Ραδιοενισχυτής 5.1, για ηχεία Dali

Μηνύματα
73
Reaction score
47
Καλησπερα δεν ξερω απλα πιος ειναι ο ιδανικος για τα ηχεια dali zensor 3 , διαθετο μεχρι 300 ευρο ,an εχεται καμια προταση ευχαριστω.
 

Μηνύματα
266
Reaction score
129
marantz 5013
δυστυχώς αυτος μπορει να ειναι και ο μινιμουμ τροπος για να οδηγηθουν σωστα τα zenzor με την προυποθεση να προσθεσεις αργοτερα και εναν τελικο κατα την γνωμη μου.
ομως οπωςδηποτε πρεπει να παρεις εναν av με pre-out για τελικο ενισχυτή αργοτερα.https://www.skroutz.gr/s/15809626/Marantz-SR5013.html
 


Μηνύματα
204
Reaction score
47
marantz 5013
δυστυχώς αυτος μπορει να ειναι και ο μινιμουμ τροπος για να οδηγηθουν σωστα τα zenzor με την προυποθεση να προσθεσεις αργοτερα και εναν τελικο κατα την γνωμη μου.
ομως οπωςδηποτε πρεπει να παρεις εναν av με pre-out για τελικο ενισχυτή αργοτερα.https://www.skroutz.gr/s/15809626/Marantz-SR5013.html
ΚΛΑΙΩ
 


Μηνύματα
266
Reaction score
129
Φίλε μου δεν θέλω να με παρεξηγήσεις όμως με 300 ευρώ θα σου έλεγα να κάνεις λίγο υπομονή να μαζέψεις κάτι παραπάνω.
Θεωρώ ότι ένας καλύτερος av θα σε σώσει από άσκοπες αγορές αργότερα.
 

ste

Μηνύματα
92
Reaction score
31
Εχω τα ιδια ηχεια και τα οδηγω με τον Denon avr-x2500h.Το αποτελεσμα παρα πολυ καλο στα 17 τετραγωνικα σαλονι μου.Και ο 1500 ειναι κοντα αλλα και αυτος πανω απο τον προυπολογισμο σου.Ισως να εριχνες μια ματια στα μεταχειρισμενα.
 

Μηνύματα
12
Reaction score
3
Εχω τα ιδια ηχεια και τα οδηγω με τον Denon avr-x2500h.Το αποτελεσμα παρα πολυ καλο στα 17 τετραγωνικα σαλονι μου.Και ο 1500 ειναι κοντα αλλα και αυτος πανω απο τον προυπολογισμο σου.Ισως να εριχνες μια ματια στα μεταχειρισμενα.
Εχω τα ιδια ηχεια και τα οδηγω με τον Denon avr-x2500h.Το αποτελεσμα παρα πολυ καλο στα 17 τετραγωνικα σαλονι μου.Και ο 1500 ειναι κοντα αλλα και αυτος πανω απο τον προυπολογισμο σου.Ισως να εριχνες μια ματια στα μεταχειρισμενα.
Εγώ πάλι έχω τα ίδια ηχεία και τα οδηγώ με τον δικάναλο Cambridge Audio topaz SR20, (αγορά πριν ένα
χρόνο στα 400€), σε συνδιασμό με ένα Chromecast Audio (στα 35€), και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
 


Μηνύματα
281
Reaction score
92
Θα παραγγείλω τελικά αύριο αυτόν ,Denon AVR-X1400H στα 429
Γιατί δεν πας στον denon avr-x1500H πιο καινούργιο μοντέλο που με λίγη προσπάθεια μπορείς να τον βρεις στα 410 ευρώ !!!!! Εγώ τουλάχιστον στην εγχώρια αγορά τόσο τον πήρα. Για ρίξε κανένα τηλέφωνο και ζήτα προσφορά............
 
Last edited:

Μηνύματα
73
Reaction score
47
Τελικα λογο δουλειας δεν το παραγγειλα , σκεφτομαι οτι θελω να ακουω μουσικη με καλη αποδοση , ειδα αυτο εδω
yamaha a-s501 και μετα να παρω ενα 5.1 δεν ξερω τι να κανω
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Τελικα λογο δουλειας δεν το παραγγειλα , σκεφτομαι οτι θελω να ακουω μουσικη με καλη αποδοση , ειδα αυτο εδω
yamaha a-s501 και μετα να παρω ενα 5.1 δεν ξερω τι να κανω
Μπορείς να πάρεις τον 5.1 που θα σε καλύψει "σχετικά καλά" και στους δύο ρόλους για αρχή. Αργότερα, είτε βάζεις ενεργά στη θέση των κύριων ηχείων σου, είτε παίρνεις ένα δικάναλο τελικό, ΕΦΟΣΟΝ βέβαια ο 5.1 έχει pre-outs στα δύο κύρια κανάλια. Ακόμη καλύτερα να πάρεις έναν 5.2 (ή 6.2/7.2) ώστε κάποια στιγμή να κουμπώσεις και δύο σαμπ.
 

Μηνύματα
3.652
Reaction score
5.462
Μπορείς να πάρεις τον 5.1 που θα σε καλύψει "σχετικά καλά" και στους δύο ρόλους για αρχή. Αργότερα, είτε βάζεις ενεργά στη θέση των κύριων ηχείων σου, είτε παίρνεις ένα δικάναλο τελικό, ΕΦΟΣΟΝ βέβαια ο 5.1 έχει pre-outs στα δύο κύρια κανάλια. Ακόμη καλύτερα να πάρεις έναν 5.2 (ή 6.2/7.2) ώστε κάποια στιγμή να κουμπώσεις και δύο σαμπ.
Πάει χάλασες και εσύ ετσι; :D:D
 

gid

Μηνύματα
7.319
Reaction score
8.541
Πάει χάλασες και εσύ ετσι; :D:D
Τα ενεργά προσφέρουν εξαιρετιικό VFM, ειδικά αν προτιμήσει κανείς μοντέλα γνωστών κατασκευαστών που στο φόρουμ συστηματικά αγνοούνται.
 
Last edited:


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top