Σκάνδαλα στο Hollywood (Harvey Weinstein και άλλοι)

abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Όργια μπορεί να γίνονταν, αλλά με την θέλησή τους!
 




abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.639
Reaction score
94.588
Εσύ κάνεις ότι γουστάρεις.

Εγώ θα τον έσκιζα αυτόν που θα έκανε κάτι στο μωρό μου χωρίς την θέλησή της.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Εσύ κάνεις ότι γουστάρεις.

Εγώ θα τον έσκιζα αυτόν που θα έκανε κάτι στο μωρό μου χωρίς την θέλησή της.
γιατι εσύ εισαι ο κλασσικός ελληναρας που θεωρεί ότι ευθύνες για αυτά που μας συμβαίνουν εχουν μόνο οι αλλοι και όχι εμεις οι ιδιοι.Ετσι καταντήσαμε ετσι αυτή τη χωρα.
 


Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Εσύ είσαι αυτός, όχι εγώ!
βλέπεις ότι ουτε καταλαβαίνεις τον εαυτο σου.Μου λες ότι αν ειχες μια κορη πουτ...να και την πειραζε καποιος η κόρη σου δεν θα εφταιγε σε τίποτα.Ποιος ειναι που δεν δεχεται τις ευθύνες του?μαλλον εσυ φιλε εισαι ο ελληναρας.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.405
Reaction score
74.699
Υπαρχει και η αλλη αποψη Μητσο,του πολιτικαλι κορεκτ που φαινεται σαρεσει,ότι ολοι οι αντρες είναι ενδυναμει βιαστές,και οι γυναικες είναι ολες οσίες παρθενες.:D

Έγραψα για την αδυναμία επιλογής και φυσικά απάντησες πάλι με τα γνωστά περί political correctness γιατί έτσι σκέφτεσαι. Παρόμοιες μπούρδες έγραφες εξάλλου και για τον Tromp, και τώρα λούφαξες.

Το να θέλει κάποια να χρησιμοποιήσει αυτόν τον τρόπο είναι θεμιτή προσωπική επιλογή προώθησης, ενώ όποια δεν θέλει να τους κάτσει απορρίπτεται λόγω της επιλογής της.

Για εσένα όμως, όλες αυτές είναι πουτ@νες, και αυτές που κάθονται και αυτές που αρνούνται. Για εμένα καμία δεν είναι.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Έγραψα για την αδυναμία επιλογής και φυσικά απάντησες πάλι με τα γνωστά περί political correctness γιατί έτσι σκέφτεσαι. Παρόμοιες μπούρδες έγραφες εξάλλου και για τον Tromp, και τώρα λούφαξες.

Το να θέλει κάποια να χρησιμοποιήσει αυτόν τον τρόπο είναι θεμιτή προσωπική επιλογή προώθησης, ενώ όποια δεν θέλει να τους κάτσει απορρίπτεται λόγω της επιλογής της.
τα περι Τράμπ ,αστα στην ακρη γιατι το θεμα αφορα τους αμερικανους γι αυτό δεν προκειται να ασχολούμαι αιωνίως.Ειπα ότι ειχα να πω τελος.Εσυ εισαι που για καποιο μυστήριο λογο τρώγεσαι συνεχώς.

Τα περι προσωπικής επιλογης όταν ξερεις που πας να εμπλακεις σε κανουν ακόμα πιο υπεύθυνο για τις πραξεις σου.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Για εσένα όμως, όλες αυτές είναι πουτ@νες, και αυτές που κάθονται και αυτές που αρνούνται. Για εμένα καμία δεν είναι.
κάνεις λαθος.Ποτε δεν ειπα ότι ολες είναι πουτάνες.Αν μια κοπελα ειναι σοβαρή ηθοποιός και παει να την πειράξει καποιος,ας εβγαινε ΤΟΤΕ να τον καταγγειλει και αν το κυκλωμα τον καλύψει τον αλητη,να σηκωθεί να γυρισει σπιτι της.Εγω ετσι θα ηθελα να φερθει η κορη μου.Αλλα όχι να βγαινουν ολες κατοπιν εορτης αφου κανανε καριερα και να κανουν τις μυξοπαρθένες.
 



Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501
κάνεις λαθος.Ποτε δεν ειπα ότι ολες είναι πουτάνες.Αν μια κοπελα ειναι σοβαρή ηθοποιός και παει να την πειράξει καποιος,ας εβγαινε ΤΟΤΕ να τον καταγγειλει και αν το κυκλωμα τον καλύψει τον αλητη,να σηκωθεί να γυρισει σπιτι της.Εγω ετσι θα ηθελα να φερθει η κορη μου.Αλλα όχι να βγαινουν ολες κατοπιν εορτης αφου κανανε καριερα και να κανουν τις μυξοπαρθένες.

Να τον καταγγείλει η να τον συγχωρήσει ( και τον εαυτό της ) και να το ξεχάσει για πάντα.
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
Να τον καταγγείλει η να τον συγχωρήσει ( και τον εαυτό της ) και να το ξεχάσει για πάντα.
τι να συγχωρήσει?συμπεριφορές σαν του τρελαμενου Γουάινστιν είναι ασυγχώρητες,ειδικα αν κατεστρεψε καριέρες.Ομως ότι πηρε τοσα χρόνια να βγει στη φορα και πόσων αλλων,σημαινει ότι εχουν βαρύτατες ευθύνες τα κορίτσια.
 


wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.963
Reaction score
20.483
Ναι. Άλλο 1-2 κι άλλο 122. Το μεγάλο δείγμα μειώνει προς το μηδέν την πιθανότητα ψευδών δηλώσεων. [...]
Sorry, αλλά δεν πείθομαι. Δηλαδή, εάν αύριο βγουν 100 νοματαίοι και σε καταγγείλουν ότι τους "πείραξες" πριν 20 χρόνια, θα πρέπει να τους πιστέψουμε και να σε "λιθοβολήσουμε"; Δεν είναι λογικό. Λογικό θα ήταν να βγει ένας εισαγγελέας και να πει σε αυτούς τους 100 νοματαίους "Μάλιστα κύριοι, φέρτε μου τις αποδείξεις σας και θα τον αναλάβω εγώ τον κύριο" και να πάρει η υπόθεση το δρόμο της δικαιοσύνης. Εάν υπο/αντικαταστήσουμε τη διαδικασία απόδοσης δικαιοσύνης επειδή το "μεγάλο δείγμα μειώνει την πιθανότητα ψευδών δηλώσεων", ζήτω που καήκαμε. Επαναλαμβάνω, δεν υπερασπίζομαι ούτε κατηγορώ κάποιον. Απλώς, θα ήθελα πριν να "καρατομήσουμε" κάποιον να έχουμε απτές αποδείξεις στη διάθεσή μας. Και πάλι, όχι εμείς, αλλά η δικαιοσύνη.

Ασε που πως θα υπερασπιστει καποιος τον εαυτο του για κατι που λεγετε οτι εκανε πριν 25 χρονια....
Με τον ίδιο τρόπο που κατηγορείται: Ο λόγος του εναντίον των λόγων των καταγγέλουσων. Από την άλλη, στο άρθρο που δημοσίευσε ο @Zizik φαίνεται μια "κάπως" παραποδοχή από μέρους του HW των όσων του καταλογίζονται, οπότε, ναι, μάλλον "έχει λερωμένη τη φωλιά του".

Edit: @Δημητρης Α: Αντιλαμβάνεσαι ότι ακόμα κι αν η άλλη είναι πουτάνα και της "την πέσει" κάποιος στο δρόμο ενώ π.χ. γυρίζει από το supermarket, έχει δικαίωμα να πει "όχι, δεν θέλω" κι ότι εάν ο άλλος δεν το σεβαστεί είναι βιασμός, έτσι; Διότι εάν δεν το αντιλαμβάνεσαι, υπάρχει πρόβλημα.

Το ίδιο και με τα κουνελάκια του Playboy. Το να επιλέξουν να ερωτοτροπήσουν με κάποιον/κάποιους/κάποιες (=όργιο) είναι μία κουβέντα. Το να αναγκαστούν να το κάνουν τη στιγμή που τους δόθηκε η επιλογή να πουν "όχι" κι αυτή η επιλογή δεν έγινε σεβαστή, είναι βιασμός. Είναι σαν να λες ότι επειδή πήγε μία με τον Hugh επειδή έτσι ήθελε αυτή, δίνει δικαίωμα και στο pool boy της έπαυλης να απαιτήσει το ίδιο ακόμα κι αν η ίδια δεν το επιθυμεί. Είμαστε σοβαροί;
 
Last edited:

Μηνύματα
20.123
Reaction score
14.501

In a statement to The Times on Thursday afternoon, Mr. Weinstein said: “I appreciate the way I’ve behaved with colleagues in the past has caused a lot of pain, and I sincerely apologize for it. Though I’m trying to do better, I know I have a long way to go.”

He added that he was working with therapists and planning to take a leave of absence to “deal with this issue head on.”
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.860
Reaction score
77.458
Για εσένα όμως, όλες αυτές είναι πουτ@νες, και αυτές που κάθονται και αυτές που αρνούνται. Για εμένα καμία δεν είναι.
ρε παλουκάρι με μπέρδεψες τώρα...
και οι πτανες που σας τρώνε τα λεφτά ''κάποια'' βράδια ποιες είναι τελικά:p:roflmao::roflmao:
 

Μηνύματα
12.991
Reaction score
8.347
του".

Edit: @Δημητρης Α: Αντιλαμβάνεσαι ότι ακόμα κι αν η άλλη είναι πουτάνα και της "την πέσει" κάποιος στο δρόμο ενώ π.χ. γυρίζει από το supermarket, έχει δικαίωμα να πει "όχι, δεν θέλω" κι ότι εάν ο άλλος δεν το σεβαστεί είναι βιασμός, έτσι; Διότι εάν δεν το αντιλαμβάνεσαι, υπάρχει πρόβλημα.

Το ίδιο και με τα κουνελάκια του Playboy. Το να επιλέξουν να ερωτοτροπήσουν με κάποιον/κάποιους/κάποιες (=όργιο) είναι μία κουβέντα. Το να αναγκαστούν να το κάνουν τη στιγμή που τους δόθηκε η επιλογή να πουν "όχι" κι αυτή η επιλογή δεν έγινε σεβαστή, είναι βιασμός. Είναι σαν να λες ότι επειδή πήγε μία με τον Hugh επειδή έτσι ήθελε αυτή, δίνει δικαίωμα και στο pool boy της έπαυλης να απαιτήσει το ίδιο ακόμα κι αν η ίδια δεν το επιθυμεί. Είμαστε σοβαροί;

η οποιαδήποτε γυναικα οπουδήποτε μπορει να βιαστεί.εγω δεν ειπα το αντίθετο,αυτο που ειπα είναι ότι καθενας είναι υπεύθυνος για τις πραξεις του και αυτά που μπορύν να του συμβουν,όχι μονο για τα κουνελάκια και την οποια σταρλετ που μπορει να τhς ριχτει καποιος ,αλλα για τον οποιοδήποτε από μας που θα παει να μπλεχτεί σε μια κατάσταση που μπορει να του δημιουργήσει προβλήματα.Αν εγω παω να μπω σε συμμορια κακοποιών και με φανε,ταθελε ο κ...μου.Ειμαι συνυπεύθυνος για αυτο που μου συνέβη.Περι αυτου προκειται.
 
Last edited:


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.597
Μηνύματα
2.867.290
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top