Προτάσεις για προβολέα γύρω στα 2κ;

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Kαλυτερα να παρεις γνωμη απο καλιμπρατορα θετοντας ολα αυτα που μας εχεις γραψει εδω διοτι εισαι χαμενος και πολυ πιθανο θα κανεις λαθος ...καποιοι προβολεις που κοιτας εχουν διαφορετικο οφσετ και ακτινα βολης απο τον δικο σου ,ειναι μεσα στις προδιαγραφες στα ακρα αυτων...οπως επισης η χρηση, οι συνθηκες προβολης οι ωρες που θα γραφεις, η συχνοτητα των επαναρυθμισεων κλπ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Και οι Celexon πλέον δεν έχουν όσο είχαν.
Η 110" για παράδειγμα ανέβηκε ένα 35% - 40%.

Ένας νέος Epson και μια Celexon 110" ALR θέλουν 6000€.
 
Last edited:

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Kαλυτερα να παρεις γνωμη απο καλιμπρατορα θετοντας ολα αυτα που μας εχεις γραψει εδω διοτι εισαι χαμενος και πολυ πιθανο θα κανεις λαθος ...καποιοι προβολεις που κοιτας εχουν διαφορετικο οφσετ και ακτινα βολης απο τον δικο σου ,ειναι μεσα στις προδιαγραφες στα ακρα αυτων...οπως επισης η χρηση, οι συνθηκες προβολης οι ωρες που θα γραφεις, η συχνοτητα των επαναρυθμισεων κλπ.
Ναι είμαι σε επικοινωνία με κάποιον και για το πόσο φως θα χρειαστώ και για τι παίζει από αξιοπιστία
Και οι Celexon πλέον δεν έχουν όσο είχαν.
Η 110" για παράδειγμα ανέβηκε ένα 35% - 40%.

Ένας νέος Epson και μια Celexon 110" ALR θέλουν 6000€.
Ωχ μπήκα και τσεκαρα και όντως έχουν ξεφύγει οι τιμές στις celexon η 120αρα η δικιά μου ξέφυγε lucky me😂😂😂 που ψώνισα νωρίτερα.γενικά οι τιμές έχουν πάρει πολύ τα πάνω τους
 
Last edited:

Μηνύματα
623
Reaction score
1.061
Σαν εικονα Epson αλλα σαν αξιοπιστια νομιζω οι optoma ειναι καλυτεροι.
Τόσα χρήματα για optoma δεν θα έδινα . Η αντιπρόσωποι εδώ είναι ο ορισμός των κλόουν .
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Μάλλον για αγορά από Ελλάδα μιλάτε γιατί στο idealo de οι τιμές είναι σχεδον ίδιες.
Οθόνες,προβολείς ...
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.398
Reaction score
27.684
Οι οθόνες μάλλον θα είναι από παλιό stock. Οι νέες τιμές είναι αρκετά ανεβασμένες εδώ.
 

Μηνύματα
5.280
Reaction score
6.428
Κατι θυμομουν...
Yπαρχει εξελιξη τιμης αλλωστε σε ετησια βαση...να ηταν μονο αυτες οι οθονες και ολα τα μοντελα ...
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.459
Οι alr απο οτι διαβαζω εχουν θεμα με τις γωνιες θεασης ειναι αληθες αυτο η δεν ειναι αντιληπτο;
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Οι alr απο οτι διαβαζω εχουν θεμα με τις γωνιες θεασης ειναι αληθες αυτο η δεν ειναι αντιληπτο;
Με τις γωνίες θέασης η συγκεκριμένη δεν έχει πρόβλημα.αυτό που έχει πάθει με την χρήση είναι ότι έχει κάποιες γραμμές κατακόρυφες στις οποίες αλλάζει ελαφρά η φωτεινότητα είναι λίγο σπαστικό αλλά με την δουλειά που κάνει σε μαύρο και αντίθεση το παραβλέπω
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Νέα από το μέτωπο

Ενώ είχα καταλήξει στον 9400 δυστυχώς το μοντέλο έχει καταργηθεί και τόν βρήκα μόνο σε 1 κατάστημα που μου τα είπε λίγο περίεργα με την εγγύηση για 2 αντιπροσωπείες και κάτι κινέζικα και δεν με έπεισε... οπότε αποφάσισα να πάρω κάτι πιο οικονομικό και βλέπουμε αργότερα. έτσι παρήγγειλα τον viewsonic x1 σε καμία βδομάδα θα είναι εδώ από Amazon και θα ανεβάσω εντυπώσεις. Ευχαριστώ άπαντες για τίς απαντήσεις σας
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Το Amazon μου ακύρωσε την παραγγελία για κάποιο λόγο και μου έκανε refund..η κατάρα του benq! πάλι στο ψάξιμο...
 






Μηνύματα
157
Reaction score
109
Δεν βγαίνει όπου να ναι καινούργιος budget epson?

Κοντά 1.5Κ μάλλον
 

Μηνύματα
386
Reaction score
966
Δεν βγαίνει όπου να ναι καινούργιος budget epson?

Κοντά 1.5Κ μάλλον
Τον έχω δει στο ευρωπαϊκό σαιτ τώρα πότε θα κυκλοφορήσει είναι θέμα ενδιαφέρον πάντως φαίνεται
 


Μανώλης Κ.

Calibrator! Επαγγελματίας
Μηνύματα
1.089
Reaction score
2.065
Το Amazon μου ακύρωσε την παραγγελία για κάποιο λόγο και μου έκανε refund..η κατάρα του benq! πάλι στο ψάξιμο...
Ευτυχώς...
Νομίζω ότι κυκλοφορούν ακόμη 9400.
Η αλήθεια είναι οτι στην Ελάδα μεχρι πρτινος υπήρχε ενα κανάλι διανομής αυτο της Octabit. Μετα ήρθε και η Infoquest.
Τον έχω δει στο ευρωπαϊκό σαιτ τώρα πότε θα κυκλοφορήσει είναι θέμα ενδιαφέρον πάντως φαίνεται
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.119
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top