Προστασία διαδικτυακών συσκευών έναντι διαταραχών τάσεως

Μηνύματα
4.455
Reaction score
7.719
Delock 62619

1614187437279.png

Γενικά δεν ασχολούμαι συχνά με γκατζετακια και συνοδα τιουναρισματος ενός ηχοσυστηματος.
Στην συγκεκριμένη περίπτωση θα κάνω μια εξαίρεση διότι το άρθρο υπογράφεται από άτομο που σε καμία περίπτωση δεν συγκαταλεγεται στους κλασσικούς θαμώνες ενός παράλληλου σύμπαντος.
Στην ουσία ο σκοπός για τον οποίο κατασκευαστηκε ο συγκεκριμένος αντάπτορας ειναι να προστατεύει συσκευές στριμινγκ, προενισχυτες με την αντίστοιχη είσοδο, κτλπ σε περίπτωσης υπερβολικής τάσης κατα την διάρκεια μιας κακοκαιρίας.
Κοστίζει 15 ευρώ, το ενδιαφέρον είναι ότι ο ίδιος ισχυρίζεται πως βελτιώνει τον ηχο συσκευών όπως ο τρινοφ μπαινοντας λίγο πριν την συσκευη.
Ολόκληρο το κείμενο παρακάτω, γκουγκλ τρανς κατά τα γνωστα:biggrin:
 


Μηνύματα
561
Reaction score
585
Η Delock δεν είναι γκατζετοεταιρία, με την υποτιμητική έννοια του όρου, αλλά μια εταιρία σοβαρή που προσωπικά έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου για αντάπτορες, καλώδια κ.λπ. Μακάρι να επιβεβαιωθεί και ο συντάκτης του επισυναπτόμενου άρθρου ως προς τα "παράπλευρα" ηχητικά χαρίσματα της συσκευής.
 

Μηνύματα
4.455
Reaction score
7.719
Η Delock δεν είναι γκατζετοεταιρία, με την υποτιμητική έννοια του όρου, αλλά μια εταιρία σοβαρή που προσωπικά έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου για αντάπτορες, καλώδια κ.λπ. Μακάρι να επιβεβαιωθεί και ο συντάκτης του επισυναπτόμενου άρθρου ως προς τα "παράπλευρα" ηχητικά χαρίσματα της συσκευής.
Ο συντάκτης και μόνο που δεν έχει ξεπακεταρει τους δίσκους βινυλίου από την τελευταία μετακόμιση του, το 2005 :lolsign: σύμφωνα με πρόσφατη δήλωσή του, συγκαταλεγεται στους σοβαρούς χαιφιντελιστες.
Πάντα κρατάμε μικρό καλάθι στα βελτιωτικά ήχου, αλλά σκέφτομαι τι κέρδος θα είχε ο συγκεκριμένος που ήδη είναι γνωστός στους κύκλους να λέει συνειδητά ψέμματα για να προωθήσει προϊόν αξίας 15 ευρώ
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.425
Reaction score
15.052
Αν θες surge protector γιατί όχι....
Αν θες βελτίωση ήχου .... γιατί το συγκεκριμένο να την κάνει; bits are bits... τραβάμε το καλώδιο δικτύου ενώ παίζει μουσική και η μουσική συνεχίζει για 4-7 secs λόγω buffer.... τι ακριβώς να κάνει το οποιοδήποτε σκατουλάκι που θα προστεθεί στο δίκτυο;;
Θα μου πεις... δοκίμασες;;; όχι, ούτε καν διάβασα το άρθρο γιατί ήταν στα γερμανικά κ translator για κάποιο λόγο δε δούλευε.. (ad blocker? cookies? ότι.....).
Θα το έβαζα στο σύστημα μου ως protector αλλά όχι σαν "βελτιωτήρι"....
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.808
Reaction score
40.973
έχει κάποιο μέλος εδώ εμπειρία υπέρτασης στο δίκτυο ethernet του σπιτιού του;
 
  • Like
Reactions: ika



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.499
Members
37.876
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top