Πώς θα έχουμε Xbox Live!

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Ως γνωστόν το XBOX Live! δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα. Αλλά τα καλά νέα είναι ότι μπορούμε να το έχουμε!! Πώς? Πρώτον (και βασικόν) χρειάζεται σύνδεση DSL (συστήνεται 512 και άνω). Όταν μπούμε στο Xbox live μας ζητάει ορισμένα στοιχεία, όπως username κτλ κτλ. Έπειτα αν έχουμε λογαριασμό όπως msn κτλ κτλ. Κάποια στιγμή μας ζητάει χώρα και, όπως είναι  φυσικό, δεν υπάρχει η Ελλάδα. Δηλώνουμε μία άλλη από τις διαθέσιμες (π.χ Αγγλία) και μετά εισάγουμε τα στοιχεία μας κανονικά, εκτός από Τ.Κ, ο οποίος πρέπει να είναι ένας ΕΓΚΥΡΟΣ της χώρας που επιλέξαμε. Αφού κάνει έλεγχο η υπηρεσία και τα βρεί όλα οκ (!!!) επιλέγετε πακέτο πρόσβασης (η silver είναι τσάμπα, κατεβάζεις demo και trailers αλλά δεν έχει online παιχνίδι). Καλώς ήλθατε στο Xbox live!!!
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
φιλε μου σε ευχαριστω πολυ...χαρη σε σενα μπηκα σημερα στο live..... :D
προς το παρων κατεβαζω μονο βιντεακια κτλ με την 1 μηνα gold membership που εχουμε δωρεαν........
στην Ελλαδα με αλλη συνδρομη θα μπορυμε να παιξουμε παιχνιδια η εκει θα μας "αναγνωρισει"...?????
οταν τελειωσει η gold και παω silver δεν θα μπορω να κατεβαζω ουτε βιντεακια???
ανυπομονω να παιξω moto gp online....pls HELP....!!!!!!
 

Μηνύματα
10.188
Reaction score
62
Παίζεις κανονικότατα παιχνίδια έτσι. Μην ανησυχείς! Όσον αφορά την ανανέωση, φίλος μου είπε ότι στα metropolis πουλάνε κάρτες ανανέωσης, αλλά δεν το έχω τσεκάρει αν ισχύει!
 

Μηνύματα
1.346
Reaction score
2
φιλε ολα οκ.....thanks

μεσα απο το παιχνιδι μπορεις να μπεις...απλα δεν το εβλεπα στο dashboard,χωρις παιχνιδι μεσα (πως να το δω...?? :lol:), και ελεγα οτι δεν μπορω...

μιλαμε απιστευτη εμπερια  το motogp online.....
επαιξε σε μια πιστα custom made ...καλα τα παλικαρια μεσα δεν παιζονται.....
ουτε frame rate drop ουτε τιποτα σε ενα απιστευτα γρηγορο (ισως το πιο γρηγορο) racing.....KICK ASS,,,,, :lol: :lol:
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.056
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top