Πρόβλημα νέα Samsung UE55RU7092 55"

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Καλησπέρα σε όλους. Χθες παρέλαβα την εν λογω τηλεόραση από Κωτσόβολο.. στις πρώτες ώρες χρήσης παρατήρησα σε ταινία που τυχαία έπαιζε εκείνη την ώρα πάνω και κάτω από την εικόνα που ήταν μαύρα εκεί στις γωνίες φαινόταν άσπρο φως.. backlight bleeding. Στις 3 από τις 4 γωνίες τις τηλεόρασης. Μίλησα σήμερα με κωτσόβολο αφού είμαι εντός doa και αναμένω τηλέφωνο από τεχνικό samsung ελπίζοντας να μην αρχίσει ατάκες στυλ «ετσι είναι φυσιολογικό».. ξέχασα να σας πω οτι έπαιξα με ολες τις ρυθμίσεις εικόνας μήπως κάπου βελτιώνεται αλλά δεν....
Εν αναμονή τεχνικού λοιπόν.
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.038
Reaction score
41.321
Στη δική μου περίπτωση σε Samsung αυτές οι ασπράδες άρχισαν να εμφανίζονται σιγά σιγά, στο χρόνο πάνω που έγιναν πολύ έντονες μου άλλαξαν πάνελ και μετά 2 χρόνια όλα καλά.
Δεν θυμάμαι μοντέλο, τη έχω στο χωριό.
Εσύ λογικά πας για αντικατάσταση.
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Στη δική μου περίπτωση σε Samsung αυτές οι ασπράδες άρχισαν να εμφανίζονται σιγά σιγά, στο χρόνο πάνω που έγιναν πολύ έντονες μου άλλαξαν πάνελ και μετά 2 χρόνια όλα καλά.
Δεν θυμάμαι μοντέλο, τη έχω στο χωριό.
Εσύ λογικά πας για αντικατάσταση.
Το ελπίζω να πάει για αντικατάσταση.. ή έστω επισκευή.. τις δικαιολογίες τους είναι που φοβάμαι γιατί είμαι και λίγο οξύθυμος χαχαχα
 

Μηνύματα
3
Reaction score
0
Και οι μέρες περνάνε και εγώ έχω γίνει μπαλάκι... ο κωτσοβολος με παραπέμπει στην samsung και η samsung στον εξωτερικό συνεργάτη τεχνικό ο οποίος τους λέει ότι με παίρνει τηλ και δεν απαντάω, κάτι που φυσικά δεν ισχύει.. και ερωτώ.. τι κάνουμε πριν γίνει καταγγελία από μέρους μου;;
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top