που θα είναι σήμερα σε αυτή την καμπύλη με την αγορά ενός e-shift μοντέλου + lumagen που συζητάμε; Ο οποίος zizik δηλώνει,
Εγώ που έχω ακόμη CRT (προβολέα και τηλεόραση) σε ποια κατηγορία του γραφήματος είμαι ; :gotcha:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.425
Reaction score
74.794
Εξαρτάται απο το τι είχες όταν τα CRT ήταν η mainstream τεχνολογία. :p


Τον εαυτό μου όταν διατηρούσα CRT με 400 laserdiscs πριν απο 10 χρόνια πάντως, τον θεωρούσα κολλημένο. ;)
 








Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.687
Μηνύματα
2.869.964
Members
37.945
Νεότερο μέλος
konstantinos2k
Top