Πρόβλημα με ραδιοφωνικό δέκτη



papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Εισαι Ωραιος απο τα πιο κουκλια βιντατζ tuner!
 

Μηνύματα
1.447
Reaction score
1.102
Επανέρχομαι γιατί και δεν θέλω να μένουν ανοικτά τα θέματα,αλλά και για να βοηθηθούν και άλλα μέλη με ανάλογα θέματα.Ο δέκτης πήγε στον Πετρόπουλο και μετά από ενάμιση μήνα (ήθελε ανταλλακτικά που αγοράστηκαν από έξω) ,τον πήρα και λειτουργεί μια χαρά.Τον δοκίμασα από περιέργεια πριν τον πάω στον πεθερό μου (μιας και εδώ και χρόνια δεν έχω δέκτη στο σύστημα). Πολύ καλή λήψη,πολύ χρήσιμη η ένδειξη σήματος με db και βέβαια ακόμα και με όλες τις νέες δικτυακές υπηρεσίες κλπ,η μαγεία του ραδιοφώνου δεν έχει χαθεί. Θυμήθηκα την χρυσή εποχή της δεκαετίας του 90 (με το πλήθος από τα ιδιωτικά ραδιόφωνα),την καλύτερη ποιότητα υλικού αλλά και ραδιοφωνικών παραγωγών,τις ατελείωτες εγγραφές στο hi-fi video recorder της panasonic που είχα (περιστρεφόμενες κεφαλές,υψηλή ταχύτητα εγραφής και 8 ώρες σε τετράωρη βιντεοκασέτα),τους δύο δέκτες που είχα στο σύστημα (έναν για να ακούω και έναν για να ηχογραφώ). Ομορφες εποχές.......
Απαντησατε μονος σας στο ερωτημα αν αξιζει να φτιαχτει. Αξιζει γιατι θυμιζει τις καλες εποχες. Καλες ακροασεις λοιπον, να το χαρειτε.
 



Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Αυτά είναι ραδιοφωνικοί δέκτες; Κι έχεις τέσσερις; Γιατί;
Sorry George τώρα είδα το μήνυμά σου.
Λοιπόν , το πρώτο είναι ραδιοενισχυτής , τα άλλα είναι tuners
Είναι μοιρασμένα σε τέσσερα συστήματα του σπιτιού.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.966
Reaction score
20.486
Sorry George τώρα είδα το μήνυμά σου.
Λοιπόν , το πρώτο είναι ραδιοενισχυτής , τα άλλα είναι tuners
Είναι μοιρασμένα σε τέσσερα συστήματα του σπιτιού.
ΟΚ, κατανοητό.:thumbsup:
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Αυτά είναι ραδιοφωνικοί δέκτες; Κι έχεις τέσσερις; Γιατί;
Μεγαλοκαπιταλιστης;)ειναι μρε Γουιζι, και ιδιοκτητης πετρελαιοπηγης;)
MAGNUM DYNALAB MD90-TECHNICS ST-9030- SONY SA5ES-AKAI AT2400
Περναω η κοβομαι κ. Μαρκου ;)
 
Last edited:

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Μεγαλοκαπιταλιστης;)ειναι μρε Γουιζι, και ιδιοκτητης πετρελαιοπηγης;)
MAGNUM DYNALAB MD90-TECHNICS ST-9030- SONY SA5ES-AKAI AT2400
Περναω η κοβομαι κ. Μαρκου ;)
Magnum Dynalab-Harman Kardon tu 990 dab dab+ & Harman 930 Marantz st 15 kai ena Sony sa5es που εφυγε προσφατα.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.442
Reaction score
15.130
τι τους κάνετε τόσους δέκτες ω ρε κλεφτόπουλα;;; τι ακούτε;;; άντε ενας δέκτης για ...όταν δεν έχει internet :p :p :p
 

papavmax

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
1.081
Reaction score
1.601
Το sony 5es είναι από τους καλύτερους δέκτες που έχω δεί.
Τους νεώτερους εννοώ .Το έχω και εγώ.
Οντος Ωραιος ηχος, ωραια οθονη, πολυ καλη τοπολογια κυκλωματοσ Επωνημα υλικα παντού, ενδειξη ληψης σηματος σε db και ωραιες λειτουργίες στο κρυφό μενου του!
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
τους εχουμε απ τα παλια μρε wnet που ειμασταν καργα χαιενταδες και ειμαστε και σημερης :drinks:
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Οντος Ωραιος ηχος, ωραια οθονη, πολυ καλη τοπολογια κυκλωματοσ Επωνημα υλικα παντού, ενδειξη ληψης σηματος σε db και ωραιες λειτουργίες στο κρυφό μενου του!
Για πες περί κρυφού.
 

Μηνύματα
7.270
Reaction score
11.819
Ωραία φάση το tuner, αλλά δεν έχουμε πια καλούς σταθμούς ρε γμτ. Θυμάμαι λυκειόπαιδο που άκουγα ασταμάτητα τον Jazz FM και μια μέρα έγινε σκυλοποπ ( νομίζω πήρε τη θέση του ο σφαίρα? ). Ωραίες εποχές. Κάποια στιγμή θα ασχοληθώ κι εγώ με το Kenwood KT7500 ( το οποίο είναι η χαρά του ντούη!! )!!
 

Μηνύματα
1.016
Reaction score
1.187
Οντος Ωραιος ηχος, ωραια οθονη, πολυ καλη τοπολογια κυκλωματοσ Επωνημα υλικα παντού, ενδειξη ληψης σηματος σε db και ωραιες λειτουργίες στο κρυφό μενου του!
Και γιατι το κρατησανε κρυφο? Επαιζε κανενα σημα καταλληλοτητας (π.χ. Κ18) στους δεκτες τοτε που βγηκε?????
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.716
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top