Πρώτες Εντυπώσεις Από Την Έκθεση...

Μηνύματα
559
Reaction score
1
Η έκθεση φέρει το όνομα "Ήχος και Εικόνα". Η γνώμη μου είναι ότι το όνομα αυτό θα έπρεπε να ήταν "5% Ήχος και 95% Εικόνα".

Παιδιά, μιλάμε για πολύ οθόνη, για πολύ projectoρα, για πολύ LCD και κάθε λογής Plasma.

Παρόλα αυτά, υπήρξαν και κάποια περίπτερα με έναν πιο Hi End χαρακτήρα, γεγονός που δεν πέρασε απαρατήρητο από τους λάτρης του σπορ μας, που σαν να μου φάνηκαν λίγο περισσότεροι. Μήπως ήταν ιδέα μου. Δεν ξέρω, θα δούμε και στις επόμενες ημέρες.

Για να σας κρατήσω λίγο σε αγωνιώδη κατάσταση, οι φωτογραφίες από την έκθεση θα προβληθούν αύριο σε αυτό το thread. 8)
 


Μηνύματα
559
Reaction score
1
Γιώργο μου θα έρθω σήμερα το απόγευμα, γιατί χθες δεν έτσι όπως έτρεχα από το πρωί, ούτε για κατ@^&ιμα δεν πρόλαβα να πάω.

Εδώ λοιπόν σας παρουσιάζω τις πρώτες καλές εντυπώσεις που μου άφησε η έκθεση, από τα περίπτερα που πρόλαβα και πέρασα.

Το KEF Reference σε όλο του το μεγαλείο:


Το Final Tool της Acoustic Signature:


Το εκπληκτικό πλατό και οι θηριώδεις τελικοί του ενός Kilo-watt με τον προενισχυτή της Musical Fidelity:



Ίσως ότι πιο σύγχρονο έχει να παρουσιάσει η ψηφιακή τεχνολογία. Το Multi-DAC D-70:


και το Multi-Transport P-70:

από την Teac Esoteric.

Πραγματικά έμεινα με ανοικτό το στόμα όταν διέκρινα ότι τα δύο μηχανήματα διαθέτουν AES/EBU για Left και Right Channel. Ιδού και τα πειστήρια:


Τα καλώδια της N.B.S. Audio Cables:


Το εξωτικό σύστημα της Acoustic Arts με το περίφημο πλατό της Acoustic Signature, το One:


Τα Sonus Faber Amati και τα ολοκαίνουρια μεγάλα αδερφάκια τους, τα Stradivari:


Οι συμπάθειες μου, οι τελικοί της Y.B.A., ο Passion και το μικρό του αδερφάκι:


Τα πολύ εντυπωσιακά σε ήχο και σχεδίαση ηχεία της Crystal Audio:


Ο φίλος μου ο Νίκος, ποζάρει σε ένα μικρό διάλειμμα από την δράση:

λίγο πιο κάτω ήταν και ο Αντρέας ο Καφάτος.

Για το τέλος του πρώτους σκέλους των εντυπώσεων, άφησα κάτι που δεν έρχεται από τον χώρο του ήχου, αλλά από αυτόν της εικόνας. Χωρίς να ξέρω μοντέλα, διαστάσεις και λοιπές λεπτομέρειες, σας παραθέτω μια φωτογραφία από την ωραιότερη, κατά την γνώμη μου, οθόνη που έχω δει ποτέ μου, από την Pioneer:


Θα υπάρξει και συνέχεια, καθώς δεν πρόλαβα να γυρίσω ούτε τα μισά περίπτερα.
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Και Η Καινούργια Μηχανή Ζεστάθηκε...

Α ααα ρε τι κάνουν πάλι τα μέλη του A.C.A.

Κεντάνε και σε ξένα γήπεδα...
:p

Τελικά είμαι πολύ χαρούμενος γιατί μου φαίνεται θα ξελασκάρω λίγο με το νέο αίμα που μπήκε στον Ομιλο... :wink:
 



Μηνύματα
559
Reaction score
1
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

Νίκο, αύριο θα έχουμε και συνέχεια.

Χρήστο, θα ξεκίναγα νέο θέμα με όλες τις φωτογραφίες από την αρχή. Όμως από ότι είδα με πρόλαβες και έτσι έκανα την συνέχεια εδώ http://aca.gr/forum/viewtopic.php?t=270
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Ρε συ Νίκο τον εορταζόμενο αγκαλιά με κανα προβολέα (ή κανα πιπίνι) δεν έβγαλες?
:lol: :lol: :lol:
 

skaloumbakas

4Haris
Μηνύματα
24.751
Reaction score
1.676
Χασαμε Τισ Φωτο Στοπ...

Νίκο,

Μου φαίνεται άλλαξες ονομασία σε μερικές φωτο και χαθήκανε. :oops:

Κάνε edit με τις σωστές διευθύνσεις ΕΔΩ και εγώ θα κάνω edit στο A.C.A. Forum (εκεί δεν μπορείς να κάνεις edit μετά 1 ώρα από το post)
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.592
Μηνύματα
2.865.192
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top