Πώς Συμβιώνουν Οι Δικοί Σας Με Το Σύστημά Σας;

Μηνύματα
39
Reaction score
0
Το ποιο κρισιμο σημειο ειναι να μην μαθουν την τιμη ολων των πραγματων. Αν μαθουν οτι καθε κουτι που εχεις (σιγα μην ξερουν οτι ειναι προ-τελικοι κτλ κτλ. κουτια τους μοιαζουν) εχει κανενα 2000+ τοτε την εβαψες. Βαλε και τα ηχεια τα οποια πιανουν και χωρο......................

Και το χειροτερο..... :shock:


Ο εφιαλτης..................... :shock: !!!!!!!!!!!



αντε να εξηγησεις οτι το καθε καλωδιο εχει κανενα 500 με 1000 ή και παραπανω. Δεν σε σωζουν ολα τα χρυσαφικα του κοσμου. ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΤΗΣ ΕΧΕΙΣ ΑΡΝΗΘΕΙ ΚΑΝΕΝΑ.
 

Μηνύματα
86
Reaction score
0
Ακόμα δεν έχω φτιάξει το home cinema. Προς το παρόν έχω έναν Yamaha RX-V657, και προσωρινά για μπροστά ένα ζευγάρι Tannoy Reveal και πίσω ένα ζευγάρι Tonsil mini 30. Περιττό να σας πω ότι ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ τα έχει δει μου έχει πει να πάρω κάτι πιο μικρό. Είναι δυνατόν;
Μένω μόνος μου, μπορώ να βάλω ότι θέλω και έλεγα να πάρω ένα σετ 4 x Tannoy Reveal 6 και ένα Tannoy Reveal 66, αλλά με τα αρνητικά σχόλια μου έκοψαν την φόρα.

Σε μικρό μέγεθος τι παίζει;
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Πιο μικρα απο τα Τανού!!! Γιατι;
ειναι αρκετα μικρα ακομα και για μικρο χωρο....
Σιγα μην κανεις αυτο που θα σου πουν οι αλλοι για το χωρο ΣΟΥ στον οποιο μενεις και μονος ΣΟΥ...

Συμβουλη... Αν το επιτρεπει ο χωρος σου παρε μεγαλαααα, οσο μενεις μονος... γιατι μετα... κλαφτα Χαραλαμπε... Ενω αν τα εχεις ηδη... τι να κανεις μετα; Να τα πεταξεις; !!
 


Μηνύματα
86
Reaction score
0
Όταν λέω λίγο μεγάλα, είναι περίπου σαν μια 19" CRT οθόνη, από θέμα διαστάσεων.

Βρήκα κάπου σε προσφορά ηχεία Crystal Audio με το subwoofer, με 420€(από 800€). Νομίζω System 2 λέγαν πάνω ή κάτι τέτοιο (το 2 θυμάμαι σίγουρα), και απόκριση δορυφόρων 120Ηz με 22KHz. Λένε τίποτα;
 

Μηνύματα
10.483
Reaction score
5
Ε, μη συγκρινεις τα Ταννού με τα crystal...

Παρε το κεντρικο 66 για να "δεσει" ο μπροστινος ηχος και ενα sub και αν παιζουν ικανοποιητικα τα Τonsil κρατησε τα για λιγο ή παρε κατι καλυτερο για τα πισω αλλα οχι κατι ακριβο...
 

Μηνύματα
6
Reaction score
0
Το χειροτερο απ' ολα είναι τα καλώδια, εκεί έχω την μεγαλυτερη γκρίνια.
 

Μηνύματα
2.886
Reaction score
50
Γιατί δε βάζεις κανάλια να τα περάσεις; Δεν είναι βέβαια το ίδιο σα να πέρναγαν μέσα από τοίχους, αλλά σίγουρα είναι καλύτερα απ' το να τα έχεις χύμα. Άσε που τοποθετούνται και αρκετά εύκολα.
 

Μηνύματα
23
Reaction score
0
μη μασατε...

για καλό και για κακό να μάθουμε να μαγειρευουμε

george πάντα τετοια
ετσι ειναι.... δεδομενες καταστασεις

οι γονεις που παντως ειναι μες την ευτυχια που ειμαι στο σπιτι και δεν ερχομαι τουμπες με τα αμαξια, δεν πινω, δεν, δεν, δεν

μια γυναίκα ή της αρεσει ή απλά δεν σου κανει

το μόνο πρόβλημα με καποιες γυναικες που εχω συμβιώσει είναι οταν έρχονται οι φιλοι μου να δούμε μπάλα και γινεται της πουτονενε...συμβαίνει και συχνα...

στον ιδιο χωρο: γηπεδο 120'', βοηθητικό 29''
δημοσιογραφικα με ολα τα στοιχηματσίδικα συνδεδεμενα με 17'' και πολυθρονα σχολιαστη, κερκιδα επισημων 4-θ, πεταλο 3-θ και... καμια 12αρια ηχεια

μπορω να σας πω οτι η αγαπημενη θεση των γυναικων ειναι το πεταλο

κατα βαθος ειναι χουλιγκανς προσοχή μονο στην αισθητική
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Πώς Συμβιώνουν Οι Δικοί Σας Με Το Σύστημά Σας;

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με τους γονείς αλλά ευτυχώς ενοχλώ μόνο αυτούς και δεν έχω και τους γείτονες …..μονοκατοικία βλέπεις!. το θέμα είναι ότι δεν μπορώ να δω ότι ώρα θέλω ταινία γιατί άμα πάρει μπροστά το sub (triangle-meteor 0.2.5) γίνεται κανονική μετακόμιση στο σαλόνι και κουζίνα από τις χαμηλές! Ελπίζω τώρα που θα φτιάχνω το δικό μου σπίτι να ενοχλώ μόνο τον εαυτό μου.
 

Μηνύματα
5
Reaction score
0
Απάντηση: Πώς Συμβιώνουν Οι Δικοί Σας Με Το Σύστημά Σας;

Αυτό τα προκαλεί όλα!!!!!
 


Μηνύματα
175
Reaction score
0
Καλώς σας βρήκα....
Αργησα μάλλον μιας και μόλις είδα τις συμβουλές που δίνετε για το πως να εντάξουμε το home cinema στον οικογενειακό κύκλο.
Είμαι κάτοχος ενός Samsung HD BD-2R και οι γκρίνιες που άκουσα μέχρι τώρα έχουν να κάνουν με το μέγεθος τον ηχείων.
Βέβαια σε καταστάσεις καυγά έχουν υποθεί διάφορες ατάκες όπως:
"Αι στο... με τα κ@λοηχεία σου μου έχουν κλείσει το σαλόνι"
"ΚΑΛΩΔΙΑ ΚΑΛΩΔΙΑ γεμίσαμε ΚΑΛΩΔΙΑ"
"Το home cinema μας έλειπε"

Βέβαια πλέον που βλέπουμε τις σειρές άνετοι στο σαλόνι και όχι στριμωγμένοι στο δωμάτιο με το PC όλα καλά και πολύ ωραία μάλιστα.

ΥΓ είμαι σε καινούργια πολυκατοικία και μέχρι στιγμής προσέχω για να έχω. Μυστήριοι υπάρχουν πάντως στην οικοδομή.
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Το σύστημα μου ξεκίνησε ως εξής:

1.Πήρα μια 32άρα.
Αντιδράσεις:Στην αρχή τους φαινόταν μεγάλη και υπερβολική.

2.Πήρα το Playstation 3
Αντιδράσεις:Δεν τους ενόχλησε καθώς ακόμα και σήμερα δεν ξέρουν τι κάνει (είναι και μικρό βλέπετε)

3.Πήρα ενισχυτή και 5.1.
Αντιδράσεις:Χαμός.Και τι είναι το σαλόνι??Στούντιο??Κινηματογράφος??Πάρτα από εδώ!

4.Πήρα έπιπλο για όλα τα παραπάνω και άλλαξα ολόκληρη τη διαρύθμιση του σαλονιού για να μπεί μια "τάξη".
Αντιδράσεις:Χαμός και πάλι αλλά εγώ ανένδοτος.Οι αλλαγές έγιναν.

5.HTPC.
Αντιδράσεις:Και πάλι δεν ήξεραν τι είναι,δεν τους ενόχλησε.

Για να μην τα πολυλογώ έχω φτάσει σε σημείο να τους παρακαλάω να σηκωθούν από τον καναπέ για να δω και εγώ μια ταινία. Το σύστημα το έχουν ΛΙΩΣΕΙ.

PS:Να δω όταν θα μπει βιντεοπροβολέας τι θα γίνει...:142::142::142:

PS2:Έπρεπε να είχα μια κάμερα να τραβούσα βίντεο τα πρόσωπα των δικών μου όταν έβαλα την πρώτη ταινία να δω.To Ronin, την σκηνή με τα αυτοκίνητα και το πιστολίδι.Νόμισαν οτι μας έκαναν έφοδο σπίτι.Χαχαχαχαχα.
 

Μηνύματα
2.220
Reaction score
1
Το σύστημα μου ξεκίνησε ως εξής:

1.Πήρα μια 32άρα.
Αντιδράσεις:Στην αρχή τους φαινόταν μεγάλη και υπερβολική.

2.Πήρα το Playstation 3
Αντιδράσεις:Δεν τους ενόχλησε καθώς ακόμα και σήμερα δεν ξέρουν τι κάνει (είναι και μικρό βλέπετε)

3.Πήρα ενισχυτή και 5.1.
Αντιδράσεις:Χαμός.Και τι είναι το σαλόνι??Στούντιο??Κινηματογράφος??Πάρτα από εδώ!

4.Πήρα έπιπλο για όλα τα παραπάνω και άλλαξα ολόκληρη τη διαρύθμιση του σαλονιού για να μπεί μια "τάξη".
Αντιδράσεις:Χαμός και πάλι αλλά εγώ ανένδοτος.Οι αλλαγές έγιναν.

5.HTPC.
Αντιδράσεις:Και πάλι δεν ήξεραν τι είναι,δεν τους ενόχλησε.

Για να μην τα πολυλογώ έχω φτάσει σε σημείο να τους παρακαλάω να σηκωθούν από τον καναπέ για να δω και εγώ μια ταινία. Το σύστημα το έχουν ΛΙΩΣΕΙ.

PS:Να δω όταν θα μπει βιντεοπροβολέας τι θα γίνει...:142::142::142:

PS2:Έπρεπε να είχα μια κάμερα να τραβούσα βίντεο τα πρόσωπα των δικών μου όταν έβαλα την πρώτη ταινία να δω.To Ronin, την σκηνή με τα αυτοκίνητα και το πιστολίδι.Νόμισαν οτι μας έκαναν έφοδο σπίτι.Χαχαχαχαχα.
Mr. Refrigerator, ντύσου 18" Subwoofer και μπαστακώσου στη γωνία του σαλονιού :116:
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.411
Reaction score
50.379
Γείτονες : πρίν 35 περίπου χρόνια , του είπα πως θα κάνω πάρτι και είναι και αυτοί ευπρόσδεκτοι , ευτυχώς δεν ήρθε κανείς , ( τότε ακούγαμε πατητά dead kennedys ) , αυτό επαναλήφθηκε πολλές φορές και . . . so far so good

Μητέρα : έχει βαρηκοΐα εδώ και χρόνια

Γυναίκα : έτσι με βρήκε , και με ανέχτηκε , ίσως να έχω χειρότερα ελαττώματά

Παιδιά : έτσι τα μεγάλωσα , ( παίζαμε και ακούγαμε μουσική )
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.321
Μηνύματα
2.858.512
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top