Προβολεας 4k Smart

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Καλησπερα,
Ψαχνω να αγορασω καποιον προβολεα 4Κ ο οποιος ομως θα εχει ενσωματωμενο λειτουργικο android για εφαρμογες τυοου netflix,cosmote κτλ.
Εχετε να προτεινετε καποιον;
Ευχαριστω
 



symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.012
Reaction score
6.805
Καλησπερα,
Ψαχνω να αγορασω καποιον προβολεα 4Κ ο οποιος ομως θα εχει ενσωματωμενο λειτουργικο android για εφαρμογες τυοου netflix,cosmote κτλ.
Εχετε να προτεινετε καποιον;
Ευχαριστω
Γιατί να περιορίσεις τις επιλογές σου σε προτζέκτορα όταν μπορείς με 25€ να αγοράσεις ένα Xiaomi Mi TV stick να το βάλεις μόνιμα στη μία HDMI είσοδο του προτζέκτορα και να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα;

Αν μάλιστα ο προτζέκτορας έχει usb, μπορείς να συνδέσεις το στικάκι εκεί για ρεύμα και να μην χρειάζεσαι καν επιπλέον καλώδιο.
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Αυτος που εχω τωρα εχει και hdmi και usb. Ωραια η κυση που προτεινεις αλλα οπως και να εχει δε θα ειναι 4κ
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.012
Reaction score
6.805
Δεν εννοούσα να μην αλλάξεις προτζέκτορα. Εννοούσα για τον καινούργιο, να μην ψάξεις με βάση το ποιος έχει Android ή όχι αλλά με βάση άλλα, πιο σημαντικά χαρακτηριστικά, αφού το θέμα του Android λύνεται και αλλιώς.

//edit: Εκτός αν εννοούσες ότι το συγκεκριμένο στικάκι δεν είναι 4Κ. Αλλά δεν χρειάζεται να είναι το συγκεκριμένο, υπάρχουν πολλές λύσεις.
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Καταλαβα. Αυτο που λες μπορει να γινει και με το tb της cosmote, σωστα;
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.012
Reaction score
6.805
Δεν ξέρω το συγκεκριμένο μηχανάκι γιατί δεν έχω Cosmote TV, αλλά οποιοδήποτε μποξάκι που σε εξυπηρετεί από πλευράς λειτουργικότητας μπορεί να συνδεθεί.

Πρέπει βέβαια να σκεφτείς και τι θα κάνεις με τον ήχο. Το στικάκι που είπα παραπάνω έχει bluetooth και μπορεί να συνδεθεί με κάποιο ασύρματο ηχείο ή ηχόμπαρα. Ίσως δεν το έχουν όλα τα μποξακια αυτό, πρέπει να το λάβεις υπόψη ανάλογα το πως έχεις σκοπό να χειριστείς το θέμα του ήχου.
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Στη παρουσα φαση εχω ενισχυτη συνδεδεμενο στον προβολεα και το cosmote tv πανω στον ενισχυτη. Οποτε περνει ηχο απο εκει και εχει και android. Απλα ηθελα κατι που να το εχει ενσωματωμενο εφοσον σκεφτομαι για αλλαγη προβολεα
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.507
Reaction score
5.681
Απόλυτα σωστός ο @symos
Παίρνεις τον πιο καλό προβολέα για τα λεφτά και τις ανάγκες σου και κοτσάρεις επάνω ένα android TV box/stick ή το box της Cosmote που έχεις ήδη και κάνει όλα όσα θες ( το έχω στημένο σε παρόμοια φάση )
 

Μηνύματα
310
Reaction score
4
Τωρα εχω εναν VIEWSONIC PX725HD τον οποιο αγορασα πριν 1μιση χρονο. Με εκνευριζει ο θορυβος του και αυτος ειναι ο λογος που θελω να τον αλλαξω. Υπαρχει καποιος που μπορειτε να μου προτεινετε στα 1000-1500 με λιγοτερο θορυβο;
 


Μηνύματα
310
Reaction score
4
Οταν τον βαζω eco ή supereco η εικονα πολυ ελαφρα τρεμει ειδικα σε ανοικτοχρωμο φοντο.
Σε normal ή dynamic σταματαει το τρεμουλο αλλα κανει θορυβο
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.663
Reaction score
27.999
Βάλε κάτι ακόμα, θα έλεγα αυτό.

Έχεις και "4Κ".
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.127
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top