Πως να ξεκινήσετε...

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μερικά σημαντικά πράγματα για να ξεκινήσετε.

1. Θα παρατηρήσατε ότι δεν μπορείτε να κάνετε login. Κάνουμε όλοι reset τα password μας, που σημαίνει ότι λέμε στην πλατφόρμα ότι το ξεχάσαμε και μας πηγαίνει σε link που μας στέλνει στο δηλωθέν email μας νέο password. Από την στιγμή που κάνουμε login με αυτό, μπορούμε φυσικά να το αλλάξουμε.

2. Κάνουμε ρυθμίσεις στο προφίλ μας. Θέματα όπως η σωστή ώρα, ο τρόπος που μας ειδοποιεί η πλατφόρμα για ένα pm κ.α. θα τα λύσετε από εκεί.
 

ΑΝΔΡΕΑΣ Κ.

Ιδρυτής
Μηνύματα
30.058
Reaction score
728
Το ξερουμε, θα ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα λιγη υπομονη...και θα ειμαστε οπως πριν .
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Στις κεφαλίδες των στηλών θα δείτε την ένδειξη "Τελευταίο Μήνυμα". Πατήστε το για να κάνει short ανά ημερομηνία και να βλέπετε σωστά θα θέματα.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Μπορείτε να συμπληρώσετε και το νέο πεδίο στο προφίλ σας: "Το σύστημά μου". Το πεδίο αυτό είναι και searchable.
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Από το προφίλ σας μπορείτε να επιλέξετε τις δυνατότητες του editor με τον οποίο θα γράφετε μηνύματα. Δηλαδή αν δεν βλέπετε επιλογές όπως bold, underline κλπ, κάνετε τις ανάλογες προσωπικές σας ρυθμίσεις.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Σε κάποιους έχω αλλάξει και την ημερ/νία γέννησης. Κάνετε τις απαραίτητες αλλαγές στο προφίλ σας.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Στις κεφαλίδες των στηλών θα δείτε την ένδειξη "Τελευταίο Μήνυμα". Πατήστε το για να κάνει short ανά ημερομηνία και να βλέπετε σωστά θα θέματα.
Κάτι παίζει με αυτό το θέμα.
Άμα το κάνεις απο τις κεφαλίδες των στηλών δε το κρατάει και μόλις ξανά ανοίξεις τη σελίδα στα ξαναβγάζει με πρώτο το πιο παλιό Post.

Άμα πας ομως από user cp/Επεξεργασία Επιλογών και βάλεις στο Τρόπος Προβολής Θεμάτων -> Γραμμικά - Νεώτερα πρώτα

Το κρατάει αλλά όχι για όλες τις κατηγορίες!??
Δηλαδή σε μένα τουλάχιστον ενώ σε όλες πλέον δείχνει το τελευταίο πρώτο, στις Εγκαταστάσεις & Εφαρμογές, Projectors, Τηλεοράσεις, HDTV Downloads, Κινητή Τηλεφωνία εξακολουθεί και δείχνει πρώτο το πιο παλιό Post!

Συμβαίνει σε όλους αυτό?

Επίσης στην Κινητή τηλεφωνία μου εμφανίζει μόνο τα χθεσινά μηνύματα και αν επιλέξω απο κάτω χαμηλά να φαίνονται όλα τα δείχνει αλλά μετά αν ξαναμπώ δείχνει πάλι μόνο τα χθεσινά.
 


Μηνύματα
768
Reaction score
1
Το ίδιο βλέπω και εγώ! Έπίσης όταν γίνει η επιλογή να φαίνονται τα νεώτερα θέματα πρώτα και ανοίξω ένα θέμα, τα μηνύματα εμφανίζονται νεώτερο προς παλιό επίσης αντι παλαιό προς νεώτερο. Άντε να διαβάζεις όπιθεν!

Το άλλο που έχω προσέξει είναι ότι εάν στο προφιλ επιλέξω να μου δείχνει τα θέματα από τις τελευταίες χ μέρες μόνο, αυτό που συμβαίνει είναι ότι αφαιρεί τα μηνύματα από τις τελευταίες χ μέρες! Αν και αυτό ξεπερνιέται με το να μην βάζουμε χρονικό περιορισμό.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Μπήκανε όλα σε φθίνουσα σειρά. Για κάντε ένα τσεκ να δούμε.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Λοιπόν ένα update στο θέμα αυτό, κυρίως για αυτούς που ασχολούνται με το θέμα.
Όπως είπε και ο AndreasL αμα επιλέξεις Γραμμικά - Νεώτερα πρώτα σου δείχνει και τα posts ανάποδα που δεν παλεύεται, άρα αν το αφήσεις στο Γραμμικά - Παλιώτερα πρώτα σου δείχνει τα Posts σωστά και το πρόβλημα μεταφέρεται μόνο στην σειρά εμφάνισης των topics και μόνο στις κατηγορίες που ανέφερα πιο πάνω, τις άλλες μου τις εμφανίζει κανονικά.

Επίσης από την Επεξεργασία Επιλογών αν επιλέξεις στο Προεπιλεγμένο χρονικό όριο προβολής θεμάτων -> Προβολή όλων των Θεμάτων
Στην Κινητή τηλεφωνία τα δείχνει πλέον όλα κανονικά.
 

GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Ώπα ώπα άκυρο το προηγούμενο μήνυμα, σωστός Νίκο, όλα σε φθίνουσα πλέον.

Με την ευκαιρία και κάτι ακόμα, όταν έκανα Post δε μου έβγαλε οτι υπάρχει απάντηση που δεν έχω διαβάσει πρίν ποστάρω.
 

Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Επαναλαμβάνω, όσοι έχουν πρόβλημα πρόσβασης, ας στείλουν ένα mail στα [email protected] ή [email protected] με το user name και το επιθυμητό password, να το βάλουμε εμείς. Μετά φυσικά μπορείτε να το αλλάξετε.
 


Gebreselassie

Μαύρος!
Μηνύματα
30.910
Reaction score
2.524
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Όλα είναι στον editor:

Οι δυνατότητες του editor των μηνυμάτων, όπως έγραψα στο άλλο thread, είναι επιλογή δική σας από το προφίλ σας (επεξεργασία επιλογών --->Επιλογή τύπου επεξεργαστή κειμένου. Εκεί να επιλέξετε "βελτιωμένη έκδοση/πλήρης επεξεργασία", αν θέλετε να έχετε όλες τις επιλογές.
 


GTX

Μηνύματα
3.813
Reaction score
39
Απάντηση: Πως να ξεκινήσετε...

Κάτι ακόμα στο BackSlash Fluid το Home πάνω πάνω δε δουλεύει!
 




ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.608
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top