Πρόβλημα με Samsung SM-T320 Tablet

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Έχω ένα Samsung TabPro 8.4", το SM-T320 το οποίο εδώ και καιρό έχει θέμα. Δεν δουλεύει αν δεν έχει το καλώδιο τροφοδοσίας συνδεδεμένο, ακόμα και αν η μπαταρία είναι στο 100%.
Όταν βγάλω το καλώδιο κρατάει για δευτερόλεπτα αναμμένο και μετά μπαίνει σε ένα boot loop αν το λένε έτσι όπου στο λεπτό σβήνει εντελώς.
Εμφανίζεται το logo, σβήνει, εμφανίζεται, σβήνει κλπ κλπ.
Έκαναν factory reset μπας και αλλά τίποτα. Λέω ίσως δεν είναι θέμα hardware οπότε μια δοκιμή θα μας πει.
Έχετε ιδέα τη να συμβαίνει; Το πετάω; Έχουν περάσει 3-4 χρόνια από την αγορά οπότε δεν παίζει εγγύηση. Υπάρχει κάποιο οικονομικό service point για να το τσεκάρουν;

Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Τα ίδια έκανε και εμένα ένα παρόμοιο σαμσουνγκ.
Άλλαξα μπαταρία και μετά από λίγο τα ίδια.
Και με τον φορτιστή επάνω τα ίδια.
Το έβαλα σε μια σακούλα και περιμένω να περάσει ο yuri geller από τον ΣΚΑΪ πάλι.
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Καλά το συγκεκριμένο Tablet θεωρώ ότι είναι μια αποτυχία για τα χρήματα του. Και δεν ήταν και λίγα τα 260€ από Skroutz, αν θυμάμαι καλά. Χάλια σήμα Wi-Fi, αργό, και τώρα αυτό.
Το είχα πάει στο service για την απαράδεκτη εμβέλεια του Wi-Fi, άλλαξαν ότι άλλαξαν, εντός εγγύησης τότε, και δεν βελτιώθηκε τίποτα. Μετά μου είπαν ότι γενικά αυτό το Tablet έχει ένα θέμα στην εμβέλεια, ναι είναι αλήθεια, είπαν. Μπράβο λέω, συγχαρητήρια για τα προϊόντα σας.
Αυτή ήταν η τελευταία συσκευή Samsung που πλήρωσα. Έχω πετάξει άλλα 2 κινητά. Αρκετά.
 

Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.228
Reaction score
27.808
Έχω ακριβώς αυτό το ίδιο ταμπλετάκι, το είχα πάρει σε προσφορά πριν 5 χρόνια περίπου.
Δουλεύει κανονικά ακόμη, είναι αργό σε σχέση με το καινούργιο που πήρα, πάλι ένα Samsung σε 10,1 ίντσες.
Έχει όμως πολύ καλή εικόνα και με μεγάλη ανάλυση για 8,4" στα 1600Χ2560 pixel.
Κάποια στιγμή μου έπεσε και ράγισε το τζάμι της οθόνης και ρώτησα για αλλαγή στο σέρβις της Samsung.
Μου είπαν ότι αλλάζει αναγκαστικά το τζάμι με την οθόνη μαζί, με τιμή σχεδόν όσο το πήρα καινούργιο.
Το έλιωσα στην κυριολεξία να παίζω 3 συγκεκριμένα παιχνίδια και δεν είχε κανένα πρόβλημα ως τώρα.
To παίζω ακόμη απλά με ραγισμένο το γυαλί, η οθόνη δεν έχει κανένα πρόβλημα ευτυχώς.
Δυστυχώς αυτά τα γκατζετάκια αν χρειαστούν σέρβις, μάλλον είναι σαν να σου λένε "πέτα το".
 



Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Τσεκαρισμένο το service; Γιατί μου πέφτει αρκετά μακριά.
Δουλεύω μαζί τους πάνω από 3 χρονιά. αν κάτι επισκευάζεται θα το κάνουν. Πού είσαι? έχει 4 καταστήματα στην Ελλάδα.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Δουλεύω μαζί τους πάνω από 3 χρονιά. αν κάτι επισκευάζεται θα το κάνουν. Πού είσαι? έχει 4 καταστήματα στην Ελλάδα.
Αθήνα είμαι αλλά στην άλλη άκρη της Αττικής.
 


Μηνύματα
4.503
Reaction score
7.800
Δοκιμασε με κανενα προγραμματακι repair battery απο google.
Όλα αυτά θέλουν root για να παίξουν. Και στην ουσία πειράζουν τα στατιστικά της μπαταρίας. Δεν είναι λύση.
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.036
Reaction score
8.060
Το ίδιο πρόβλημα αντιιμετόπισα και εγώ.
Αλλαγή μπαταρίας και οπωσδήποτε Αλλαγή καλωδίου (βίσματος) τροφοδοσίας και κατόπιν όλα μια χαρά....Στην Νέα Σμύρνη ο τεχνικός , άμεση ανταπόκριση, καλή τιμή.
Ακριβούτσικα τα ανταλλακτικά....
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.672
Reaction score
28.012
Το ίδιο πρόβλημα αντιιμετόπισα και εγώ.
Αλλαγή μπαταρίας και οπωσδήποτε Αλλαγή καλωδίου (βίσματος) τροφοδοσίας και κατόπιν όλα μια χαρά....Στην Νέα Σμύρνη ο τεχνικός , άμεση ανταπόκριση, καλή τιμή.
Ακριβούτσικα τα ανταλλακτικά....
Στο ίδιο tablet; Πόσο κόστισε;
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.730
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top