Πρόβλημα με το ηχοσύστημα στο αυτοκίνητο

Μηνύματα
1
Reaction score
0
Καλησπέρα θα ήθελα να μοιραστώ ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου μπας και με βοηθήσει κανείς γιατί έχω τρελαθεί ας τα πάρουμε από την αρχή
Έχω ένα Hyundai i20 στο οποίο έχει τοποθετηθεί οθόνη digital iq 4gb ram android 10 μπροσ και πίσω ηχεία 16 ιντσών μαζί με 2 μικρά Τουίτερ που ήταν σετ και ένα subwoofer Kenwood αυτά έχουν συνδεθεί σε έναν τετρακαναλο ενισχυτή trf από τεχνικό όχι από εμένα τωρα το πρόβλημα είναι το εξής ενώ παίζει μουσική κανονικά όταν ανεβάζω λίγο παραπάνω την ένταση μετά από λίγο σαν να πέφτει ξαφνικά η ποιότητα ενώ σήμερα παρατήρησα ότι δεν μου χαμήλωνε την ποιότητα αλλά μου έκανα μικρές διακοπές στο subwoofer παίζει να είναι πολύ φορτωμένος ο ενισχυτής ή κάτι άλλο ?
δεν μου έχει ανάψει protect ή να σβήσει και την πηγή την έστειλα πριν μέρες για έλεγχο και είπαν ότι ήταν μια χαρά
 

Μηνύματα
271
Reaction score
127
και τα 4 κανάλια είναι φορτωμένα στα 2ωμ τι ποιότητά περιμένεις? ο ενισχυτής που θα ναι τπτ α/β class του κιλού δεν μπορεί να ελέγξει όλα αυτά που έχεις κρεμάσει πάνω του ... λογικά όταν ανοίγεις να παίξει όλο αυτό το πανηγύρι πέφτει η τάση στο κύκλωμά και τα πράγματά δυσκολεύουν ακόμα πιο πολύ
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top