Πρόβλημα με Samsung TV

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Καλησπέρα.
Είμαι νέο μέλος και θέλω την βοήθεια εάν κάποιος γνωρίζει..
Έχω μια TV Samsung μοντέλο UE 32m5522AK και δεν μπορώ να ταξινόμηση τα κανάλια σε σειρά που θέλω εγώ, κάνω όλα τα βήματα και όταν φτάσω στην αλλαγή αριθμού κάνω κλικ και το παράθυρο αριστερά που ανοίγει είσαι ανενεργό..
Ευχαριστώ..
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.260
Reaction score
93.644
Οι περισσότερες Samsung είναι απελπιστικά εκνευριστικές στην ταξινόμηση των καναλιών. Το ξέρω από πρώτο χέρι με 2 παλιές δικές μου. Μάλλον πρέπει να υπάρχει ένας εσωτερικός διαγωνισμός με τίτλο "κρύψτε όσο καλύτερα μπορείτε την ταξινόμηση καναλιών" και τα πάνε πολύ καλά.

Από το manual:
Samsung1.png

Samsung2.png

Samsung3.png


(σελίδα 61, δεύτερη φωτό) φαίνεται ότι υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να αλλάξει ο αριθμός του καναλιού. Τότε θα πήγαινα σε ορισμό λίστας αγαπημένων.

Είναι εκνευριστικό και το remote με την έλλειψη πλήκτρων....

Ελπίζω κάποιος άλλος να μπορεί να βοηθήσει περισσότερο.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Οι περισσότερες Samsung είναι απελπιστικά εκνευριστικές στην ταξινόμηση των καναλιών. Το ξέρω από πρώτο χέρι με 2 παλιές δικές μου. Μάλλον πρέπει να υπάρχει ένας εσωτερικός διαγωνισμός με τίτλο "κρύψτε όσο καλύτερα μπορείτε την ταξινόμηση καναλιών" και τα πάνε πολύ καλά.

Από το manual:
View attachment 227408
View attachment 227409
View attachment 227410

(σελίδα 61, δεύτερη φωτό) φαίνεται ότι υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί να αλλάξει ο αριθμός του καναλιού. Τότε θα πήγαινα σε ορισμό λίστας αγαπημένων.

Είναι εκνευριστικό και το remote με την έλλειψη πλήκτρων....

Ελπίζω κάποιος άλλος να μπορεί να βοηθήσει περισσότερο.
Ευχαριστώ πολύ Rose. Είμαι σε αναμονή μήπως καί πάρω πιο συγκεκριμένη απάντηση, και πάλι ευχαριστώ..
 

Μηνύματα
3
Reaction score
1
Ευχαριστώ πολύ Rose. Είμαι σε αναμονή μήπως καί πάρω πιο συγκεκριμένη απάντηση, και πάλι ευχαριστώ..
Μπήκα και στα αγαπημένα ,έκανα όλα τα βήματα, όμως όταν τσέκαρα το κανάλι για αλλαγή θέσεις το κουτάκι της αλλαγή γίνεται και αυτό ανενεργό δυστυχώς..
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.553
Μηνύματα
2.864.127
Members
37.929
Νεότερο μέλος
stergiosgk
Top