Πρόβλημα με pc.

Μηνύματα
7.256
Reaction score
11.799
Κάτσε αρέ στα αυγάς, για 20€ που κάνουν οι σημερινοί ssd δεν τίθεται θέμα.
Θα πααίνω αύριο το πρωί να του πάρω έναν evo 250gb εδώ παρά δίπλα, νομίζω τον έχει 28€. Το ίδιο έβαλα στο θκόμ τις προάλλες άμα θυμάσαι που τα λέγαμε με 45€,έπεσε λιγάκι η τιμή του
Ποια 20; 15 το πολύ. Άσε τον evo λέμε, τσάμπα λεφτά θα δώσεις. Είχα μικρότερο core2duo σε ένα acer laptop που αγόρασα το 2008, με τον ssd άνοιγε τα windows σε χρόνο Dt. Και επαναλαμβάνω: μόλις βάλεις τον δίσκο, αν δεν θέλεις να παίξεις με Linux, τουλάχιστον τρέξε το debloat του chris titus. Θα με θυμηθείς.
 

Μηνύματα
1.721
Reaction score
777
Το αεκτζίδικο μαγαζι στα crazy sundays έχει 22ευρω τον 480gb kingston a400. Δεν είναι για πολύ γράψε σβήσε (έχει μικρό TBW/MTBF) αλλά για τη δουλειά που το θέλεις θα πετά και θα αντέξει. Αυτός ο επεξεργαστής παίζει full bluray 1080p και σειρές άνετα:)

 

Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.369
Reaction score
30.519
Καλέ ο αδερφόσμ είναι τσοπάνος, έχει στο χωριό αγελάδες ελευθέρας βοσκης, θα του πω για το cpu z και θα νομίζει ότι τον βρίζω :biggrin:
Όταν με το φέρει από Δευτέρα θα ξανά γράψω

Αφήνω γίδια στο μαντρί
και ψάχνομαι για εσεσντί.
Τα windows δεν σηκώνει, τα ρημάδια
κι εγώ ξεσπάω στα γελάδια.

Μου βρήκε ο Κροκ έναν, ταμάμ!
Και τώρα ψάχνομαι για ραμ.
Μου λεν' πως θέλει ντιντιάρ
μα δεν σκαμπάζω το ταγάρ'

Και το λαπτόπι σέρνεται,
κι εγώ απ' το κακό μου,
λέω να πάρω τα βουνά
ωσάν τον αδερφό μου.
 

Μηνύματα
29.225
Reaction score
23.256
Αφήνω γίδια στο μαντρί
και ψάχνομαι για εσεσντί.
Τα windows δεν σηκώνει, τα ρημάδια
κι εγώ ξεσπάω στα γελάδια.

Μου βρήκε ο Κροκ έναν, ταμάμ!
Και τώρα ψάχνομαι για ραμ.
Μου λεν' πως θέλει ντιντιάρ
μα δεν σκαμπάζω το ταγάρ'

Και το λαπτόπι σέρνεται,
κι εγώ απ' το κακό μου,
λέω να πάρω τα βουνά
ωσάν τον αδερφό μου.

ΠΟΛΛΑ ΤΑΛΑΡΑ ΛΕΜΕ.... :p





ΔΩΣΤΟ ΣΤΗΝ ΘΩΔΗ ΝΑ ΣΚΙΣΕΙ....
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.831
Reaction score
77.394
και τώρα που το μισοβλέπω.....πόσο θέλω να το βάλω φωτιά όμως...
κ να παίζει από πίσω αυτό :biggrin:

 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
για πε, για πε
Ψοφάς μωρή κουφάλα για μασλάτη και παρασκήνιο :lolsign:
Για να κάνω τη αντιγραφή απ'λές χρησιμοποίησα το θκόμ σταθερό pc, επειδή όμως είχα ξεχάσει πως γίνεται με πήρε λίγο χρόνο, ο άλλος ήταν σε αναμμένα κάρβουνα.
Μου λέει κάποια στιγμή "να πάρουμε τηλ. στο μαγαζί που αγοράσαμε το ssd να μας πούνε πως γίνεται"
Εγώ εντωμεταξύ έχω ανοίξει το θκόμ pc, καλώδια , σκληροί όξω, το θκότ λάπτοπ ανοιχτό πάνω στο τραπέζι, καταλαβαίνεις, έπαθε αμόκ :roflmao:
Εγώ χαλαρά έκανα διάφορες άλλες δλειές και το δούλευα να θυμηθώ πως γίνεται.
Κάποια στιγμή και ενώ έχω βάλει να βράζουν μπάμιες να έχουμε να φάμε και κάτι αργότερα... Του λέω πάρε τηλ. να ρωτήσεις τα παιδιά στο μαγαζί πως γίνεται.
Παίρνει που λες, εγώ στη κουζίνα τώρα ακούω. "Ο σκληρός που αγοράσαμε από εσάς το πρωί δεν δουλεύει" κάτι τον ρώτησαν και ξανά πάλι "δεν δουλεύει" κάτι πάλι τον ρώτησαν " νόμιζε ότι ξέρει να το φτιάξει αλλά δεν ξέρει" κάτι πάλι τον ρώτησαν "όχι δεν έχει πρόβλημα ο σκληρός, ο άλλος δεν ξέρει να τον εγκαταστήσει"
Εγώ εντωμεταξύ έχω αρχίσει να γελάω αλλά στα πνιχτά, μη με πάρει χαμπάρι.
Του λέω, ρώτα άμα μπορούν να στείλουν άνθρωπο εδώ στο σπίτι να το φτιάξουν.
Έφαγε άκυρο φυσικά και τον βλέπω που έχει αρχίσει να μελανιάζει.
Τεσπα έκλεισε το τηλ. τον κοιτάω και του λέω "τι να κάνουμε ρε αδερφούλη, pc μπορεί να μη φτιάξουμε αλλά θα φάμε τουλάχιστον καλά, φυσικά δεν γέλασε γιατί αν και αδερφόσμ δεν του αρέσουν οι μπάμιες...
Ωστόσο θυμήθκα ότι έπρεπε να εγκαταστήσω το data migration πάνω στο θκότ λειτουργικό και από εκεί να γίνει η αντιγραφή, εγώ ο μπούφος προσπαθούσα από το θκόμ λειτουργικό και έχοντας συνδέσει τους σκληρούς να γίνει η δλειά, δεν έβλεπε ετσά το μηχανικό σκληρό του αδερφού.
Το βάζω με τα πολλά πάνω στο λάπτοπ., ανοίγει το λάπτοπ, χαρά μεγάλη ο άλλος, τρώει δεύτερο ξενέρωσα, τα win δεν έχουν κλειδί και ξεκινάω δεύτερο γύρο καζούρας, '' έχεις πειρατικά win, θα πας φυλακή και τέτοια. Κάπου εκεί με κατάλαβε και πήγε για ύπνο.
Τι εργαλείο ζωντάνεψε αρκετά, ανοίγει σε λιγότερο από ένα λεπτό και είναι έτοιμο για δλειά, πριν ήθελε να βγάλεις τον καρκίνο και όσο άνοιγε έψαχνες και πρίζα μη τελειώσει η μπαταρία και φας μαύρο. Ήθελε ένα τέταρτο το λιγότερο. Για τον αδερφόμ αυτό είναι η μέρα με τη νύχτα σαν διαφορα.
IMG_20230703_145303.jpg
 


bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.209
Reaction score
41.795
Είμαι, είμαι όμως και ήρεμη δύναμη παράλληλα :biggrin:
και τώρα που το μισοβλέπω.....πόσο θέλω να το βάλω φωτιά όμως...
Ελα να το βάλς φωτιά , άμα τα καταφέρς, εμένα να με χές.
Έχει αράξει στο καναπέ και βλέπει βίντεο στο youtube, πριν δεν μπορούσε, τον άκουσα να λέει "έρμο λαπτοπάκι, τι σου έμελε να πάθεις" :roflmao:

Βλέπει τη εθνική μπάσκετ Ελλάδα - Γιουγκοσλαβία στο μακρινό 1987 :roflmao:
 
Last edited:




Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.183
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top