Πρόταση για phono

Μηνύματα
228
Reaction score
162
Είμαι κάτοχος ενός Dual CS-460 το οποίο φέρει την εργοστασιακή κεφαλή ortofon OM-10 και είναι συνδεδεμένο με την είσοδο phono του ενισχυτή. Σκέφτομαι να προχωρήσω σε αναβάθμιση προσθέτοντας έναν εξωτερικό προενισχυτή phono. Δε θα ήθελα να ξεπεράσω τα 100-150€ επομένως ψάχνω κατά βάση για μία vfm επιλογή. Εκτός από τις τρέχουσες συσκευές της αγοράς, θα με ενδιέφεραν οι προτάσεις σας και για παλιότερες συσκευές που θα μπορούσα να αναζητήσω στα μεταχειρισμένα. Ευχαριστώ.
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Σε καινούργιο μπορείς να δεις το ifi Zen phono, στα 165 ευρώ. Πολύ καλό για τα λεφτά του, νομίζω θα σε καλύψει.
Μεταχειρισμένα musical fidelity είναι μια καλή και ασφαλής επιλογή.
Δεν συνιστώ project, nad κλπ

Καλή αναζήτηση
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.968
Reaction score
2.905
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Σε καινούργιο μπορείς να δεις το ifi Zen phono, στα 165 ευρώ. Πολύ καλό για τα λεφτά του, νομίζω θα σε καλύψει.
Μεταχειρισμένα musical fidelity είναι μια καλή και ασφαλής επιλογή.
Δεν συνιστώ project, nad κλπ

Καλή αναζήτηση
Το συνιστώ και εγώ ως κάτοχος του. Ίσως η πιο vmf λύση με απόδοση πολλών ευρώ παραπάνω από την αξία του.
 

Μηνύματα
228
Reaction score
162
Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις. Από cambridge audio κάποια επιλογή;
 


Μηνύματα
328
Reaction score
260
σε αυτα τα λεφτα η το Ifi η το Schiit Mani, το Schiit το ακουσα στο συστημα μου και για τοσο φτηνο
πολυ τιμιο για τα λεφτα του, ενταξει ,δεν θα βαλεις και κεφαλη του χιλιαρικου πανω του,
αλλα και χαμηλοεξοδη MC την οδηγησε πολυ καλα, τα ifi γενικως βγαζουν μια ψευταδουρα ,τουλαχιαστον τα ψηφιακα της, τωρα για το phono........
 

Μηνύματα
673
Reaction score
670
Είχα το 640p, δεν λέει, δεν μου άρεσε πολύ αναιμικό
Συμφωνω απολυτα.Το πρωτο phono που ειχα στο ξεκινημα μου. Μουντο και θολο, αστο καλυτερα. Οι συμβουλες των παιδιων εδω θεωρω ότι ειναι πολυ καλες και για το ifi αλλα και για το Schiit.
 

Μηνύματα
228
Reaction score
162
Από τις τρέχουσες συσκευές, αυτές τις δύο είχα κι εγώ στα υπόψιν. Απλά ήθελα και μία πρόταση για παλιότερα phono που θα άξιζε να αναζητήσω σε αυτό το budget.
 

Μηνύματα
258
Reaction score
127
ifi....... το διαολεμένο παίζει γαμ...τα!!!! και με VDH έπαιξε, και με Ortofon mc30s έπαιξε, και με 5αραΑΤ έπαιξε....
Τώρα αν βρεις φονο του 1000ρικου στα νιάτα του, 200ευρω .....μη το πάρεις!!! πάρε το ifi!!!
παρεπιπτόντως το τροφοδοτικό του αλλάζει με κάνα καλύτερο? έχει δοκιμάσει κανένας ....
 

Μηνύματα
662
Reaction score
534
Έχω το μεγαλύτερο τροφοδοτικό, του δίνει περισσότερο όγκο και λίγο μεγαλύτερο gain, νομίζω αξίζει η αναβάθμιση, το μαμά τροφοδοτικό είναι της πλάκας
Απλά ήθελα και μία πρόταση για παλιότερα phono που θα άξιζε να αναζητήσω σε αυτό το budget
Νομίζω ότι θα πρέπει να ανέβεις παραπάνω για να βρεις κάτι καλύτερο σε μτχ.
Θα κοίταζα το trichord Dino που αργότερα το αναβαθμίσεις σημαντικά με το μεγάλο τροφοδοτικό του
 

Μηνύματα
328
Reaction score
260
το καλυτερο phono που μπορει κανεις να βρει με τρια τριαμησι κατοσταρικα ειναι
ενα Trichord Dino με την Dino Plus την τροφοδοσια, οδηγει ανετα και τις πιο χαμηλοεξοδες
και ησυχα, θελει κανεις πολλα λεφτα μετα για να ακουσει ουσιαστικη διαφορα..........
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.326
Μηνύματα
2.858.610
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top