Πωλείται τελικός ενισχυτής Rotel RB-991

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
49
Reaction score
5
Καλημέρα!

Πωλείται ο τελικός ενισχυτής του τίτλου, Rotel RB-991.

Τεχνικές πληροφορίες για τον ενισχυτή στο παρακάτω link:

Rotel RB-991 Manual

Ιδιαιτερότητες του συγκεκριμένου μηχανήματος:

Hρθε στην κατοχή μου προ ενός έτους. Ηδη ο προηγούμενος κάτοχος τον είχε πάει στην East Electronics για έλεγχο, και εγκατάσταση πλακετας για remote start καθώς επίσης και αντικατάσταση του καλωδίου τροφοδοσίας με Supra Lorad μαζί και με το αντίστοιχο φις σούκο.

Έκτοτε είχε αναλάβει χρέη να οδηγεί τo Low Frequency των Bowers & Wilkins 606 που έχω σε bi-amp μαζί με έναν RB-985 που οδηγούσε τα ίδια ηχεία αλλά το High Frequency (καθώς και τo κεντρικό και τα surround).

Επειδή οι καιροί αλλάζουν και θέλω να απλοποιήσω την εγκατάστασή μου (και να μειώσω την κατανάλωση :) ), οδηγώ εξ' ολοκλήρου τα Bowers & Wilkins 606 με τον Rb-985), οπότε πουλάω εξοπλισμό που δεν χρησιμοποιών πλέον.

Μαζί με τον τελικό θα δωθούν δώρο ένα ζευγάρι 2 Χ 3m Chord Carnival SilverScreen εργοστασιακά τερματισμένα με banana plugs (https://www.whathifi.com/chord-company/carnival-silver-screen/review ) & ένα ζευγάρι Interconnects Chord Crimson Vee3 (https://www.whathifi.com/chord-company/crimson-vee-3/review ).

Ένα έτοιμο plug & play set δηλαδή για κάποιον που θέλει πολύ ισχύ!
Μπορείτε κιόλας να τον ακούσετε.

Η τελική τιμή για όλα τα παραπάνω είναι 550 Ευρώ. Δεν με ενδιαφέρουν ανταλλαγές.

Σας ευχαριστώ για την φιλοξενία της αγγελίας!

Άγγελος
 

Μηνύματα
49
Reaction score
5
Αν και σκεφτόμουν να αποσύρω την αγγελία - γιατί πρόσφατα τον χρησιμοποίησα με ένα Gustard DAC X16 ως pro και σύνδεση balanced XLR και είναι καταπληκτικός - τελικά συνεχίζει να ισχύει.

Πολύ τίμιο μηχάνημα.

Και οι φωτογραφίες του.
 

Attachments



Μηνύματα
49
Reaction score
5
Ο ενισχυτής πουλήθηκε εκτός φόρουμ.

Η αγγελία μπορεί να κλήσει. Ευχαριστώ για τη φιλοξενεία.
 

Status
Not open for further replies.

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.865.386
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top