Πόση την έχει; (Spin-off Κατασκευάζοντας το νέο μου «DIY» Rack)

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Τώρα μονομπλόκ με 15 κιλά βάρος, μου ακούγεται λίγο αδερφίστικο. Τι είναι ? class D?
Αμα δεν είναι καμιά 30ριά κιλά ο τελικός να την ακούς κάθε φορά που πας να τον μετακινήσεις δεν κάνουμε δουλειά.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Τώρα μονομπλόκ με 15 κιλά βάρος, μου ακούγεται λίγο αδερφίστικο. Τι είναι ? class D?
Αμα δεν είναι καμιά 30ριά κιλά ο τελικός να την ακούς κάθε φορά που πας να τον μετακινήσεις δεν κάνουμε δουλειά.
Γιάννη, η τροφοδοσία του κάθε ενός απ αυτούς είναι πολύ μεγαλύτερη απ όλα τα σανσουί σου μαζί!
έχει 750va τοροειδή και 110000pf για να βγάλει 125"βατάκια" στα 8Ω! :sneaky:
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Γιάννη, η τροφοδοσία του κάθε ενός απ αυτούς είναι πολύ μεγαλύτερη απ όλα τα σανσουί σου μαζί!
έχει 750va τοροειδή και 110000pf για να βγάλει 125"βατάκια" στα 8Ω! :sneaky:
Πωωω τιείπες τώρα? Ψάρωσα ....
Από τα SANSUI μου , ο ένας έχει 1,4kva τοροειδή.για 2χ300/8
Ο άλλος ο μικρός έχει 700wa τοροειδή για 2χ100/8.
Ο άλλος ο παλιός G22000 έχει 2 τοροειδείς 950wa έκαστος για 2χ220/8.
Οπότε άστο καλύτερα , γιατί δεν σε παίρνει με τίποτα.
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
Λεανδρε όταν είχα τον usher ήταν μοναχός του 40 κιλά.
Για να ξέρουμε τι λέμε όταν μιλάμε για βάρος και τροφοδοτικά
 


Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Γιάννη, η τροφοδοσία του κάθε ενός απ αυτούς είναι πολύ μεγαλύτερη απ όλα τα σανσουί σου μαζί!
έχει 750va τοροειδή και 110000pf για να βγάλει 125"βατάκια" στα 8Ω! :sneaky:

Αμα έχει 110000pf να πάει να τα βάλει εκεί που ξέρει. :lolsign: :headbang:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Πωωω τιείπες τώρα? Ψάρωσα ....
Από τα SANSUI μου , ο ένας έχει 1,4kva τοροειδή.για 2χ300/8
Ο άλλος ο μικρός έχει 700wa τοροειδή για 2χ100/8.
Ο άλλος ο παλιός G22000 έχει 2 τοροειδείς 950wa έκαστος για 2χ220/8.
Οπότε άστο καλύτερα , γιατί δεν σε παίρνει με τίποτα.
άρα τρίχες οι σανσουί!!
ο ντένσεν μάναμ για 1χ125/8 έχει 750va, δηλαδή τα έχει για πρωινό για τζαπανέζια! :p :p

:roflmao::roflmao:
Αμα έχει 110000pf να πάει να τα βάλει εκεί που ξέρει. :lolsign: :headbang:

τώρα και 110000pf για ένα μόνο κανάλι για 125 βατάκια...ούτε για πρωινό εντέλει δε τα έχει τα σανσουάκια! :laugh: ...
σνακ δεκατατιανό ένα πράμα!
προάρεστο!! :roflmao: :roflmao:
 




Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
System Audio Master Ranger
Αυτά τα ηχεία βγάζουν μπάσσο?
Τι μονάδες έχουν?
Αβυσσαλεο μπασσο... Σαν τους Αυλους ένα πράμα! :tongue:
Σαν...όρθιες...ηχομπάρες.:roflmao:

Αμα έχει 110000pf να πάει να τα βάλει εκεί που ξέρει. :lolsign: :headbang:
άρα τρίχες οι σανσουί!!
ο ντένσεν μάναμ για 1χ125/8 έχει 750va, δηλαδή τα έχει για πρωινό για τζαπανέζια!
τώρα και 110000pf για ένα μόνο κανάλι για 125 βατάκια...ούτε για πρωινό εντέλει δε τα έχει τα σανσουάκια! :laugh: ...
σνακ δεκατατιανό ένα πράμα!
προάρεστο!! :roflmao: :roflmao:
Είναι χρήσιμο κατά τη διεξαγωγή του αποκαλούμενου ΄΄pissing contest΄΄ να πετυχαίνουμε τις...μονάδες μέτρησης.
Εκτιμώ ότι η σωστή αναφορά στις διαγωνιζόμενες χωρητικότητες θα είναι σε...μικροFarad.:D
 
Last edited:

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Σαν...όρθιες...ηχομπάρες.:roflmao:



Είναι χρήσιμο κατά τη διεξαγωγή του αποκαλούμενου ΄΄pissing contest΄΄ να πετυχαίνουμε τις...μονάδες μέτρησης.
Εκτιμώ ότι η σωστή αναφορά στις χωρητικότητες είναι σε...μικροFarad.:D
Εσύ γιατρέ μου εκτιμάς , αλλά που να καταλάβει ο Λέανδρος τι του λές? εδώ έκανε το προάριστο σχεδόν θεάρεστο.
Μην ζητάς και πολλά. :headbang:
 

Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Ώπα Γιάννη Markou! Άσχετο με το νήμα. Αυτό το μυστήριο περί της αληθούς ταυτότητας του hidden guru.
Τελικά Ο Bhutia είναι γιατρός; έχεις στοιχεία; pleased to hear.
 


Μηνύματα
691
Reaction score
1.102
Οχι ήταν τρόπος του λέγειν.
Α οκ. Έτσι για να υπάρχει αυτό το μυστήριο (που το βρίσκω διασκεδαστικό 8-) ). Ίσως να θεραπεύει την επιστήμη της μηχανικής....
Παρακαλώ συνεχίστε επί του θέματος του νήματοςo_O
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Σαν...όρθιες...ηχομπάρες.:roflmao:



Είναι χρήσιμο κατά τη διεξαγωγή του αποκαλούμενου ΄΄pissing contest΄΄ να πετυχαίνουμε τις...μονάδες μέτρησης.
Εκτιμώ ότι η σωστή αναφορά στις διαγωνιζόμενες χωρητικότητες θα είναι σε...μικροFarad.:D
έχεις δικίο bhutia m.... όντως έμπλεξα τα μπούτια μ :sneaky: ..με τις μονάδες μέτρησης χωριτικότητας...'ήταν αποτέλεσμα του γέλιου μου με τα αρχαία τζαπανεζάκια και τη σύγκριση τους με τα μονομπλόκ..:p :p
ακόμα κλαίω!:roflmao::roflmao:.
Εσύ γιατρέ μου εκτιμάς , αλλά που να καταλάβει ο Λέανδρος τι του λές? εδώ έκανε το προάριστο σχεδόν θεάρεστο.
Μην ζητάς και πολλά. :headbang:
κι εδώ μια φωτογραφία απ το τόπο ανέυρεσης των sansui!

1595237476262.png


αρχαιολογική αξία ανεκτίμητη! :smile: :smile:
 
Last edited:

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Το όσο πιο παλιό τόσο πιο καλό , το έχεις ακούσει ποτέ σου? Μάλλον όχι ε?
Ούτως ή άλλως το γνωστικό σου επίπεδο είναι λίαν χαμηλό ,ώστε να μπορούσες να αξιολογήσεις τα Αρχαία τζαπανεζάκια.
Κάτσε εκεί με τα desenάκια σου με τα πολλά pf και άσε εμένα να ασχολούμαι με τα αρχαία μου.
Που θα ασχοληθείς εσύ με την SANSUI. !

:headbang: :fuckyou::gotcha:
 

Μηνύματα
27.261
Reaction score
25.257
Α! Λέανδρε και να σε ενημερώσω και για το άλλο . Το τρυκ κάποιων φτηνιάρικων κατασκευών , με τα πολλά mf , λόγω έλλειψης σοβαρών ΜΕΤ/ΣΤΩΝ δεν προσδίδει ούτε περισσότερα watts ούτε καλύτερα ρεύματα. Απλά χαίρονται οι αστοιχείωτοι ιδιοκτήτες ότι το μηχάνημά τους έχει μεγάλες χωρητικότητες.
Οσο μεγαλώνει η τάση τροφοδοσίας στα rails τόσο μειώνεται η ανάγκη για πληθωρικά χωρητικά φίλτρα.
Στα σοβαρά σχεδιασμένα μηχανήματα αυτό. Τώρα στα densen μάλλον πουλάνε μF με το κιλό , αφού δεν μπορούν να βάλουν σοβαρούς ΜΕΤ/ΣΤΕΣ.
Τι να κάνουμε that's life , and life sucks sometimes.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Α! Λέανδρε και να σε ενημερώσω και για το άλλο . Το τρυκ κάποιων φτηνιάρικων κατασκευών , με τα πολλά mf , λόγω έλλειψης σοβαρών ΜΕΤ/ΣΤΩΝ δεν προσδίδει ούτε περισσότερα watts ούτε καλύτερα ρεύματα. Απλά χαίρονται οι αστοιχείωτοι ιδιοκτήτες ότι το μηχάνημά τους έχει μεγάλες χωρητικότητες.
Οσο μεγαλώνει η τάση τροφοδοσίας στα rails τόσο μειώνεται η ανάγκη για πληθωρικά χωρητικά φίλτρα.
Στα σοβαρά σχεδιασμένα μηχανήματα αυτό. Τώρα στα densen μάλλον πουλάνε μF με το κιλό , αφού δεν μπορούν να βάλουν σοβαρούς ΜΕΤ/ΣΤΕΣ.
Τι να κάνουμε that's life , and life sucks sometimes.
έχεις καταλάβει θέλω να πιστεύω ότι η παραπάνω περιγραφή σου δεν έχει καμιά απολύτως σχέση με το τι πραγματικά ισχύει με τους denden έτσι??
κυριολεκτικά είναι σε εντελώς άλλη διάσταση σε σχέση με τα σανσουί Γιάννη!
Καλά τα σανσουί, αλλά τα συγκεκριμένα μηχανάκια είναι ποοοοολύ καλύτερα!!
Αξίζει να τ' ακούσεις!!
Τα μονομπλοκς είναι κυριολεκτικά κτήνη για την ισχύ τους!
Το όσο πιο παλιό τόσο πιο καλό , το έχεις ακούσει ποτέ σου? Μάλλον όχι ε?
Ούτως ή άλλως το γνωστικό σου επίπεδο είναι λίαν χαμηλό ,ώστε να μπορούσες να αξιολογήσεις τα Αρχαία τζαπανεζάκια.
Κάτσε εκεί με τα desenάκια σου με τα πολλά pf και άσε εμένα να ασχολούμαι με τα αρχαία μου.
Που θα ασχοληθείς εσύ με την SANSUI. !

αυτός νομίζω είναι ειδικός!!
 

Μηνύματα
1.031
Reaction score
2.826
Α! Λέανδρε και να σε ενημερώσω και για το άλλο . Το τρυκ κάποιων φτηνιάρικων κατασκευών , με τα πολλά mf , λόγω έλλειψης σοβαρών ΜΕΤ/ΣΤΩΝ δεν προσδίδει ούτε περισσότερα watts ούτε καλύτερα ρεύματα. Απλά χαίρονται οι αστοιχείωτοι ιδιοκτήτες ότι το μηχάνημά τους έχει μεγάλες χωρητικότητες.
Οσο μεγαλώνει η τάση τροφοδοσίας στα rails τόσο μειώνεται η ανάγκη για πληθωρικά χωρητικά φίλτρα.
Στα σοβαρά σχεδιασμένα μηχανήματα αυτό. Τώρα στα densen μάλλον πουλάνε μF με το κιλό , αφού δεν μπορούν να βάλουν σοβαρούς ΜΕΤ/ΣΤΕΣ.
Τι να κάνουμε that's life , and life sucks sometimes.
Απλά θα σου πω αυτό Γιάννη και δεν συνεχίζω ως ποιος την έχει μεγαλύτερη, οι δύο μονο είχαν λιανική 8.000€ το ζεύγος σήμερα έχουν 6.500€ το ζεύγος τελική όχι λιανική Οπότε δεν τα λες φτηνιάρικα , παίζουν εξαιρετικά και ας μην το δείχνει το μεγέθους τους.
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.707
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top