Πρόβλημα hosting provider

Τι περασε απο το μυαλο σας?


  • Total voters
    61
Μηνύματα
174
Reaction score
219
Another ill-mannered far-fetched comment!..
(Ουδεμία έκπληξη πλέον...μόνον...πλήξη!..).
Πλήξη πλήξη , αλλά παραμονή Πρωτομαγιάς δεν κουνάς…. ¨ρούπι ¨ απ εδώ μέσα…. (ακομα και με λαβωμένο server)
πρέπει να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι εγκλωβισμένος :)
 

Μηνύματα
7.090
Reaction score
6.089
Πλήξη πλήξη , αλλά παραμονή Πρωτομαγιάς δεν κουνάς…. ¨ρούπι ¨ απ εδώ μέσα…. (ακομα και με λαβωμένο server)
πρέπει να πείσεις τον εαυτό σου ότι είσαι εγκλωβισμένος :)
Η Πρωτομαγιά δεν σημαίνε ποτέ τίποτε για μένα. Συνήθως εργάζομουν στο σπίτι.
Η δε πλήξη είναι...πάντα ενδιαφέρουσα καθόσον είναι μία από τις πλέον ειλικρινείς κατάστάσεις της ανθρώπινης συμπεριφοράς...και από τις ενίοτε αρκούντως...παιδευτικές...
Είμαι..."εγκλωβισμένος" σε ό,τι έχω επιλέξει και σε ό,τι οι συνθήκες και περιστάσεις (ηλικία, υγεία, ανθρώπινες ιδιοσυγκρασίες, υποχρεώσεις κ.ο.κ.) μου επιβάλλουν...
 

Μηνύματα
174
Reaction score
219
Είμαι..."εγκλωβισμένος" σε ό,τι έχω επιλέξει και σε ό,τι οι συνθήκες και περιστάσεις (ηλικία, υγεία, ανθρώπινες ιδιοσυγκρασίες, υποχρεώσεις κ.ο.κ.) μου επιβάλλουν...
….. όλοι μας έχουμε περιόδους με αδιέξοδα, (κάποιες φορές αναπόφευκτα), το σημαντικότερο απ όλα είναι το πως τα διαχειριζόμαστε
 


Μηνύματα
7.090
Reaction score
6.089
….. όλοι μας έχουμε περιόδους με αδιέξοδα, (κάποιες φορές αναπόφευκτα), το σημαντικότερο απ όλα είναι το πως τα διαχειριζόμαστε
H Ελληνική γλώσσα με τη λέξη..."αδιέξοδο" προσπαθεί να "εξυπηρετήσει" ένα εύρος δυσμενών καταστάσεων που η Αγγλική (ως η πλέον ακριβής ως προς το λεξιλόγιο γλώσσα) έχει τουλάχιστον...τέσσερις, ήτοι...stalemate, deadlock, impasse & dead end...Στις τρεις πρώτες έχεις κάποιες πιθανότητες "διαχείρισης" τους...Εάν, όμως, φθάσεις σε...dead end...πρέπει να θυμηθείς την..."Άρνηση" του μεγάλου μας Σεφέρη...
Ευτυχώς, τα..."αδιέξοδά" μου είναι σε ικανό μέχρι διασκεδαστικό βαθμό διαχειρίσιμα...
 

Μηνύματα
174
Reaction score
219
Ευτυχώς, τα..."αδιέξοδά" μου είναι σε ικανό μέχρι διασκεδαστικό βαθμό διαχειρίσιμα...
Σου το εύχομαι ολόψυχα, παρ όλα αυτά, γενικώς οι απόψεις μου στηρίζονται στην παρατήρηση και όχι στους ισχυρισμούς αυτούς κάθε αυτούς των ανθρώπων
 

Μηνύματα
7.090
Reaction score
6.089
Σου το εύχομαι ολόψυχα, παρ όλα αυτά, γενικώς οι απόψεις μου στηρίζονται στην παρατήρηση και όχι στους ισχυρισμούς αυτούς κάθε αυτούς των ανθρώπων
Σε ευχαριστώ θερμά για την καλή σου προαίρεση.
Η παρατήρηση αποτελεί ένα ικανότατο μέρος της ζωής μου και, ίσως, για αυτό να είναι "διαχειρίσιμα" τα όποια..."αδιέξοδα" μου. Προιούσης της ηλικίας μου...σχεδόν οι περισσότερες κατάστασεις/περιστάσεις αντιμετωπίζονται με βάση την παρατήρηση και όχι το...θυμικό...Το βασικό πρόβλημα έγκειται στο ότι οι νεώτεροι σε ηλικία "δουλεύουν" με ακριβώς τον αντίθετο τρόπο...Οπότε οι συγκλίσεις καθίστανται αρκούντως...δύσβατες (έως...stalemated).
 




Μελίδης Μιχάλης

Πρόεδρος ΕΒΒΕ
Μηνύματα
30.285
Reaction score
28.017
Aυτοί οι ωραίοι διάλογοι μου θυμίζουν τον καυγά δύο καθηγητών μου στο γυμνάσιο, όπου σκυλοβρίζανε ο ένας τον άλλον με στεντόρια φωνή λέγοντας:

-Σε παρακαλώ πολύ.
-Εγώ σε παρακαλώ.
 

Μηνύματα
12.874
Reaction score
10.094
Εγώ θυμάμαι τον Πρόεδρα. Φυσικά δε μου αρέσει η συμπεριφορά, αλλά μου θυμίζει τα νιάτα μου, όταν ήμουν ακόμα φρέσκος στο AvSite, άλλες εποχές, πιο ανέμελες.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.735
Μηνύματα
2.874.192
Members
37.940
Νεότερο μέλος
greemlin
Top