Συνδεση σταθερης συσκευης.

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Καλησπερα σε ολους.

Εδω και λιγους μηνες εχω το προγραμμα της Vodafone VDSL 50,οπου μου εστειλαν και το νεο ρουτερ. Sercomm H 300s

Eχω συνδεσει ενα ασυρματο τηλεφωνο στην επιλογη ΤEL 1

291028_1efc0ee7ac8243c0ce98a9dc14a07c23.jpg


Στο σπιτι εχω τηλεφωνικη πριζα στο σαλονι και σε ενα υπνοδωματιο. Χρειαζομαι ομως να μπει και μια σταθερη τηλεφωνικη συσκευη.
Συνδεσα αυτη την συσκευη στο ΤΕL 2, https://www.kafkas.gr/ilektronika/t...M57T5dLu8ArpWmOj8ARGtcUxRlRpi_SxoCl9gQAvD_BwE δινει σημα κανονικα,αλλα δεν με αφηνει να καλεσω καποιον αριθμο. Βαζω φιλτρο στην σταθερη συσκευη,και την συνδεω στην πριζα του δωματιου. Εκει νεκρη τελειως. Ακολουθω της οδηγιες χρησης,παλι νεκρη η σταθερη συσκευη.

Χρειαζομαι οποσδηποτε μια σταθερη συσκευη σε αλλο χωρο του σπιτιου και δεν ξερω τι να κιανω.
Καθε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω!
 

Μηνύματα
2.397
Reaction score
3.603
Καλησπερα σε ολους.

Εδω και λιγους μηνες εχω το προγραμμα της Vodafone VDSL 50,οπου μου εστειλαν και το νεο ρουτερ. Sercomm H 300s

Eχω συνδεσει ενα ασυρματο τηλεφωνο στην επιλογη ΤEL 1

View attachment 222139

Στο σπιτι εχω τηλεφωνικη πριζα στο σαλονι και σε ενα υπνοδωματιο. Χρειαζομαι ομως να μπει και μια σταθερη τηλεφωνικη συσκευη.
Συνδεσα αυτη την συσκευη στο ΤΕL 2, https://www.kafkas.gr/ilektronika/t...M57T5dLu8ArpWmOj8ARGtcUxRlRpi_SxoCl9gQAvD_BwE δινει σημα κανονικα,αλλα δεν με αφηνει να καλεσω καποιον αριθμο. Βαζω φιλτρο στην σταθερη συσκευη,και την συνδεω στην πριζα του δωματιου. Εκει νεκρη τελειως. Ακολουθω της οδηγιες χρησης,παλι νεκρη η σταθερη συσκευη.

Χρειαζομαι οποσδηποτε μια σταθερη συσκευη σε αλλο χωρο του σπιτιου και δεν ξερω τι να κιανω.
Καθε βοηθεια δεκτη

Ευχαριστω!
Νομίζω ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιείς ταυτοχρονα και τις 2 θύρες.
Παλιά με vivodi γινόταν αφού μας έδιναν 2 νούμερα εσύ έχεις ένα..

Δοκίμασε με spliterακι να πάρεις σήμα και για τα 2 από το tel 1
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.006
Reaction score
6.782
Δεν θα παίξει με φίλτρα κλπ. γιατί η γραμμή σου είναι VoIP και όχι κλασικό PSTN.

Αν κατάλαβα σωστά, η ασύρματη στο TEL 1 δουλεύει κανονικά, σωστά; Δοκίμασε να τη βάλεις στο TEL 2 (ή την άλλη συσκευή στο TEL 1) για να καταλάβουμε αρχικά αν φταίει η συσκευή ή η δεύτερη θύρα.
 


ika

News
Μηνύματα
13.983
Reaction score
12.970
Μιας που τα έδειξες, δεν αλλάζεις τα passwords;

Αυτό που λέει στο #2 ο nemesi54 δουλεύει.


Δοκίμασε και να μπεις στο 192.168.2.1, στο μενου ΤΗΛΕΦΩΝΟ και στα υπομενού να βάλεις και στην γραμμή 2 το 1 σε ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΗ.
 
Last edited:

Μηνύματα
6.906
Reaction score
5.786
Μιας που τα έδειξες, δεν αλλάζεις τα passwords;
Δεν ειναι το δικο μου ρουτερ. Η φωτο ειναι μια τυχαια που βρηκα στο διαδυκτιο.
Δοκίμασε με spliterακι να πάρεις σήμα και για τα 2 από το tel 1
Μολις το εκανα και δουλεψαν και τα δυο! Το μονο προβληματακι ειναι τωρα οτι και στις δυο συσκευες οταν καλεις ενα νουμερο,εχει ενα κενο λιγων δευτερολεπτων ,και μετα δειχνει οτι καλει.
Αφου εγινε η δουλεια,κανενα προβλημα
Ευχαριστω!
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.566
Μηνύματα
2.865.747
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top