Πρόβλημα με project audio

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.031
Reaction score
8.056
Πριν λίγες ημέρες προσπάθησα να αλλάξω κεφαλή στο project μου.

Υπήρχε λοιπόν από την αγορά μια ortofon OM5e και προσπαθώντας να το αναβαθμίσω, πέρασα στην Red της ίδιας εταιρείας.

Όμως το πρώτο πρόβλημα που αντιμετώπισα, ήταν αυτό με το βάρος της νέας κεφαλής. Ήταν πολύ βαρύτερη με αποτέλεσμα να μην υπάρχει η δυνατότητα μηδενισμού του βάρους (άρα δεν οριζοντιωνόταν ο βραχίονας) ώστε να προχωρήσω κατόπιν στην ρύθμισή του.

Σκέφθηκα λοιπόν ή προσθέσω βάρος ή να δοκιμάσω ένα βαρίδιο από ένα παλιό pioneer, αλλά δυστυχώς στην προσπάθειά μου έκανα ζημιά στον βραχίονα (στο σημείο που πιάνει το βαρίδιο), με αποτέλεσμα να είναι αδύνατη πλέον η ρύθμιση.

Αξίζει να ασχοληθώ με επισκευή ή να προβώ σε νέα αγορά. Ούτως ή άλλως το debut line δεν μου στοίχησε και πολύ, αν θυμάμαι καλά γύρω στα 280 ευρώ κόστισε μαζί με την κεφαλή.

Αν δε πράγματι πρέπει να το κοιτάξω γνωρίζετε που πρέπει να απευθυνθώ, δηλαδή υπάρχει κάποιος που να επισκευάζει πικάπ σε λογικό κόστος??
 

Μηνύματα
434
Reaction score
211
Καλησπερα να απευθυνθεις στο ορφεα που ειναι και ο αντιπροσωπος εχει και σερβις
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.031
Reaction score
8.056
Καλησπέρα, Ευχαριστώ πολύ. Δεν γνώριζα τον αντιπρόσωπο!
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.031
Reaction score
8.056
Ευτυχώς το μηχάνημα επισκευάζεται.

Έτσι αύριο θα πεταχτώ στην αντιπροσωπεία για τακτοποίηση.

Δυστυχώς δεν αγόρασα την κεφαλή από τον αντιπρόσωπο. Γνώριζαν το πρόβλημα και μαζί με την κεφαλή προτείνουν και αλλαγή βαριδίου.
 

Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.031
Reaction score
8.056
Καλημέρα.

Πριν αρκετές ημέρες παρέλαβα το μηχάνημα πλήρως επισκευασμένο, ρυθμισμένο κλπ.

Με αυτή την σημείωση θα ήθελα να ευχαριστήσω τον ‘’ΟΡΦΕΑ’’ για την άψογη, άμεση και επαγγελματική του εξυπηρέτηση! Κάπως έτσι θα έπρεπε να λειτουργεί από όλους μας η επιχειρηματικότητα στην Ελλάδα, αλλά….
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.867.238
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top