Προενισχυτής η λύση;

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Καλημέρα σας.. Νέος, πολύ νέος στο αντικείμενο.. Οπότε θέλω τη βοήθεια σας.. Έχω ένα παλιό πικάπ pionner και το έχω συνδέσει στο home cinema. Παιρνω ήχο αλλά πολύ χαμηλό (έχω συνδέσει το πικάπ πάνω στο dvd) τι θα μπορούσα να κάνω για να έχω ένταση.. Ένας προενισχυτης θα μου έδινε τη λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 


Μηνύματα
262
Reaction score
135
το pick up δεν συνδέεται στο dvd input πρέπει ο ενισχυτής να έχει phono input εάν δεν έχει πρέπει να πάρεις ξεχωριστό προενισχυτή phono stage όπου στην είσοδό του phono συνδέεις το pickup με τη γείωση του και την έξοδό του line σε μια είσοδο auxiliary του ενισχυτή.
 

Μηνύματα
2
Reaction score
1
Ποιο μοντέλο είναι το home cinema?
Philips είναι του 2010
το pick up δεν συνδέεται στο dvd input πρέπει ο ενισχυτής να έχει phono input εάν δεν έχει πρέπει να πάρεις ξεχωριστό προενισχυτή phono stage όπου στην είσοδό του phono συνδέεις το pickup με τη γείωση του και την έξοδό του line σε μια είσοδο auxiliary του ενισχυτή.
Σ ευχαριστώ πολύ φίλος.. Μου έδωσες λυση
 


Μηνύματα
13
Reaction score
0
το pick up δεν συνδέεται στο dvd input πρέπει ο ενισχυτής να έχει phono input εάν δεν έχει πρέπει να πάρεις ξεχωριστό προενισχυτή phono stage όπου στην είσοδό του phono συνδέεις το pickup με τη γείωση του και την έξοδό του line σε μια είσοδο auxiliary του ενισχυτή.
Ισχύει το ίδιο αν θέλεις να συνδέσεις έναν λαμπατο προενισχυτή? Τον συνδέεις σε μια auxiliary και παρακαμπτεις την προενισχυση?
 


Μηνύματα
262
Reaction score
135
για να συνδέσεις προενισχυτή σε ολοκληρωμένο πρέπει ο τελευταίος να έχει main in input or ht pass through αυτές οι είσοδοι παρακάμπτουν το προενισχυτικό στάδιο του ολοκληρωμένου ο οποίος με αυτόν τον τρόπο λειτουργεί σαν τελικός συνήθως οι av ενισχυτές δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες οπότε μην το κάνεις διότι θα κάνεις ζημιά.
 

Μηνύματα
13
Reaction score
0
για να συνδέσεις προενισχυτή σε ολοκληρωμένο πρέπει ο τελευταίος να έχει main in input or ht pass through αυτές οι είσοδοι παρακάμπτουν το προενισχυτικό στάδιο του ολοκληρωμένου ο οποίος με αυτόν τον τρόπο λειτουργεί σαν τελικός συνήθως οι av ενισχυτές δεν έχουν τέτοιες δυνατότητες οπότε μην το κάνεις διότι θα κάνεις ζημιά.
Άρα λοιπόν σ αυτόν στην εικόνα 1 δεν μπορώ. Γίνεται όμως στον δεύτερο αν κατάλαβα σωστά.
 

Attachments




Staff online

  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.314
Μηνύματα
2.858.228
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top