Προτάσεις για προβολέα γύρω στα 2κ;

Μηνύματα
391
Reaction score
975
Καλησπέρα σε όλους

Αφού ο benq w1070 μας άφησε καιρός για αναβάθμιση αλλά τι;με budget περίπου 2k;
3 μοντέλα έχω βάλει στο μάτι benq 3000i, Epson 9400w και optoma uhz50.Τον Epson τον έχω βρει Ελλάδα κοντά στα 2κ τον benq πήρα την αντιπροσωπεία και μου είπαν 2400 + ΦΠΑ 😡😡😡 οπότε πάμε από εξωτερικό και ο optoma παίζει στα 2300. τείνω πιο πολύ στον Epson λόγω μαύρου που μου έλειπε στον benq για πείτε καμιά γνώμη.οθονη παίζει celexon alr 120" και UST δεν θέλω
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
Πες απόσταση ,συνθήκες και τι χρήση να έχεις ποιο αντιπροσωπευτικές προτάσεις.
 

Μηνύματα
391
Reaction score
975
Ο χώρος είναι σαλόνι απόσταση προβολέα οθόνης 4μετρα και κύρια θέση θέασης κάτω από τον προβολέα.χρηση κυρίως ταινίες, σειρές και τον δουλεύω και σαν monitor replacement για δουλειά στο pc γιατί είναι πολύ πιο ξεκούραστος + το σκ παιδικά φουλ για τους τσογλανους.εγω τον δουλεύω κυρίως βράδυ σε σχετική συσκότιση έχω σκουρόχρωμους τοίχους και γκρι ταβάνι
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Καλησπέρα Δημήτρη, τελικά πας για καινούργιο.
Αν τον χρησιμοποίησης και για gaming λόγο παιδιών o benq και ο optoma είναι ιδανικοί, αν περισσότερο για ταινίες τον epson.
Τώρα τον 1070 αν τον είχες στο ταβάνι ο optoma και ο ο epson βολεύουν γιατί ο Benq είναι τετράγωνος όγκος
Ενημερωτικά τώρα ο Benq Χ3000i πήρε βραβείο EISA.
 


Μηνύματα
391
Reaction score
975
Καλησπέρα Δημήτρη, τελικά πας για καινούργιο.
Αν τον χρησιμοποίησης και για gaming λόγο παιδιών o benq και ο optoma είναι ιδανικοί, αν περισσότερο για ταινίες τον epson.
Τώρα τον 1070 αν τον είχες στο ταβάνι ο optoma και ο ο epson βολεύουν γιατί ο Benq είναι τετράγωνος όγκος
Ενημερωτικά τώρα ο Benq Χ3000i πήρε βραβείο EISA.
Gaming μόνο ο μπαμπάς 😂😂😂😂 αλλά παίζω μόνο vr μεγάλος κόλλημα! κυρίως με ενδιαφέρει το μαύρο και η αξιοπιστία
 


Μηνύματα
304
Reaction score
248
Από Optoma UHD51 πήγα σε Epson 9400 με οθόνη Celexon ALR, σε σαλόνι, και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο, ιδίως σε μαύρο και χρώματα. Δυστυχώς, οι dlp, παρά την καλή τους ευκρίνεια, πάσχουν στο θέμα της αντίθεσης…
 

Μηνύματα
391
Reaction score
975
Από Optoma UHD51 πήγα σε Epson 9400 με οθόνη Celexon ALR, σε σαλόνι, και το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο, ιδίως σε μαύρο και χρώματα. Δυστυχώς, οι dlp, παρά την καλή τους ευκρίνεια, πάσχουν στο θέμα της αντίθεσης…
Ωραίος!Από ώρες λειτουργίας τί έχει γράψει το κοντέρ ;
 



Μηνύματα
304
Reaction score
248
Καλά μην περιμένεις εύκολα να γράψει τις 35κ ώρες που έγραψε ο BENQ .
35.000 ώρες είναι μια ζωή. Κανείς δεν έχει τέτοια απαίτηση, δεδομένου ότι η τεχνολογία και στους προβολείς εξελίσσεται διαρκώς…
 


symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.015
Reaction score
6.809
Εμένα ο Epson μου δεν έχει τόσο πολλές ώρες μεν (2,5 χιλιάδες) αλλά πάντως έχει 12 χρόνια στην πλάτη και δεν δείχνει διάθεση να τα παρατήσει.

Ούτε λάμπα δεν έχω αλλάξει ακόμα, μια φορά μόνο χρειάστηκε να καθαρίσω/γρασάρω έναν μηχανισμό που έχει σαν κλείστρο που ανοιγοκλείνει με ένα γρανάζι.
 


Μηνύματα
391
Reaction score
975
Update

Ο Epson δεν παίζει τελικά στην στα 2κ η επίσημη αντιπροσωπεία δεν ξαναφέρνει περιμένω μια καλή τιμή για ls12000 αλλά θα είναι πολύ πάνω από το ταβάνι μου.. τσεκαρω τον lg hu710pw που παίζει 2099 στο Amazon Ισπανίας αλλά και κάτι μεταχειρισμένους jvc πολύ δύσκολη απόφαση
 



Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Επειδή κοίταζες και τον Epson για αυτό και σου έστειλα για τον Jvc γιατί έχει και τα μισά λεφτά.
Ο Epson έχει 4600 ευρώ πόσο καλύτερη τιμή θα βρεις ?
 

Μηνύματα
391
Reaction score
975
Επειδή κοίταζες και τον Epson για αυτό και σου έστειλα για τον Jvc γιατί έχει και τα μισά λεφτά.
Ο Epson έχει 4600 ευρώ πόσο καλύτερη τιμή θα βρεις ?
Θα μου δώσει τιμή δεν είπα ότι θα τον πάρω 😂😂😂😂 όσο και να κόψει είναι πολύ πάνω από την τσέπη μου
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.713
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top