Πρόβλημα με Yadis

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Ελπίζω να το έβαλα στη σωστή κατηγορία, όπως λέει κι ο τίτλος εδώ κι ένα χρόνο δεν μου δουλεύει το yadis που το χρειάζομαι για το Dune hd 3d base που έχω. Μου βγάζει μήνυμα error κι ότι δε μπορεί να φορτώσει τις ρυθμίσεις και κλείνει, δεν ξέρω πως έγινε αυτό ό,τι και να χω δοκιμάσει απεγκατάσταση, απενεργοποίηση του microsoft essentials, επαναφορά του υπολογιστή, τίποτα.
Το κουφό είναι ότι στο λάπτοπ με το ίδιο λειτουργικό 7άρια χ32 (του υπολογιστή είναι χ64 αλλά όπως είπα παλιότερα δούλευα) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, έχει κάποιος κάποια ιδέα που κατέχει καλύτερα από υπολογιστές να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Καταγραφή.PNG
Καταγραφή.PNG
 
Last edited:


Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Δεν εχει σχεση με το προβλημα μου, οδηγος εγκαταστασης ειναι αυτος αν δεν κανω λαθος.
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Δεν εχει σχεση με το προβλημα μου, οδηγος εγκαταστασης ειναι αυτος αν δεν κανω λαθος.
Την ερώτηση για το πρόβλημά σου θα κάνεις εκεί.

Ο Mr Eric ειναι ο δημιουργός του yadis ο οποίος βέβαια το έχει παρατήσει περίπου απ όταν έκλεισε το mpcc.

Πάντως αν κρίνω απο το μήνυμα λάθους, ο υπολογιστής κατι δεν έχει.

Για το load settings λαθος
Δοκίμασε αυτο

 
Last edited:

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Ελπίζω να το έβαλα στη σωστή κατηγορία, όπως λέει κι ο τίτλος εδώ κι ένα χρόνο δεν μου δουλεύει το yadis που το χρειάζομαι για το Dune hd 3d base που έχω. Μου βγάζει μήνυμα error κι ότι δε μπορεί να φορτώσει τις ρυθμίσεις και κλείνει, δεν ξέρω πως έγινε αυτό ό,τι και να χω δοκιμάσει απεγκατάσταση, απενεργοποίηση του microsoft essentials, επαναφορά του υπολογιστή, τίποτα.
Το κουφό είναι ότι στο λάπτοπ με το ίδιο λειτουργικό 7άρια χ32 (του υπολογιστή είναι χ64 αλλά όπως είπα παλιότερα δούλευα) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί, έχει κάποιος κάποια ιδέα που κατέχει καλύτερα από υπολογιστές να με βοηθήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

View attachment 238105 View attachment 238106
Αν το error trapping της εφαρμογής δουλεύει σωστά και όντως πρόκειται για πρόβλημα δικαιωμάτων χρήστη, μήπως μπαίνεις στα windows με λογαριασμό τυπικού χρήστη, (που δεν έχει διαχειριστικά δικαιώματα); Τί σχέση έχει το Microsoft essentials; Το απαιτεί η συγκεκριμένη εφαρμογή;
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Αν το error trapping της εφαρμογής δουλεύει σωστά και όντως πρόκειται για πρόβλημα δικαιωμάτων χρήστη, μήπως μπαίνεις στα windows με λογαριασμό τυπικού χρήστη, (που δεν έχει διαχειριστικά δικαιώματα); Τί σχέση έχει το Microsoft essentials; Το απαιτεί η συγκεκριμένη εφαρμογή;
Το essentialτο απενεργοποιησα μηπως για καποιο λογο το μπλοκαρει, οχι δεν το απαιτει, ειμαι ο μοναδικος χρηστης στον υπολογιστη.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Άλλο ρώτησα. Ο λογσμός με τον οποίο συνδέεσαι στα windows είναι λογσμός τυπικού χρήστη, ή διαχειριστή; Επίσης, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το antivirus, αν χρησιμοποιείς κάποιο.
 

TGD

Μηνύματα
7.138
Reaction score
7.180
Το ότι είσαι μόνος χρήστης δεν σημαίνει ότι έχεις δικαίωμα διαχειριστή. Υπάρχει όμως επιλογή, "Εκτέλεση εφαρμογής με δικαίωμα διαχειριστή". Δεν θυμάμαι αν είναι στο δεξί κλικ στα 7ρια, αλλά σίγουρα θα είναι στις επιλογές συμβατότητας στο options.
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Άλλο ρώτησα. Ο λογσμός με τον οποίο συνδέεσαι στα windows είναι λογσμός τυπικού χρήστη, ή διαχειριστή; Επίσης, δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το antivirus, αν χρησιμοποιείς κάποιο.
Με διαχειριστη, antivirus δεν εχω., ευχαριστω που ασχολεισαι.
 

Μηνύματα
543
Reaction score
379
Για δοκίμασε κάποια από αυτά που δείχνει σε αυτό το βίντεο

γενικόσ ψάξε για Windows error code 740
 


Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Κάνοντας δεξί κλικ και επιλέγοντας "εκτέλεση με δικαιώματα διαχειριστή" γίνεται κάτι;
Οχι το χω δοκιμάσει, είναι τρελλό ότι στο λάπτοπ που είναι 20ετίας δουλεύει μια χαρά αλλά είναι κόπος και χρόνος να τ ανοίξω από κει και να κάνω δουλιά μου.
 


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Βρήκα λύση:

check C:\Users\Username\AppData\Local\yaDIS and delete the folder. then re-install. It should be OK.
Καλά ρε δεν διαβάζεις τίποτα??

Στο έχω γράψει από το πρωί αυτό.
Για κοίτα καλά το #4 ποστ...

Α ρε Κώστα, α ρε Κώστα...
 


Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Καμμια σχεση βρε Μιχαλη.
Το 5ο ποστ στο link που έβαλα.
Το ότι λένε για mede8er δεν έχει καμία απολύτως σημασία..

just happened to me also , 2 days deleting reinstalling blah blah blah . Correct procedure to fix is , C:\Users\Username\AppData\Local\yaDIS and delete the folder. There is no need to reinstall program

Above was in windows 7
 

Μηνύματα
1.396
Reaction score
2.808
Δεν το ειδα βρε Μιχαλη, το λινκ μ εβγαλε στις τελευταιες σελιδες και δε σκεφτηκα να παω στην αρχη κι οταν χθες μου το πες και πηγα δεν το προσεξα, τελος παντων σ ευχαριστω δεν το συζητω, εγω δεν το χω τοσο μ αυτα τα θεματα ειναι η αληθεια, καιω λιγο καρβουνο. :roflmao:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.605
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top