Σκυμμένο κεφάλι... καλύτερο stereo imaging ;;;

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Εντάξει ... αν και ξέρω πως κινδυνεύω να με πάρετε με τις ντομάτες... θα τολμήσω να ρωτήσω....

Έχω παρατηρήσει (όχι μόνο στο σύστημα μου) πως όταν σκύβω το κεφάλι ελαφρά μπροστά, η στερεοφωνική εικόνα αποκτά περισσότερη σαφήνεια, ευκρίνεια και γενικά έρχεται μια ...καθαρότητα και όχι μόνο στην εικόνα...

Ας πει κάποιος πως συμβαίνει και σ΄ αυτόν γιατί αλλιώς θα αρχίσω τα ...βαρβιτουρικά!
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.636
Reaction score
77.055
Εντάξει ... αν και ξέρω πως κινδυνεύω να με πάρετε με τις ντομάτες... θα τολμήσω να ρωτήσω....

Έχω παρατηρήσει (όχι μόνο στο σύστημα μου) πως όταν σκύβω το κεφάλι ελαφρά μπροστά, η στερεοφωνική εικόνα αποκτά περισσότερη σαφήνεια, ευκρίνεια και γενικά έρχεται μια ...καθαρότητα και όχι μόνο στην εικόνα...

Ας πει κάποιος πως συμβαίνει και σ΄ αυτόν γιατί αλλιώς θα αρχίσω τα ...βαρβιτουρικά!
πίσω από το ''κεφάλι'' - θέση ακρόασης τι έχεις?
και για τι απόσταση ηχείων μιλάμε?
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
πίσω από το ''κεφάλι'' - θέση ακρόασης τι έχεις?
και για τι απόσταση ηχείων μιλάμε?
1 m τρίγωνο ακρόασης, περίπου τόσο και ο πίσω τοίχος

Πάρε κανά xanax για αρχή και βλέπεις.
Εγώ πάντως δεν το παρατηρώ αυτό.
έχω τέτοια από τη μάνα μου που καμια φορά δεν κοιμάται... κάνουν δουλειά λες;;; :p
 


Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
Έχω παρατηρήσει (όχι μόνο στο σύστημα μου) πως όταν σκύβω το κεφάλι ελαφρά μπροστά, η στερεοφωνική εικόνα αποκτά περισσότερη σαφήνεια, ευκρίνεια και γενικά έρχεται μια ...καθαρότητα και όχι μόνο στην εικόνα...
Μην σκύβεις το κεφάλι, ο μόνος δρόμος είναι αντίσταση και πάλη :lolsign:
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Ο σκαλουμπακας αν θυμάμαι καλά βέβαια, έσκυβε προς τα πίσω το κεφάλι με κλειστά μάτια.

Καμία φωτογραφία παίζει να θυμίσουμε τι εστί χαϊ ενδ ακρόαση;
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Ας πει κάποιος πως συμβαίνει και σ΄ αυτόν γιατί αλλιώς θα αρχίσω τα ...βαρβιτουρικά!
κατσε να περασουν οι γιορτες και μετα βλεπουμε το θεμα ;)
ξεκουραζονται οι δοκτορες τωρα
γιατι ειναι απαραιτητη ιατρικη γνωματευση:lol:;):drinks:
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
κατσε να περασουν οι γιορτες και μετα βλεπουμε το θεμα ;)
ξεκουραζονται οι δοκτορες τωρα
γιατι ειναι απαραιτητη ιατρικη γνωματευση:lol:;):drinks:
Μπορεί να φταίει κι αυτο το βουλγάρικο τσίπουρο που πίνω τώρα τελευταία...
Άντε να τελειώσει να ξαναρχίσω τα ντόπια !
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Εντάξει ... αν και ξέρω πως κινδυνεύω να με πάρετε με τις ντομάτες... θα τολμήσω να ρωτήσω....

Έχω παρατηρήσει (όχι μόνο στο σύστημα μου) πως όταν σκύβω το κεφάλι ελαφρά μπροστά, η στερεοφωνική εικόνα αποκτά περισσότερη σαφήνεια, ευκρίνεια και γενικά έρχεται μια ...καθαρότητα και όχι μόνο στην εικόνα...

Ας πει κάποιος πως συμβαίνει και σ΄ αυτόν γιατί αλλιώς θα αρχίσω τα ...βαρβιτουρικά!
Γιώργος Σεφέρης

"Νότες για ένα ποίημα"

"έτσι όπως τραγουδά τον πόθο του πίσω απ’ τις κλειδωμένες γρίλιες
(αφηρημένος, σκυμμένο το κεφάλι περνάει στο δρόμο ένας καταδικασμένος σε θάνατο από όλους)
για τα παιδάκια που αύριο θα ’ρθουν να παίξουν με καινούριες κουδουνίστρες..."
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.131
Μπορεί να φταίει κι αυτο το βουλγάρικο τσίπουρο που πίνω τώρα τελευταία...
Άντε να τελειώσει να ξαναρχίσω τα ντόπια !
μα βουλγαρικο τσιπουρο!!!! στο ειπα δεν πας καλα να σε στειλω ενα τριλιτρο 50 εβρα :party:
γιατι με τα ντοπια θα δεις προκοπη :gotcha: αυτα που πινεται στην καρκαμπιλα ειναι ουζα ΟΧΙ τσιπουρα
 
Last edited:


Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
μα βουλγαρικο τσιπουρο!!!! στο ειπα δεν πας καλα να σε στειλω ενα τριλιτρο 50 εβρα :party:
γιατι με τα ντοπια θα δεις προκοπη :gotcha: αυτα που πινεται στην καρκαμπιλα ειναι ουζα ΟΧΙ στιπουρα
Είπαμε ρε Χρήστο...τον βρήκαμε σε "δύσκολη στιγμή" αλλά 50 ευρά το τρίλιτρο... :drinks:
 



wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Μήπως έχεις την σύγκλιση στα αυτιά κανονικά όταν κάθεσαι, ενώ με το... lean forward πάει η σύγκλιση λίγο πίσω από το κεφάλι ?
Λες να είναι θέμα μπρος/πίσω; δεν είναι και τόσο αυστηρό το sweet spot μου παρότι nearfield....
Η καλύτερη θέση είναι η 3

tsipouro.jpg


Εντάξει δε μιλάμε για τίποτα τρελλές διαφορές... παρ όλα αυτά αν θέλω ν ακούσω κάτι με πιο κριτική διάθεση, πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου στη θέση 3...
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.311
Μηνύματα
2.858.165
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top