Προτάσεις για all in one 5.1 σύστημα - χρήση κυρίως μουσική - budget 700 euro

petros32

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
633
Reaction score
106
Καλησπέρα!
Λοιπόν στο δωμάτιό μου, έχω το desktop PC μου στο γραφείο ως καθημερινή μου βάση και ένα 5.1 σύστημα που σκέφτομαι να αντικαταστήσω.

- Το τωρινό μου είναι ένα CAV με 8ιντσο subwoofer και 5 κανάλια με 4ιντσο woofer και tweeter. (IMAGE 1 - IMAGE 2) αν και για κεντρικό έχω το Indiana Line DJ 704
- Τους δορυφόρους τους έχω στον τοίχο και ο χώρος είναι μικρός συνεπώς ψάχνομαι για επίσης λύση με μικρούς δορυφόρους. Δηλαδή με woofer δορυφόρων όχι μεγαλύτερο των 4 ιντσών.
- Λόγω τακτοποίησης χώρου και μικρού χώρου, σκέφτομαι να παραμείνω σε σύστημα που ενσωματώνει τον ενισχυτή των δορυφόρων στο subwoofer, αντί να έχω ξεχωριστό 5καναλο ενισχυτή.
- Τον περισσότερο χρόνο ακούω μουσική και μου αρέσει ο surround ήχος που γεμίζει τον χώρο, εν αντιθέσει με τον στερεοφωνικό, συνεπώς δεν το σκέφτομαι καν για 2.1.

Budget τα 700 ευρώ για όλα.

Προς το παρόν ζαχαρώνω τα Edifier E255 σε συνδυασμό με μια Creative AE-5 (σύνδεση: οπτική ίνα). Τι λέτε;
Με ανησυχεί το μόνο ότι δεν ξέρω αν μπορώ - υπάρχει λύση να τοποθετήσω στον τοίχο τους δορυφόρους των Edifier...
 


Μηνύματα
360
Reaction score
554
Γιατί 5.1 αφού θέλεις κυρίως μουσική? Εκτός εαν εννοείς ότι θα βλέπεις και ταινίες που και που?
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.599
Μηνύματα
2.865.477
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top